Чаканато с голям интерес пловдивско дерби между Ботев и Локомотив завърши без победител. Срещата от 21-вия кръг на efbet Лига завърши при резултат 0:0. По подобие на дербито между Левски и ЦСКА, което замърши също при нулев резултат във вчерашния ден, 110-ата битка за Пловдив разочарова феновете и на двата отбора, тъй като и двата отбора не предложиха много интересни ситуации, а наблегнаха повече на битката в средата на терена и на единоборствата. Хубавата новина за привържениците на "канарчетата" бе завръщането в игра на звездата на тима Тодор Неделев. Доскоро той лекуваше травма в коляното, след като бе опериран заради скъсан менискус.

LAP.bg
36 снимки

С това нулево равенство възпитаниците на Ферарио Спасов събират актив от 29 точки и остават на осмата позиция. Локомотив обаче не успя да с възползва от грешните стъпки на Левски и ЦСКА и остава на третата позиция с 42 точки, на две от втория Левски и на също толкова пред четвъртия ЦСКА. В следващия кръг "канарчетата" гостува именно на "червените" в София, докато "черно-белите" приемат тима на Царско село.

Преди началото на срещата бе запазена минута мълчание, в памет на загиналия в Солун фен на "канарчетата" Тоско Бозаджийски.

Домакините изпълниха първия корнер в срещата още преди да е изтекла първата минута на мача. Първият удар към една от двете врати пък б отпрвен от Александър Тонев във втората минута, но топката премина покрай вратата.

Три минути след това Лъчезар Балтанов също опита удар към вратата на Мартин Луков, но право в ръцете на вратаря.

В първите двайсети и пет минути дейстивията на терена се развиваха основно в средата на терена, като Момчил Цветанов и новото попълнение Акинсола Акиниеми получиха жълти картони от състава на Локомотив.

В 23-ата минута за съжаление Лазар Марин нямаше как да продължи срещата и бе принудително заменен от Димитър Тонев. Той бе контузен при единоборство с Акиниеми малко преди това.

След половин час игра топката бе центрирана отляво в наказателното поле на Локомотив, но Филип Филипов стреля доста неточно.

Малко след това Лъчезар Балтанов, отправи още един точен удар, но отново в ръцете на Луков.

Първата интересна ситуация за втората част дойде в 51-ата минута, когато Иван Бандаловски допусна груба грешка в защитата и това позволи на Бирсент Карагарен да отнеме топката, след което и стреля към вратата, но твърде слабо, за да затрудни Янко Георгиев.

В 64-ата минута наскоро оперираният Тодор Неделев влезе в игра. Той замени Станислав Шопов.

В 73-ата минута Тодор Неделев успя да намери Александър Тонев на добра позиция, но бившият играч на ЦСКА и Астън Вила не успя да уцели вратата от няколко метра. Това бе най-чистата ситуация до момента в срещата.

Три минути след това самият Неделев имаше шанса да донесе така важното попадение за домакините, но техничният му удар от границата на наказателното поле премина покрай десния страничен стълб на Мартин Луков, който изобщо не успя да реагира.

В 82-ата минута Диниш Алмейда успя да засече центриране от ъглов удар на Парвиз Умарбаев, но топката премина много близо до лявата сглобка на вратата

БОТЕВ ПЛОВДИВ – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 0:0

Стартови състави на двата отбора:

БОТЕВ ПЛОВДИВ (4-3-3): 1. Янко Георгиев – 28. Филип Филипов, 11. Иван Бандаловски, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин - 17. Лъчезар Балтанов (к), 2. Джонатан Перейра, 18. Радослав Терзиев - 14. Станислав Шопов, 7. Александър Тонев, 10. Антонио Вутов

Старши треньор: Ферарио Спасов

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ (4-4-2): 71. Мартин Луков – 4. Акинсола Акиниеми, 25. Лукас Масоеро, 50. Йосип Томашевич, 61. Динис Алмейда - 10. Парвиз Умарбаев, 44. Николай Николаев, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен - 14. Димитър Илиев (к), 77. Анте Аралица

Старши треньор: Бруно Акрапович

Главен съдия: Никола Попов, град София

Стадион: „Коматево“, град Пловдив