Септември София и Спартак Варна завършиха 1:1 в мач от 12-ия кръг в efbet Лига. Асен Георгиев (40) вкара за столичани, Виктор Митев изравни (45) с далечен удар. В третата минута на добавеното време Димитър Костадинов изпусна дузпа за домакините, а с това и да донесе победата на своя тим. За "соколите" това бе четвърта точка в първенството, като отборът е на дъното в класирането. Септември заема 12-ата позиция с 8 пункта.
Двубоят започна в лежерно темпо и единствените интересни моменти в началните минути дойдоха след два корнера пред вратата на гостите. При първия Емануел Моура изчисти с глава извън терена, а след това Асен Георгиев отправи удар, след който топката профуча покрай вратата.

Домакините поведоха при поредния си корнер в 40-ата минута. Центрирането на Красиан Колев изненада Иван Дичевски, който се намеси, но не успя да избие топката далеч от вратата си. При получилото се разбъркване най-съобразителен се оказа Асен Георгиев, който отблизо прати топката под гредата за 1:0.

В добавеното време на първата част Виктор Митев изравни със страхотен удар от дистанция. Той опресече подаване на Асен Чандъров, напредна и шутира от над 25 метра за 1:1.

На почивката треньорите на двата отбора извършиха по една смяна. В игра за домакините се появи Радослав Живков вместо Айкут Рамадан, а дебютиралият за Спартак Варна - Родни Антуи, отстъпи мястото си на Ивей Ромееш.

Втората част започна с две опасности пред вратата на столичани. Шут на Здравко Димитров в 54-ата минута бе избит от Шейтанов в корнер, а при последвалото центриране Виктор Митев отправи коварен удар от въздуха, който излезе в аут. Гредата спаси Септември от ново попадение в 63-ата минута.  Контраатака на гостите завърши с хубаво подаване на Денис Баланюк към Ивей Ромееш, чийто мощен шут разтресе левия стълб на Шейтанов.

В 80-ата минута резервата на "соколите" Янчо Андреев опита изстрел от дъгата пред наказателното поле, при който топката не намери очертанията на вратата. Две минути преди края Атанас Кабов шутира от сериозна дистанция, но твърде неточно.

В добавеното време домакините получиха шанс да спечелят трите точки, след като реферът посочи бялата точка за игра с ръка на Проспер Менди. Решението му бе дълго оспорвано от гостите, тъй като топката срещна първо тялото, а след това и ръката на защитника на Спартак Варна след удар отблизо на Атанас Кабов. С изпълнението на дузпата се нагърби Димитър Костадинов, който обаче не успя да уцели вратата и двата отбора трябваше да се задоволят с по една точка.

СЕПТЕМВРИ СОФИЯ – СПАРТАК ВАРНА 1:1

1:0 Асен Георгиев (40)
1:1 Виктор Митев (45)

СЕПТЕМВРИ СОФИЯ: 21. Димитър Шейтанов, 22. Мартин Стойчев, 5. Асен Георгиев, 4. Иван Арсов, 16. Кристиян Пешов, 10. Асен Чандъров-К, 7. Айкут Рамадан, 6. Атанас Кабов,  18. Красиан Колев, 14. Мартин Стоянов 9. Димитър Костадинов

Старши треньор: Славко Матич

СПАРТАК ВАРНА: 21. Иван Дичевски-К, 6. Емануел Моура, 25. Пламен Димов, 23. Проспер Менди, 9. Мехмед Сабри, 11. Виктор Митев, 8. Ивайло Климентов, 30. Божидар Васев, 20. Родни Антуи, 27. Денис Баланюк, 33. Здравко Димитров

Старши треньор: Тодор Киселичков

Главен съдия: Ивайло Стоянов, град Петрич