Локомотив Пловдив и Арда завършиха при равенство 0:0 в последен мач от деветия кръг на efbet Лига. По този начин гостите не позволиха на "черно-белите" да дръпнат в класирането с четири точки пред втория Лудогорец. Тимът на Николай Киров, който въпреки проблемите, които имаше пред това с коронавируса, показа борбен дух и напълно заслужено спечели една точка от гостуването си на "Лаута".

Антон Узунов
85 снимки

Двата отбора стартираха в спокойно темпо. Домакините успяха да спечелят контрола на топката и с постепенни атаки се опитаха да стигнат до вратата на Иван Караджов.

Постепенно натискът на "черно-белите" се засили и в 10-ата минута дойде първата добра възможност за откриване на резултата. Димитър Илиев по великолепен начин изведе Лукас Салинас в наказателното поле. Бразилецът веднага центрира остро по земя към нахлуващия на скорост Георги Минчев, но нападателят не намери целта и стреля в аут.

Гостите продължиха да разчитат на по-предпазлива тактика и приеха играта в своята половина, разчитайки на организирането на бързи контраатаки чрез бързите Иван Коконов и Спас Делев. В 16-ата минута Лукас Салинас копна елегантно за Георги Минчев, но нападателят не успя да овладее и това помогна на Милен Стоев и Ребин Солака да се справят с опасността.

Двата отбора продължиха да действат на високо темпо, но головите опасности липсваха. В средата на първото полувреме играта се пренесе в центъра на терена и тимовете заформиха битка, която често бе накъсвана от извършването на нарушения.

В 30-ата минута Локомотив получи отлична възможност да открие резултата, получавайки фаул на около 15 метра от вратата на Иван Караджов. Парвиз Умарбаев застана зад топката, но изстрелът му премина високо над вратата.

Четири минути по-късно пред Арда се откри добра възможност да сюрпризира Локомотив. Спас Делев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Милен Стоев стреля с глава, но покрай десния страничен стълб. Все пак главният съдия Никола Попов отсъди нарушение на защитника и ако се бе стигнало до гол, то той щеше да бъде отменен.

В 40-ата минута гостите организираха добра атака. Иван Коконов подаде към Милен Желев, който стреля от границата на наказателното поле, след което топката рикошира в тялото на Момчил Цветанов и излезе в ъглов удар. От последвалия корнер Спас Делев центрира в наказателното поле и Желев игра отново с топката, но Димитър Илиев се намеси решително и изчисти кълбото далеч от собственото си наказателно поле.

На почивката двамата треньори не направиха промени по съставите си и същите футболисти, които стартираха двубоя продължиха битката на стадион "Локомотив".

"Черно-белите" стартираха агресивно втората част и упражниха по-масиран натиск. В 51-ата минута Момчил Цветанов центрира в наказателното поле, където Бирсент Карагарен игра с глава, но изстрелът му бе много неточен и топката излезе в аут.

Треньорът на "смърфовете" пусна в игра Анте Аралица и Кристиан Илич, което веднага даде ефект. Хърватинът проби по десния фланг, след което със скрит пас намери Бирсент Карагарен. Българският национал центрира в наказателното поле, но нямаше кой да засече топката. Все пак кълбото стигна до Момчил Цветанов, който стреля към вратата на Иван Караджов, но над вратата.

Последваха минути, в които играта често бе накъсвана след извършването на редица нарушения, което изнерви играта, а в рамката на една минута трим футболисти на Арда бяха декорирани с жълти картони.

В 69-ата минута Спас Делев и Иван Коконов комбинираха отлично в наказателното поле, след което нападателят се озова на добра позиция за обстрел, но не успя да нанесе добър удар и Лукас Масоеро изби в ъглов удар.

В 76-ата минута Светослав Ковачев отне топката на границата на наказателното поле и подаде към нахлуващия на скорост Матеус Леони. Бранителят стреля към вратата, но Мартин Луков решително спаси с крак.

"Черно-белите" отговориха мигновено. Анте Аралица свали към Бирсент Карагарен, който стреля от въздуха, но право в ръцете на Иван Караджов.

Домакините продължиха с натиска си и в 86-ата минута Момчил Цветанов центрира от ъглов удар на предната греда, където Анте Аралица стреля с глава, след което последва решителна намеса на Иван Караджов.

Дълбоко в добавеното време на двубоя Кенан Муслимович имаше страхотна възможност да открие резултата, но босненецът се забави и Петко Ганев изчисти топката.

ЛОКО ПД - АРДА 0:0

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЛОКО ПД: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев

Тр. Бруно Акрапович

АРДА: Иван Караджов, Милен Стоев, Ребин Сулака, Петко Ганев, Матеус Леони, Емил Мартинов, Милен Желев, Лъчезар Котев, Светослав Ковачев, Иван Коконов, Спас Делев