Славия победи с 2:0 Локомотив София в последен кръг от плейофите на efbet Лига. Головете в края на мача вкараха резервите Врадимир Николов (88) и Роберто Райчев (90). Успехът обаче не успя да си осигури участие в баража за Европа, тъй като Арда победи Ботев Пловдив. Така кърджалийци и Славия завършват с по 58 точки в актива си, но Арда има предимство в преките двубои при разделянето на шампионата.
Преди мача на стадион "Александър Шаламанов" Дарко Тасевски бе награден от техническия директор на футболната централа Георги Иванов-Гонзо за края на своята кариера. Северномакедонецът изведе "белите" с капитанската летна в последния мач в кариерата си.

Двубоят започна доста спокойно, но очаквано по-активни бяха играчите в "бяло". В 12-ата минута пък Тасевски напусна под аплодисментите на публиката и на негово място в игра се появи Иван Минчев.

Секунди по-късно Кристиян Стоянов пробва да изненада от дистанция Александър Любенов, но топката мина покрай вратата. В 20-ата минута домакините отнеха топката в половината на съперника и Иван Минчев пусна чудесен пас към Галин Иванов, който от точката на дузпата не успя да преодолее Любенов. Стражът на Локомотив София бързо скъси дистанцията и изби с крак. В ответната атака пък Християн Чипев шутира неточно от добра позиция.

Четири минути преди почивката Емил Стоев бе близо до откриващо попадение, след като шутира под гредата на Любенов, но вратарят на Локомотив София майсторски изби. Отново халфът на Славия опита късмета си в добавеното време на първата част, но този път не намери очертанията на вратата.

Славия - Локомотив София

източник: startphoto.bg

И второто полувреме започна с пропуск на "белите". В 48-ата минута Тони Тасев получи страхотен пас на ъгъла на вратарското поле, но се забави с овладяването на топката и това бе достатъчно за Любенов да се придвижи и да избие удара му. Малко след като измина час игра, гостите натиснаха и създадоха доста работа за Николай Кръстев. В 64-ата минута Антонио Вутов стреля коварно отдалеч, но Николай Кръстев внимаваше и изби в корнер. 120 секунди по-късно Димо Бакалов бе оставен непокрит в близост до вратата на Славия, но с глава не успя да намери целта. Стражът на Славия се справи и с опасни удари отдалеч на Ивайло Найденов и резервата Мики Орачев.

Николай Кръстев блесна с поредна добра изява и в 75-ата минута, спасявайки удар на Димо Бакалов, който бе изведен майсторски в наказателното поле от Антонио Вутов. В 82-ата минута Антонио Вутов пропусна да се разпише от непосредствена близост, след като пресече пас на Кристиян Стоянов.

Окуражавани от феновете си, домакините погледнаха по-смело към вратата на Любенов в последните минути и това даде резултат. В 88-ата минута влезлият 180 секунди по-рано Владимир Николов с майсторски шут прати топката в горния ляв ъгъл на стража на Локомотив София.

В края на редовното време домакините удариха за втори път. Този път на точното място се оказа друга резерва - Роберто Райчев, който премерен удар по земя оформи крайния резултат в "Овча купел".

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ СФ 2:0