ЦСКА посреща Берое в търсене на поне точка, за да си гарантира участие в Лига Европа от новия сезон и играят при резултат 5:0. Евандро откри резултата след четири минути игра. Валентин Антов удвои резултата в 24-ата минута. В 70-ата от дузпа Тиаго Родригес покачи резултата. В 77-ата Тиаго вкара своя втори гол за 4:0. Али Соу вкара пети гол в 81-ата минута.

35 снимки

Домакините откриха резултата чрез Евандро след едва четири минути игра. Тиаго Родригес стреля отдясно, но топката бе блокирана и отиде вляво. Евандро пое и стреля силно с левия крак и откри резултата за домакините. Три по-късно пък Али Соу свали топката с глава към Греъм Кери. Ирландецът бе притиснат от Крум Стоянов и стреля много неточно от изгодна позиция.

Валентин Антов удвои актива за домакините в 24-ата минута.. Младокът получи пас на дъгата на наказателното поле на Берое. С елегантен финт заблуди бранител на старозагорци и с финес прати топката между краката на Гендий Ганев.

В 34-ата минута гостите получиха право да стреля от фаул. Иван Минчев стреля много добре от свободния удар, но Густаво Бусато направи страхотно спасяване и спаси "червените" от допускане на първи гол.

В 63-ата пък удар на Али Соу с левия крак, но топката профуча встрани от вратата, пазена от Ганев.След 65 минути игра пък Зоран Йосипович елементарно надскочи Мазику при центриране, а топката отиде на "втора" греда към Макоута. Тъмнокожият футболист на "заралии" не успя да нанесе завършващ удар.

В 69-ата минута Али Соу се освободи от двама бранители на Берое и нахлу в наказателното поле на гостите. Ганев препъна гамбиеца и Давидов посочи бялата точка. Тиаго Родригес с ужасно силен удар от наказателния удар в средата на вратата матира Ганев - 3:0.

В 81-ата пък Али Соу вкара пети гол във вратата на Берое. Той надбяга Георги Маджаров и с левия крак прокара топката край плонжа на Ганев.

ЦСКА - БЕРОЕ 5:0

1:0 Евандро (4)

2:0 Валентин Антов (24)

3:0 Тиаго Родригес (70-дузпа)

4:0 Тиаго Родригес (77)

5:0 Али Соу (81)

Стадион: "Българска армия", София

Съдия: Георги Давидов

ЦСКА: Густаво Бусато – Брадли Мазику, Валентин Антов, Пламен Гълъбов, Петър Занев, Иван Турицов – Тиаго Родригес, Кристиян Малинов – Греъм Кери, Евандро, Али Соу

Берое: Генадий Ганев – Теди Мезаг, Гаюс Макоута, Алиун Фал, Александър Василев, Стив Фуртадо, Зоран Йосипович, Октавио Мантека, Георги Ангелов, Крум Стоянов, Иван Минчев