Отборите на Левски и Ботев Пд завършиха при резултат 2:2 в зрелищен мач от 20-ия кръг на efbet Лига. Срещата ще се запомни с ефективните нападения и на двата отбора. "Канарчетата" поведоха чрез Атанас Илиев, но Найджъл Робърта и Мартин Петков обърнаха резултата още преди почивката. През втората част отново Наско Илиев възстанови паритета, който до последния съдийски сигнал остана непроменен.

Антон Узунов
46 снимки

Класирането в efbet Лига ТУК!

Проблемите за Левски стартираха още преди първия съдийски сигнал, когато заявеният в титулярния състав Файсал Рерас се контузи, което наложи младият Патрик-Габриел Галчев да го замени.

Домакините поеха инициативата в мача от първата минута, но атаките им бяха безуспешни.

В 16-ата минута Атанас Илиев попари "сините" и изведе Ботев напред в резултата. Всички започна от Маркиньос, който с лекота преодоля закъснелия Ребин Сулака, навлезе в наказателното поле и умело продължи към Атанас Илиев. Оттам нататък за тарана остана само да шутира мощно, откривайки резултата на "Георги Аспарухов".

"Сините" се заеха бързо да възстановят равенството. В 25-ата минута Мартин Петков центрира към наказателното поле, където Мартин Райнов засече и опита удар с глава, но изстрелът премина покрай вратата на Аргилашки.

Левски заигра по-добре и изравнителното попадение не закъсня. В 33-ата минута Найджъл Робърта върна паритета в срещата. Илия Юруков успя да отнеме топката от Славчо Шоколаров, след което подаде към Найджъл Робърта. Нападателят с лекота се измъкна от опеката на Марио Младеновски и с хубав диагонален изстрел изненада стража на гостите.

Седем минути по-късно "сините" вече водеха в резултата. Робърта изпревари съперник в центъра и подаде надясно към Мартин Петков. Младокът напредна и с много красив удар от границата на наказателното поле оформи обрата.

Втората част стартира с нова възможност за домакините. Робърта отправи изстрел към вратата на Аргилашки, но стражът улови без проблем. Малко след това Атанас Илиев върна драмата в двубоя, след като зад гърба на Начо Монсалве засече перфектно центриране на Реда Рабеи и възстанови равенството.

Ситуацията за "сините" се усложни още повече, тъй като след час игра се контузи още един защитник на домакините. След като Патрик-Габриел Галчев замени извънредно контузилият се на загрявката Файсал Рерас, сега самият младок получи травма и отстъпи мястото си на Георги Александров.

Lap.bg.
36 снимки

Четвърт час преди края Ботев Пд организира добра атака. Па Конате дриблира успешно и навлезе навътре в наказателното поле на "сините", където топката се озова в краката на Маркиньос. Новото попълнение на "канарчетата" подаде към Атанас Илиев, който моментално стреля, но Микулич улови.

Първият ъглов удар в мача дойде чак в 76-ата минута и бе напът да доведе до ново попадение за Ботев. Мишел Еспиноса се оказа непокрит и насочи с глава, но изстрелът му срещна напречната греда.

Дълбоко в добавеното време "канарчетата" пропиляха страхотен шанс да грабнат трите точки, след като ударът на Славчо Шоколаров профуча покрай вратата на Микулич.

Така Ботев Пд отново не успя да постигне победа на "Герена" и 31-годишната мъка на пловдивчани продължава. За последно "канарчетата" победиха Левски в София през 1997 година (1:0), когато обаче "сините" домакинстваха на Национален стадион "Васил Левски" поради ремонт на "Георги Аспарухов".

След ремито днес Левски събра 21 точки и остана на девето място. От своя страна, Ботев Пд остава в опасната зона със 17 точки.

Левски - Ботев Пд   КР 2:2
0:1 Атанас Илиев 16'
1:0 Найджъл Робърта 33'
2:1 Мартин Петков 40'
2:2 Атанас Илиев 56'