Отборите на ЦСКА и Арда завършиха при резултат 1:1 в един от най-интересните мачове от 23-ия кръг на efbet Лига. Срещата бе изключително оспорвана до 68-ата минута, когато Жорди Кайседо изведе "червените" напред с гол от засада. Георги Йомов получи топката в нередовна позиция и намери Федерико Варела, който центрира към Кайседо. Еквадорецът бе точен от непосредствена близост и разпечата вратата на Симеонов, но с нередовен гол. В крайна сметка, в последния възможен момент Тонислав Йорданов защити честта на Арда с точен удар от спорна дузпа, след като Петър Занев задържа с ръце Пламен Крумов.

"Червените" влязоха по-добре в двубоя и наложиха натиска си от първия съдийски сигнал. В 14-ата минута Жорди Кайседо пропиля страхотна възможност за откриване на резултата, след като засече центриране на Георги Йомов, но от близка дистанция засече топката с глава и я прати в аут.

Малко след това отново Кайседо бе във фокуса на събитията. Домакините отнеха топката от съперника и организираха бърза атака, завършила с лош рейд на Кайседо, който не успя да достигне топката и бе изпреварен от Васил Симеонов. В 20-ата минута с пропуск се отчете и Амос Юга.

Гостите отвърнаха с опасна атака, в която изведеният Иван Тилев навлезе на скорост в половината на "червените", но Густаво Бусато напусна навреме наказателното си поле и предотврати почти сигурно попадение.

В 37-ата минута Тонислав Йорданов профука "златен" шанс да открие резултата. В най-чистото положение в двубоя до момента Деян Лозев преодоля Греъм Кери и подаде остро към бившия младежки национал, чийто удар бе отразен от Бусато по впечатляващ начин, а впоследствие гредата също помогна на "червените" за запазване на нулите.

В края на първата част дойде и най-добрият шанс за ЦСКА. Греъм Кери проби отлично по левия фланг и подаде на главата на Георги Йомов. Националът на България обаче прецени, че няма как да отиграе и върна за Кайседо, който заложи топката за Варела, но неговият изстрел бе разочароващ. Така ситуации пред двете врати не липсваха, но попаденията останаха за втората част.

Антон Узунов
48 снимки

Високото темпо на игра се запази и само две минути след подновяването на играта Греъм Кери нацели гредата след изпълнение на свободен удар. Гостите отговориха мигновено с удар на влезлия от пейката Мартин Костадинов, но опитът му бе блокиран от Георги Йомов.

Точно след час игра Мено Кох реши да неутрализира Кайседо, като му попречи да засече центриране от корнер с глава и заедно сътвориха страхотен пропуск.

В 68-ата минута ЦСКА все пак откри резултата, но с гол от засада. Георги Йомов получи топката в нередовна позиция и намери Федерико Варела, който центрира към Кайседо. Еквадорецът най-накрая стреля точно от непосредствена близост и разпечата вратата на Симеонов, но с нередовен гол.

Страстите се покачиха и играта се накъса от серия агресивни фаулове. В 87-ата минута Тилев можеше да възстанови паритета, но Петър Занев блокира удара в последния момент.

В добавеното време на мача Петър Занев извърши чутовна глупост, задържайки Пламен Крумов, с което подари спорна дузпа на Арда. Точен от бялата точка бе Тонислав Йорданов, който донесе точката на своя тим.

Така в последната секунда ЦСКА изпусна да се изравни с втория в класирането - Локомотив Пловдив. "Червените" остават на третата позиция с 44 точки, докато Арда е четвърти с 39 пункта.

ЦСКА - Арда  КР 1:1
1:0 Жорди Кайседо 68'
1:1 Тонислав Йорданов (д.) 90+3'

СЪСТАВИТЕ:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 3. Жеферсон, 5. Федерико Варела, 4. Мено Кох, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 11. Петър Занев (к), 14. Жул Кейта, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга, 30. Жорди Кайседо

Треньор: Любослав Пенев

Арда: 36. Васил Симеонов, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев, 18. Иван Коконов, 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев, 71. Пламен Крумов (к), 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов

Треньор: Николай Киров

Съдия: Васимир Маруан Ел-Хатиб