Отборите на Пирин Благоевград и ЦСКА закриват неделната програма на 18-ия кръг в родната efbet Лига. Срещата стартира в 16:45 часа и ще можете да я проследите в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA. На сайта Gong.bg ще проследим сблъсъка минута по минута.

Най-голямата новина в състава на „орлетата“ е, че тимът официално се раздели с наставника Уорън Фийни след година и половина начело на клуба. Той успя да върне благоевградчани в елита, но така и не успя да намери постоянството в своите резултати и своята игра. Северноирландецът оставя Пирин на предпоследната 13-а позиция с актив от едва 12 точки.

След уволнението на Фийни отборът ще бъде воден, поне временно, от Петър Михтарски и Радослав Митревски.

Стилиян Николов е наказан и ще пропусне сблъсъка срещу „червените“ днес.

Тимът има и едва една победа в последните си 7 шампионатни мача.

ЦСКА пък се върна към победите, след като в предишния кръг надделя над Локомотив София с 2:0. Преди това пък допусна поражение със същия резултат от шампиона Лудогорец.

Старши треньорът Стойчо Младенов даде интересно интервю след успеха над „железниничарите“, в което отправи остра атака спрямо БФС, съдиите и Лудогорец. След това пък той бе глобен с 4000 лева заради тези си думи.

Георги Йомов излезе с призив феновете да подкрепят отбора. Крилото пък показва добра форма, след като бе замесен в цели 20 гола на тима от началото на сезона (10 гола и 10 асистенци).

Мено Кох, Ахмед Апмедов и Бисмарк Чарлс продължават да са извън сметките за днешния двубой, докато под въпрос остават под въпрос.

През месец декември ЦСКА ще трябва да изиграе общо шест мача. Идният четвъртък е двубоят срещу Рома в Лигата на конференциите, останалите пет мача са от шампионата.