В дерби от 13-ия кръг на efbet Лига Локомотив Пловдив победи ЦСКА с 1:0 с попадение на Томашевич, който беше точен в 16-ата минута. Попадението дойде след спорна ситуация за засада. В 82-ата минута Локо остана с човек по-малко, след втори жълт картон на голмайстора Томашевич, но "червените" така и не стигнаха дори до точка. Така след успеха Локомотив се изравни по точки с Левски и има 29, а ЦСКА вече е на 7 точки от съперника и Левски, с актив от 22.

Кирил Бекяров/Lap.bg
29 снимки

В 16-ата минута на двубоя Локомотив Пловдив откри резултата. Умарбаев пусна отличен пас към Томашевич, който реализира попадение във вратата на Бусато, за да изведе "смърфовете" напред в резултата. В 82-ата минута Томашевич получи втори жълт картон и домакините останаха с човек по-малко.

Още във втората минута Ожболт излезе на голова позиция, но не сполучи. В 14-ата минута Али Соу беше изведен на чиста голова позиция, но ударът на нападателя на "червените" мина встрани от вратата.

В 16-ата минута Умарбаев намери добре Томашевич, който беше забравен от бранителите на ЦСКА и с точен удар матира Бусато, но играчът на "смърфовете" отбеляза след спорно положение за засада.

ЦСКА отвърнаха като ужилени, като Занев в 20-ата минута прати топката встрани от вратата. Домакините отвърнаха с удар на Умарбаев в 28-ата минута, но несполучлив. Шест минути по-късно Ожболт стреля добре, Бусато беше на ниво и спаси.

Бирсент Карагарен направи невероятен пропуск минута преди почивката, след като Бусато спаси далечен удар на Георги Илиев, топката се озова в Карагарен, но той беше отчаян от вратаря на гостите.

През втората част ЦСКА опита да се върне в двубоя и създаде териториално превъзходство в половината на домакините, но отново Соу направи пропуски от чисти позиции. В 49-ата минута той пропусна от няколко метра, след като Луков се справи великолепно със ситуацията. Домакините отвърнаха с удар на Умарбаев в 56-ата минута, но бранител беше на точното място. Малко по-късно отново той стреля, Бусато улови.

В 82-ата минута Томашевич направи безсмислено нарушение срещу Кери, и получи втори жълт картон като остави Локо с човек по-малко на терена. До края на срещата ЦСКА натисна, но се стигна до попадение.

Локомотив - ЦСКА 1:0
голмайстор: 1:0 Томашевич (16), ч. к - Томашевич (82)

Ето и съставите на двата отбора:

Локомотив Пловдив: Луков, Малембана, Алмейда, Езе, Томашевич, Петрович, Умарбаев, Карагарен, Георги Илиев, Д. Илиев, Ожболт

ЦСКА: Бусато, Кери, Уот, Занев, Отабор, Малинов, Мазику, Соу, Албентоса, Антов, Гълъбов

съдия: Станислав Тодоров