Локомотив Пловдив спечели с 3:1 срещу Етър на стадион "Ивайло" във Велико Търново в двубой от 6-ия кръг на efbet Лига. Димитър Илиев (25), Динис Алмейда (45) и Георги Минчев (86) вкараха за гостите, Преслав Боруков (33) се разписа за "болярите". И двата отбора завършиха в намалени състави, след като Антон Огнянов (79) и Валентино Пулиезе (81) бяха изгонени.

Двубоят започна доста лежерно и вратарите скучаеха в първите десетина минути на мача. Първия удар отправи нападателят на домакините Преслав Боруков в 12-ата минута, но той бе твърде слаб и не затрудни стража Мартин Луков. Две минути по-късно отново Боруков излезе на добра позиция, изпревари вратаря на Локомотив Пд, но ударът му мина покрай вратата.
Това стресна гостите и те увеличиха оборотите. Промяната бързо даде резултат и в 19-ата минута Георги Минчев уцели дясната греда на вратата на Етър, а при добавката Николаев също не успя да вкара.
Логичното се случи в 25-ата минута - 0:1 за Локомотив Пд! Николай Николаев проби отдясно, пусна към Умарбаев, който центрира към наказателното поле, където капитанът на "черно-белите" стреля с глава. Вратарят на Етър Господинов отрази първия му удар, но бе безпомощен при добавката му.

В 32-ата минута голмайсторът на "черно-белите" Димитър Илиев направи невероятен пропуск и още в следващата минута отборът му бе наказан. Стелиян Добрев се промъкна между защитата на гостите и поднесе топката на Боруков в наказателното поле и той очи в очи с вратаря Луков, не сгреши за 1:1.

В 41-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Милош Петрович в наказателното поле. Милчо Ангелов овладя едно подавене и шутира митновено. На пътя на топката се хвърли Милош Петрович и тя се удари в тялото и ръката му, но реферът прецени, че няма умисъл и остави играта да продължи.

В добавеното време на първата част момчетата на Бруно Акрапович шокираха домакините. Когато всички чакаха почивката, Динис Алмейда скочи най-високо във въздуха при центриране от корнер и прати неспасяемо топката във вратата на Етър.

Началото на второто полувреме се забави с 3 минути заради проблем с мрежата на вратата на Локомотив Пд. Наложи се тя да бъде зашита, за да може да продължи срещата.

Въпреки аванса в резултата, Бруно Акрапович направи две промени още на почивката. Лукас Салинас  и Бирсент Карагарен влязоха на местата на Умарбаев и Николаев. Малко след това на терена се появи и Валентино Пулиезе. Със спокойна и разумна игра гостите държаха съперника далеч от своята врата.

В първите 20 минути домакините се опитаха да стигнат до изравняване, но Огнянов и Боруков не намериха целта от удобни позиции. В 75-ата минута Боруков направи непростим пропуск. Превъзходно центриране на Антон Огнянов отляво намери голмайстора във вратарското поле. Нападателят без проблем надскочи Момчил Цветанов, но топката премина над вратата.

Четири минути по-късно Етър остана с 10 души. Антон Огнянов наивно си изпроси втори жълт картон за бурна реакция срещу съдийско решение. Малко след това численото равенство на терена бързо бе възстановено. Резервата Валентино Пулиезе получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Стилиян Добрев в центъра на терена и също пое преждевременно към съблекалнята.

В 86-ата минута Георги Минчев сложи край на надеждите на Етър за точка. Лукас Салинас си поигра със защитата на Етър и поднесе на тепсия топката на нападателя, който от три метра не сгреши и оформи крайния резултат.

ЕТЪР - ЛОКОМОТИВ ПД 1:3

0:1 Димитър Илиев 25
1:1 Преслав Боруков 33
1:2 Динис Алмейда 45
1:3 Георги Минчев 86

ЕТЪР: 13. Анатоли Господинов - 24. Георги Купенов, 20. Яни Пехливанов-капитан, 26. Мариян Иванов,14. Иван Скерлев, 10. Свилен Щерев, 16. Стелиян Добрев, 11. Антон Огнянов,  70. Кольо Станев, 7.  Милчо Ангелов, 99. Преслав Боруков

Треньор Петко Петков

ЛОКОМОТИВ ПД: 71. Мартин Луков, 61. Динис Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 15. Кристиан Илич, 7. Момчил Цветанов, 44. Николай Николаев, 10. Парвиз Умарбаев, 14. Димитър Илиев-капитан, 19. Георги Минчев