Отборът на Левски постигна чудесна победа с 3:0 като домакин срещу неубедителния състав на ЦСКА 1948 в среща от шестия кръг на efbet Лига. Насиру Мохамед даде тонус на състава на Георги Тодоров, откривайки резултата през първата част, преди Борислав Цонев да отбележи две попадения, за да бъде оформено о крайното 3:0.

Антон Узунов
97 снимки

Домакините започнаха срещата във вдъхнояващо темпо и след няколко полуположения се стигна и до заслужено попадение още в 6-та минута. След поредна добра атака на момчетата на Георги Тодоров Паулиньо центрира остро, като в крайна сметка уцели десния страничен стълб на вратата на Даниел Наумов, но при добавката от няколко метра Насиру Мохамед не сбърка за 1:0.

В следващите минути "сините" продължаваха да диктуват събитията на терена, пресирайки високо по терена. И двата тима обаче не стигаха до особено опасни положения.

В 35-та минута дойде и първият точен изстрел за състава на Красимир Балъков. След чудесен пробив отдясно на Георги Русев той намери с отлчино центриране на задната греда Галин Иванов, чийто удар обаче беше немощен и не затрудни твърде много Ники Михайлов.

До края на срещата двата тима така и не успяха да намерят ново опасно положение за гол и се оттеглиха при 1:0 за Левски.

В 52-та минута "сините" имаха добър шанс да удвоят аванса си. Борислав Цонев застана зад топката при отсъдения пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Той стреля мощно в близкия ъгъл, но Даниел Наумов успя да се намеси по великолепен начин, за да избие в ъглов удар.

В 56-та минута все пак усилията на момчетата на Георги Тодоров дадоха резултат. След многоходова атака Стайн Спиерингс успя да се обърне добре и да намери Борислав Цонев на границата на наказателното поле. Той не се поколеба с мошен удар по диагонал направи резултата 2:0.

Пет минути по-късно Борислав Цонев отново опита късмета си от пряк свободен удар, но Наумов отново парира с вещина.

В 62-та минута обаче нещата сдобиха класически вид за момчетата на Красимир Балъков. Борислав Цонев беше фаулиран в наказателното поле и получи шанс да изпълни 11-метров наказателен удар. Той хладнокръвно се засили и прати Даниел Наумов в обратния ъгъл за 3:0.

В 74-та минута домакините можеше да покачат още аванса си. След нова порция активни действия от Насиру Мохамед атакуващия халф успя да стигне до една избита топка и да опита мощен шут от 20-на метра, като топката мина на сантиметри от вратата на Даниел Наумов. Минута по-късно пък Николай Михайлов предотврати сигурен гол във вратата си, спасявайки от от броени метри удар на Денислав Александров.

Няколко минути по-късно последва силен период за ЦСКА 1948 и две страхотни положения за гол. В 79-та минута, след изпълнение на ъглов удар се стигна до разбъркване, след което топката стигна до краката на Галин Иванов на точката на дузпата. Българският национал стреля с първото си докосване, но фронтално срещу вратата някак пропусна.

Две минути по-късно дойде нов страхотен шанс. След ново изпълнение от ъглов удар топката кацна на главата на Симеон Петров, който от броени метри нацели страничния стълб на вратата на Ники Михайлов.

До края на срещата не се стигна до повече голове и така Левски се поздрави с трети пореден успех, след който момчетата на Георги Тодоров вече заемат 4-та позиция с актив от 10 точки след 6 мача. ЦСКА 1948, от своя страна, продължава да крета на 10-та позиция с едва 6 пункта и едва една победа.

1:0 - Насиру Мохамед (6)​

2:0 - Борислав Цонев (56)

3:0 - Борислав Цонев (61)

Ето и съставите на двата тима:

Левски: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Алекс Петков, Живко Атанасов, Матео Стаматов, Борислав Цонев, Радослав Цонев, Насиру Мохамед, Стайн Спиерингс, Илия Димитров, Паулиньо;

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров, Венцислав Василев, Симеон Петров, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Галин Иванов, Ангел Бастунов, Ивайло Климентов, Георги Русев, Мартин Камбуров;