Отборът на Пирин Благоевград надигра гостуващия Ботев Враца с резултат 3:1 в първи двубой от 11-ия кръг на родната efbet Лига. Красимир Станоев откри резултата в 37-ата след точно изпълнена дузпа, но Антонио Георгиев изравни в добавеното време на първата част. Резервата Преслав Йорданов отново даде аванс на "орлетата" в 70-ата, а две минути след това Станислав Костов оформи крайния резултат. Трябва да се отбележи, че гостите играха и с човек по-малко от 39-та минута, когато Гонсало Виейра получи втори жълт и съответно червен картон.

LAP.bg
43 снимки

По този начин "орлетата" записаха втори успех от началото на сезона. Победата бе заслужена, след като възпитаниците на Уорън Фийни играха по-добре през цялата среща. Те имаха повече чисти ситуации и можеха да отбележат и още попадения.

С трите точки Пирин събра аткив от 8 точки и се изкачи до десeтата позиция. Ботев остава осми с 10 пункта. В следващия кръг благоевградчани гостуват на Локомотив Пловдив, докато врачани приемат Черно море.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Даниел Моралес: Ранният червен картон реши мача​

Фийни: Изравнителният гол беше шок за нас, но си свършихме работата​

Стаси Костов: Бяхме доста по-добри, надявам се тимът да израства още повече​

В началните минути домакините опитаха да пресират своите гости, но защитата на врачани нямаше проблем. Ситуации пред двете врати също липсваха.

Първият удар в двубоя го отправи Красимир Станоев пред дъгата на наказателното поле в 13-ата минута, но високо над вратата на Красимир Костов.

Три минути след това Мохамед Брахими опита късмета си от дистанция, но отново неточно над вратата.

Домакините поискаха дузпа след половин час игра, след като Брахими падна в наказателното поле на Ботев след единоборство с Валери Христов, но играчът на Пирин падна прекалено леко и съдията подмина ситуацията.

Минута след това бе извършена принудителна промяна в състава на гостите. Матуес Касини замени контузилия се Юлиан Ненов.

В 32-ата минута Стилиян Николов шутира от границата на наказателното поле, но се получи рикошет и топката премина на сантиметри от лявата греда на „замръзналия“ на място Костов.

Четири минути по-късно "орлетата" откриха резултата. След центрирана към точката за изпълнение на дузпа топка, бе отклонена към откъсващия се зад защитата на гостите Петър Занев. Гонсало Виейра обаче задържа защитника, а ситуацията беше разгледана системата ВАР. Главният рефер Георги Вълков лично видя ситуацията и отсъди наказателен удар. Зад топката застана Красимир Станоев, който реализира – 1:0. Това бе и първит точен удар в мача.

120 секунди, след като извърши нарушението за дузпата, Гонсало Виейра получи втори жълт и съответно червен картон. По този начин той остави Ботев Враца с 10 души. Защитникът отново се прояви в негативен план за своя отбор, след като влезе грубо в краката на Спас Георгиев и на португалеца му бе показан втори жълт картон и съответно червен.

Врачани обаче успяха да изравнят в самия край на полувремето. В шестата минута от добавеното време топката бе хвърлена силно в наказателното поле след тъч, което доведе до неразбирателство в отбраната на Пирин. Най-съобразителен от всички се оказа Антонио Георгиев, който от границата на вратарското поле шутира силно и неспасяемо за 1:1. Това бе и първи точен изстрел в двубоя за тима на Ботев.

Две минути след подновяването на играта Христофор Хубчев засече с глава центриране от ъглов удар, но топката премина на напречната греда на краси Костов.

В 49-ата минута Хубчев проби добре отляво и комбинира с Брахими в наказателното поле, който шутира от малък ъгъл, но Костов изби в корнер.

В 57-ата минута Красимир Станоев центрира от корнер към близката греда, където Занев успя да засече с глава топката, но в аут. Там останаха съмнения, че кълбото се е отклонило в ръката на защитник на врачани, но след преразглеждане на ситуацията със системата ВАР, дузпа на бе отсъдена.

Шест минути след това Светослав Дяков шутира от границата на наказателното поле, но покрай дясната греда на гостите.ч

В 70-ата минута Пирин отново взе авнас в резултата. Петър Занев проби отлично отляво и центрира в наказателното поле, където Илия Миланов усп да играе с топката, но я предостави на Преслав Йорданов, който отблизо не остави шансове на Костов. Голът бе разгледан и със системата ВАР за евентуална засада на Йорданов, който бе зад последния играч на Ботев, но заради докосването на Миланов, нападателят се оказа в редовна позиция и попадението бе зачетено - 2:1.

Голът даде импулс на благоевградчани и само две минути след това те отбелязаха трето попадение. Сериозна грешка допусна отново Илия Миланов, който бе клекнал и си връзваше обувката в най-неподходящото време до тъчлинията, тъй като Преслав Йорданов отне топката и заради това си действие защитникът не можа да му се противопостави. Така бившият нападател на Локо София намери Станислав Костов в наказателното поле, а той навлезе, успя да си освободи пространство за стрелба и с хубав удар по земя вкара за 3:1.

В 87.ата минута резервата Антон Карачанаков получи отляво в половината на Ботев, напредна към наказателното поле и шутира към далечния ъгъл, но топката профуча покрай лявата греда на Костов.

Две минути по-късно Стилиян Николов стреля коварно от дистанция, като топката тупна пред Коствов, който обаче успя да избие в корнер.

До края на двубоя нови интересни ситуации липсваха и резултатът остана непроменен.

FT | ПИРИН БЛАГОЕВГРАД – БОТЕВ ВРАЦА  3:1

1:0 Красимир Станоев (дузпа) 37'

1:1 Антонио Георгиев 45+6'

2:1 Преслав Йорданов 70'

3:1 Станислав Костов 72'

Червен картон: Гонсало Виейра (Ботев Враца) 39'

Стартови състави на двата отбора:

ПИРИН БЛАГОЕВГРАД (4-2-3-1): 99. Петър Петров – 38. Александър Дюлгеров, 14. Стилиян Николов, 3. Петър Занев, 45. Христофор Хубчев (74' - 6. Юлиян Попев) - 18. Светослав Дяков, 31. Красимир Станоев (ж.к.) (82' - 73. Венцислав Бенгюзов ж.к.) - 14. Спас Георгиев (61' - 9. Преслав Йорданов), 11. Станислав Манолев (к) (ж.к.), 7. Мохамед Брахими (83' - 71. Антон Карачанаков) - 29. Станислав Костов (82' - 8. Орлин Староки)

Старши треньор: Уорън Фийни

БОТЕВ ВРАЦА (4-2-3-1): 76. Красимир Костов – 22. Мартин Николов, 30. Гонсало Виейра (2 ж.к.), 18. Илия Миланов (80' - 19. Диего Фераресо), 37. Валери Христов, - 21. Сержиньо, 6. Антонио Георгиев - 11. Виктор Василев (ж.к.) (80' - 9. Георги Николов), 7. Чавдар Ивайлов (ж.к.), 23. Юлиан Ненов + (31' - 16. Матус Касини), - 20. Дориан Бабунски