Отборите на Локомотив Пловдив и Монтана завършиха при резултат 2:2 в мач от 11-и кръг на родната efbet Лига. Шоуто бе през първата част, като още в 6-ата минута Димитър Илиев откри резултата с юбилейния си гол №40 с черно-бялата фланелка, а в 25-ата минута Тони Тасев възстанови равенството. В 31-ата минута гостите оформиха обрата чрез автогол на Лукас Масоеро, изработен изцяло от Тони Тасев, но "смърфовете" отвърнаха светкавично с гол на Бирсент Карагарен.

Lap.bg
30 снимки

Двубоят започна спокойно, но домакините се възползваха по перфектен начин първия си ъглов удар в мача и откриха светкавично. В 6-ата минута Анте Аралица засече центрирането от корнер, след което топката достигна до Димитър Илиев. С удар от далечната греда капитанът на "смърфовете" бе безпощаден и с шестото си попадение от началото на сезона разпечата вратата на Марин Орлинов.

Само две минути по-късно Анте Аралица стигна на скорост до топката и отправи точен изстрел към вратата на Орлинов, който обаче внимаваше и улови.

Първият точен удар за гостите дойде едва след около четвърт час игра. Опитът на Билал Бари бе в очертанията на вратата, но нямаше необходимата сила, за да затрудни Мартин Луков.

Импулсът в играта на Монтана се запази и гостите дочакаха своя момент. Парвиз Умарбаев сбърка при изнасянето на топката, което доведе до овладяването и от страна на Билал Бари, който намери Тони Тасев в наказателното поле. С техничен удар крилото прати топката във вратата на Мартин Луков и отбеляза своя четвърти гол през сезона.

След половин час игра играчите в синьо оформиха обрата. Тони Тасев премина покрай Петър Витанов и пусна успоредно подаване на голлинията. Лукас Масоеро обаче засече топката и я прати в собствената си врата.

Отговорът на "железничарите" не закъсня. Момчил Цветанов овладя подаване отляво и центрира в наказателното поле., където и Аралица, и Илич се разминаха с топката, но Карагарен плонжира и изпрати топката право във вратата на Орлинов, възстановявайки равенството.

В края на първата част гостите се активизираха още повече. В рамките на само две минути Билал Бари и Янко Ангелов опитаха да застрашат вратата на Орлинов, но без успех. Локомотив обаче отговори с опасен шут на Карагарен, който не изненада стража на гостите.

Втората част бе доста по-спокойна. След около час игра Милош Петрович влезе грубо в краката на Тони Тасев, който не можа да продължи срещата и бе заменен принудително от Сергей Георгиев.

Единствените по-добри възможности бяха две бързи атаки за двата отбора, но ударите на Билал Бари и Бирсент Карагарен бяха неточни и не доведоха до промяна в резултата. В последните минути на срещата Георги Минчев пропусна да се превърне в герой за своите, след като ударът му бе отразен от Марин Орлинов.

Така "смърфовете" пропуснаха да се отделят на върха, въпреки че остават първи с 23 точки, но и два мача повече от преследвача Лудогорец. Монтана, от своя страна, най-накрая отбеляза като гост и вече има 12 пункта в актива си.

Локо Пд - Монтана    КР 2:2
1:0 Димитър Илиев 6'
1:1 Тони Тасев 25'
1:2 Лукас Масоеро (авт.) 31'
2:2 Бирсент Карагарен 33'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локо Пловдив: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 10. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 15. Кристиан Илич, 14. Димитър Илиев (к), 77. Анте Аралица

Треньор: Бруно Акрапович

Монтана: 1. Марин Орлинов, 25. Александър Башлиев, 15. Преслав Петров, 24. Давид Кики, 5. Раян Сенхаджи, 20. Димитър Илиев (к), 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев, 9. Билал Бари, 22. Стефан Каменов, 11. Николай Минков