ЦСКА победи Пирин Благоевград с 2:1 в последната си контролна среща. Брадли де Нойер изведе "червените" напред в 36-ата минута.

Дюкенс Назон удвои преднината на ЦСКА в 65-ата минута. Владимир Медвед върна попадение за Пирин в 82-ата минута.

ЦСКА подновява първенството с двубой срещу Берое на 12-и февруари, неделя. Ден по-късно пък Пирин гостува на Славия.

start-photo.bg
84 снимки

Преди първия съдийски сигнал, отборът на ЦСКА бе официално представен. Срещата стартира с опасна атака на Пирин, като Кондраков бе близо до гола след пробив отляво и опасно центриране по земя в пеналтерията на "червените". Футболистът на "орлетата" обаче не успя да стигне първи до топката и да я прати в мрежата на Бусато, който внимаваше и успя да се намеси достатъчно добре, за да опази нулевото равенство преди да са изминали и две минути игра.

ЦСКА отговори мигновено като в 4-ата минута Тибо Вион проби отдясно и опита опасно центриране, което обаче бе блокирано. Топката излезе в корнер, от който "червените" също притесниха Пирин, но до изостряне на ситуацията не се стигна, а топката бе избита.

В 7-ата минута Гарсес бе изведен от Жираир Шагоян на страхотна стрелкова позиция, но не успя да уцели вратата пазена от Максим Ковальов и то от няколко метра дистанция.

Шопов и Брадли де Нойер комбинираха добре в 15-ата минута, а вторият опита центриране, до което обаче не стигна негов съотборник от ЦСКА. Минута след това пък Густаво Бусато отново показа, че внимава, след като излезе извън наказателното си поле, за да спре играч на "орлетата", който бе изведен с опасен дълъг пас.

В 21-ата минута Юрген Матай стреля опасно близо до вратата. Защитникът на ЦСКА стигна до топката след изпълнение на ъглов удар и я прати до десния страничен стълб на вратата.

Пред капитана на ЦСКА се откри нов шанс в 29-ата минута, когато отново бе намерен с центриране в наказателното поле. Матай се опита да стреля с глава от трудна позиция, но ударът му не бе достатъчно добър, за да се окаже във вратата на Пирин.

В 35-ата минута Амос Юга сгреши с подаването си на центъра и топката попадна в Пирин. "Орлетата" обаче не успяха да се възползват от грешката на Юга и бързо отново предадоха притежанието.

Минута по-късно ЦСКА стигна до първото попадение. Брадли де Нойер прати топката в опразнената врата на Пирин. Първо Шопов нанесе изстрел, който бе избит от Ковальов. Топката след това попадна в Де Нойер, който запази хладнокръвие и я прати в мрежата за 1:0.

До края на първата част нямаше и по-интересни ситуации пред двете врати.

Саша Илич смени целия си състав за второто полувреме, като в игра се появи и новото попълнение - Тобиас Хайнц. В игра се появиха Жеферсон, Лазар Туфегджич, Назон, Галин Минков и други.

В 48-ата минута Пирин изпусна страхотна голова възможност. Илкер Будинов не успя да се възползва от грешка на Жеферсон. Футболистът на "орлетата" нахлу в навказателното поле на ЦСКА и нанесе много неточен изстрел, въпреки че имаше подкрепата на двама съотборника в пеналтерията на "червените".

Тобиас Хайнц си заслужи жълт картон в 60-ата минута. Мигове след това пък Дюкенс Назон бе потърсен с извеждащ пас в наказателното поле на Пирин. Той обаче не успя да уцели топката с шута си, а къблото излезе в аут.

В 65-ата минута новото попълнение на ЦСКА прати страхотен пас към Назон. Топката мина между краката на футболист в зелено и попадна в нападателя на "червените". Назон успя да финтира майсторски защитник на "орлетата", а след това копна излезлия напред Ковальов, пращайки топката във вратата на Пирин за 2:0.

Три минути по-късно Преслав Йорданов от тима на Пирин бе близо до това да върне един гол. Бившият футболист именно на ЦСКА, получи пас отдясно и нанесе директен изстрел, който обаче мина встрани от вратата на Евтимов.

Вратарят на ЦСКА направи сериозна грешка само минута след това, но за щастие на "армейците" Пирин не успя да се възползва от подаръка на Евтимов.

В 73-ата минута Туфегджич нанесе изстрел по земя от границата на наказателното поле. Стражът на "орлетата" обаче успя да спаси с крак. Три минути след това и Галин Минков пропиля чудесна възможност за попадение, след като сам си я изработи с чудесен индивидуален пробив. Завършващият му удар обаче не затрудни вратаря на Пирин.

Десет минути преди края на редовното време Бамба проби отлично отляво и потърси с пас Хайнц, който бе около бялата точка за изпълнение на дузпи. Новият в ЦСКА обаче бе изпреварен от защитник на Пирин, който го повали с шпагат." Червените" скочиха за дузпа, но такава според съдията нямаше.

В 82-ата минута Пирин върна попадение. Владимир Медвед успя да реализира след дълго подаване към него в наказателното на "червените". Той прати техничен удар, който мина между краката на защитник на ЦСКА и покрай стража.

FT / ЦСКА - ПИРИН 2:1

1:0 Брадли де Нойер 36'

2:0 Дюкенс Назон 65'

2:1 Владимир Медвед 82'

Съставите на двата отбора:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 2. Юрген Матай /к/, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 23. Жираир Шагоян, 26. Марселино, 10. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено

Второ полувреме:  25. Евтимов, 4. Кох, 22. Махмутович, 19. Иван Турицов, 13. Галин Минков, 20. Радослав Живков, 14. Тобиас Хайнц, 7. Линдсет, 11. Лазар Туфегджич, 3. Жеферсон, 9. Дюкенс Назон.

Старши треньор: Саша Илич

Пирин: 12. Максим Ковальов, 19. Вячеслав Велев, 38. Александър Дюлгеров, 14. Кондраков, 45. Христофор Хубчев, 17. Илкер Будинов, 31. Станоев, 13. Тонев, 73. Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 8. Дмитро Семенив

Старши треньор: Христо Янев