Левски постигна първата си победа за 2021 година, побеждавайки полския Подбескидзе с 1:0. Победния гол отбеляза юношата на клуба Мартин Петков, който в 23-ата минута прониза противниковия страж със странична ножица след асистенция на Ивайло Найденов.

В самия край на срещата Николай Михайлов отрази дузпа, след като Сулака игра с ръка в пеналтерията.

До края на лагера в Хърватия, "сините" ще изиграят още три контроли. В сряда 26-кратният шампион на България започна зимната си подготовка с поражение от словенския Домжале.

Още във втората минута високата преса на "сините" даде резултат. Петков намери непокрития Робърта на чудесна позиция фронтално срещу вратата и шутира към десния ъгъл, но Пешкович спаси.

Две минути по-късно Убинк отговори с далечен изстрел към левия ъгъл, но не намери целта.

В 12-ата минута Даниелак намери с дълъг пас от десния фланг в наказалтеното поле свободния Биелински, който стреля без подготовка, ала Микулич скъси дистанцията между двамата и блокира опита за гол.

3 минути след това самият Даниелак бе изведен сам, но Атанасов го настигна и направи решителна намеса, след която се стигна до корнер. Той обаче не доведе до никаква опасност и топката бе изчистена.

В 23-ата Мартин Мартин Петков засече центриране от дясното крило на Ивайло Найденов и 18-годишният младеж откри резултата чрез странична ножица в левия долен ъгъл.

6 минути по-късно Здравко Димитров финтира бранител, нагласи си коженото кълбо на левия крак и стреля, но в ръцете на Пешкович.

В 32-ата минута Мамич се озова очи в очи с Микулич, но стражът на "сините" показа котешки рефлекс и изби с ръце.

До края на първата част не се стигна до нови положения за гол и главният съдия свири край на полувремето почти веднага.

В 49-ата минута Здравко Димитров шутира изключително опасно към долния ляв ъгъл, но Пешкович плонжира в последния момент и спаси.

10 минути след това Марин Петков изпълни заучено ъглов удар, пускайки късо към Мартин Петков, който мигновено стреля, но вратарят на поляците отрази с крак.

В 80-ата минута Сиерпина изпрати гръмотевичен изстрел от далечна дистанция, но Николай Михайлов внимаваше и боксира стабилно.

120 секунди по-късно Робърта нанесе силен удар с десния крак по диагонала, ала стражът на символичните гости спаси. Това бе и последното действие на нападателя на "сините" преди да бъде заменен от Валери Божинов.

В предпоследната минута Сиерпина отново опита късмета си от около 25 метра, но Михайлов отново не бе затруднен и хвана с две ръце коженото кълбо.

В 92-ата минута Ребин Сулака игра с ръка в наказателното поле след ъглов удар и реферът посочи бялата точка. Николай Михайлов обаче демонстрира за пореден път класата си, хвърли се в десния ъгъл и изби встрани.

Левски - Подбескидзе 1:0 К.Р.

1:0 Мартин Петков 23'

Левски: Звонимир Микулич, Ивайло Найденов, Алекс Петков, Живко Атанасов, Патрик-Габриел Галчев, Мартин Райнов, Тома Даске, Марин Петков, Здравко Димитров, Найджъл Робърта, Мартин Петков

Резерви: Николай Михайлов (45'), Николай Кръстев, Пламен Андреев, Ребин Сулака (59'), Симеон Славчев, Стивън Петков (59'), Матео Стаматов, Анте Врличак (59'), Насиру Мохамед, Асен Митков, Георги Александров (59'), Илия Димитров, Илия Юруков, Валери Божинов (82'), Николай Арахангелов

Подбескидзе: Михал Пешкович, Дмитро Башлай, Милан, Рундич, Рафал Яницки, Петар Мамич, Гергьо Кошчич, Ябук Биеронски, Десли Убинк, Матеуш Марзек, Карол Даниелак, Камил Билелински

Резерви: Аркадиуш Лесзински, Филип Моделси, Каспер Гах, Доминик Фрелек, Михал Рзуховски, Якуб Хора, Максимилиан Ситек, Марко Рогинич, Конрад Гутовски, Конрад Сиерадски, Лукаш Сиерпина, Сергей Миакушко, Кристиян Виецзорек