Отборът на Лудогорец приключи 2019-та година с равенство срещу Славия. В последен мач от efbet Лига, шампионите взеха само точка при гостуването си в София и ще зимуват на върха в класирането с пет точки преднина пред Левски, който по-рано днес също записа хикс при визитата си на Локомотив Пловдив.

Шампионите имаха преднина от един гол до 94-ата минута на срещата на стадион „Славия”, но домакините се добраха до точката в сетния миг след точен изстрел с глава на Димитър Велковски. Попадението за Лудогорец бе дело на Мавис Чибота през първото полувреме.

Така Славия успя да открадне точки от Лудогорец за втори пореден път, след като в първия мач между двата тима през сезона, стигна до 0:0

Още по темата:

Генчев: Имам уверението, че ще остана в Разград и през пролетта

Велковски спечели вота за Играч на мача

Загорчич: Рецептата е самораздаване и дисциплина

Върба идва в Лудогорец до 48 часа

Мачът в „Овча купел” започна доста мудно, като в първите десетина минути  двата тима не успяха да създадат нищо интересно пред двете врати. Първият реален шанс за гол в срещата дойде в 13-ата минута и бе на сметката на гостите от Разград. След много добра комбинация между Дан Битон, Жоржиньо и Якуб Швиерчок, полякът стреля от чудесна позиция, но вратарят на домакините Стергиакис успя да избие в корнер.

В 17-ата минута Мавис Чибота също бе много близо до откриване на резултата, но и той бе отказан от гръцкия страж на Славия. Димо Бакалов видя свободния Чибота отляво и пусна пас към него. Крилото на Лудогорец пробва да завърши атаката с едно докосване, но с крак Стергиакис спаси.

Постепенно Лудогорец успя да упражни териториален натиск, който даде резултат в 22-ата минута. След атака по дясното крило, Дяков изведе Жоржиньо, който преодоля съперник и напредна много добре, преди да центрира към Мавис Чибота, който оставен абсолютно непокрит, с глава успя да прехвърли Стергиакис и да даде преднина на шампионите.

Футболистите на Славия опитаха да отговорят на предизвикателството с два удара към Ренан дос Сантос. При първия Галин Иванов не успя да уцели вратата от десетина метра, а при втория Ради Кирилов опита красив изстрел от въздуха, но той бе твърде слаб и не затрудни вратаря на разградчани.

В 32-ата минута наставникът на Лудогорец Станислав Генчев трябваше да направи принудителна смяна в състава си, след като Жоржиньо получи травма и бе заменен от Станислав Манолев.

Следващото положение в мача отново бе на сметката на гостите, но бе пропиляно от Якуб Швиерчок. След отлично двойно подаване между него и Чибота, полякът излезе очи в очи със Стергиакис, но ударът му с левия крак не попадна в очертанията на вратата.

До почивката играта се водеше предимно в центъра на терена и логично до опасности пред двамата вратари не се стигна.

На почивката гостите трябваше да извършат още една принудителна смяна. Талеб Тауата бе заменен от Антон Недялков. Втората част започна с натиск за разградчани, а Якуб Швиерчок пропусна отличен шанс да увеличи преднината на своя тим в 52-ата минута. Само няколко секунди по-късно, Антониос Стергиакис направи грешка, която можеше да му струва скъпо, ако Андреа Христов не бе на голлинията, за да изчисти, отправената към вратата топка.

Швиерчок продължи да бъде най-опасният футболист на Лудогорец през втората част, пропускайки положение след положение. Полякът лесно излизаше на стрелкови позиции, но определено днес не бе неговият ден. В една от ситуациите нападателят бе изведен зад защитата на Славия, но атаката бе спряна заради засада. Телевизионните повторения обаче показаха, че Милен Гамаков я покрива.

Развръзката в мача дойде дълбоко в добавеното време, когато Славия стигна до попадение, дело на Димитър Велковски. В последната си атака в мача Емил Стоев получи отдясно и центрира в наказателното поле, където Велковски от втора позиция стреля с глава и порази целта за крайното 1:1.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Чибота 22', 1:1 Велковски 90+4

Стадион: "Славия", София

Рефер: Ивайло Стоянов

Славия: 32. Стергиакис, 55. Христов, 15. Виячки, 38. Гамаков, 19. Велковски, 33. Иванов, 73. Бенгюзов, 10. Карабельов, 11. Кирилов, 20. Ф. Кръстев, 7. К. Кръстев

Лудогорец: 33. Ренан, 22. Икоко, 5. Терзиев, 30. Моци, 6. Тауата (Недялков 46'), 18. Дяков, 8. Битон, 17. Жоржиньо (Манолев 32'), 7. Бакалов, 13. Чибота, 10. Швиерчок