Отборът на ЦСКА победи с 2:0 новака в efbet Лига Септември София в контрола, играна на базата в Панчарево. Всички средства от проверката ще бъдат дарени за пострадалите от наводненията в Карлово и региона.

"Червените" отбелязаха по един гол и в двете полувремена чрез двете си остриета. Дюкенс Назон откри още във 2-ата минута, а влезлият на почивката Дауда Бамба удвои в 72-ата минута, с което оформи и крайния резултат.

startphoto.bg
41 снимки

След по-малко от 120 секунди игра ЦСКА откри. Назон бе изведен сам срещу Шейтанов след хубав пас на Морено, преодоля младия страж и пусна топката в опразнената врата.

Тимът на Славко Матич организира опасна атака почти веднага след изпълнението на център, като неумело спиране на Вион в наказателното можеше да докара проблеми за "червените", но в крайна сметка преднината им се запази, тъй като никой не успя да нанесе удар. Гостите имаха и още един по-добър шанс да изравнят в 21-ата минута. Костадинов центрира от фал, но се получи удар, който профуча покрай лявата греда на Евтимов.

Няколко минути по-късно Кабов се размина на втора греда с една прострелна  топка, центрирана от ъглов удар. Малко след половин час игра Назон можеше да отбележи и втория си гол в двубоя, след като получи перфектен извеждащ пас от Морено, но стреля право в тялото на Шейтанов.

LAP.bg
67 снимки

На почивката Саша Илич направи няколко ротации в "червения" състав, като промени и схемата на игра на непривичното за ЦСКА 4-3-1-2. В игра влязоха Брадли де Нойер, Амос Юга и Дауда Бамба, който си партнира с голмайстора Назон в атака.

В началото на второто полувреме именно Бамба влезе на скорост в наказателното на гостите, където бе намерен с хубаво подаване отляво. Африканският стрелец обаче не успя да нанесе удар по посока вратата.

В средата на втората част влезлият от скамейката след дълго отсъствие Бисмарк Чарлс овладя добре на гърди и стреля със задна ножица, но сантиметри го разделиха от това да се разпише по много красив начин.

Бамба се реваншира за пропуска си в 72-ата минута. ЦСКА изпълни късо един корнер, но в крайна сметка последва балонно центриране към Кох, който подаде с глава към котдивоареца, а той от своя страна я прати точно под гредата за 2:0

До края на срещата нямаше особено много ситуации пред двете врати, като преобладаваха разиграванията между играчите в червено.

FT / ЦСКА - Септември 2:0

1:0 Дюкенс Назон 2`

2:0 Дауда Бамба 72`

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 13. Галин Минков, 20. Йоан Бауренски, 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет,  11. Лазар Туфегджич, 28. Браян Морено, 9. Дюкенс Назон.

Резерви: 1. Густаво Бусато (в), 6. Брадли де Нойер, 21. Амос Юга, 17. Бисмарк Чарлс, 30. Дауда Бамба.

Наставник: Саша Илич

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 7. Айкут Рамадан, 4. Иван Арсов, 26. Илия Миланов, 16. Кристиан Пешов, 10. Асен Чандъров, 23. Йоан Гаврилов, 9. Димитър Костадинов, 6. Атанас Кабов, 20. Мартин Петков, 17. Радослав Живков

Наставник: Славко Матич