ЦСКА 1948 направи страхотно второ полувреме и надви Локомотив Пловдив с резултат 3:1 в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Ивайло Чочев откри в 52-а минута, но само 6 минути по-късно с изравнителен гол се отчете Преслав Боруков. Джонатан Перейра отново възстанови аванса на "червените" в 67-а минута. В 84-а минута Чочев реши всичко, за да откаже пловдивчани.

В дебютните 15-20 минути шансовете пред двете врати липсваха, но "смърфовете" изглеждаха като далеч по-активния и търсещия гола тим. В тези минути преобладаваха ъглови удари пред вратата на Наумов, с който той и защитниците се справиха на ниво.

98 снимки

В 28-а минута дойде първият сериозен шанс за домакините. След странично хвърляне Боруков свали към Витанов в накзателното поле, но неговият удар беше спасен от Наумов. Добавката на Илиев също беше отразена.

В 32-а минута и гостите имаха възможност. Чочев се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле на Локо, но не улучи вратата на Хоркаш. В 39-а минута Александър Колев излезе зад гърба на отбраната на домакините, но беше натиснат от съперник и загуби контрол върху топката, преди да нанесе удар.

Три минути преди края на полувремето "червените" пропуснаха огромно положение. След центриране Динко Хоркаш изпусна топката, но от около 15 метра Чочев пропусна великолепен шанс.

В добавеното време столичани бяха попарени. След поредната добра атака на "червените", Георги Русев взе топката от краката на Ивайло Чочев, а той реализира за 1:0. След намеса на ВАР обаче се оказа, че крилото е бил в засада в хода на атаката.

Две минути след рестарта на мача дойде пореден шанс за столичани. След ъглов удар Хелитон Джордж надскочи всички в наказателното поле на Локо, но ударът му премина встрани.

В 52-а минута, все пак, "червените" успяха да вземат аванс. След центриране в наказателното поле Ивайло Чочев овладя на гърди, свали и успя да разстреля Хоркаш за 1:0.

В 67-а минута воденият от Любо Пенев отбор успя отново да вземе преднина. След постепенна атака Ивайло Чочев отправи брилянтен пас на задната греда, където Джонатан Перейра засече по перфектен начин.

Шест минути преди края на мача гостите отбелязаха и трети. Джонатан Перейра пласира поредното си чудесно центриране в наказателното поле, а Ивайло Чочев се справи по перфектен начин, за да матира Хоркаш за 3:1.

Локомотив Пловдив - ЦСКА 1948 1:3

0:1 - Ивайло Чочев (52)

1:1 - Преслав Боруков (58)

1:2 - Джонатан Перейра (67)