ЦСКА 1948 и Локомотив Пловдив завършиха при резултат 0:0 в мач от последния 35-и кръг на родния шампионат. "Червените" си осигуриха третото място и избегнаха баража за Лига на конференциите, след като Левски загуби дербито срещу ЦСКА с 0:2. Така "сините" останаха на три точки от ЦСКА 1948.

ЦСКА 1948 Локомотив Пловдив

източник: Sofascore

Още в 3-ата напрежението пред вратата на "смърфовете" се покачи. Стражът на Локомотив Пловдив Кристиан Томов сгреши и прати топката на пътя на Ради Кирилов, който я овладя, но не успя да нанесе хубав изстрел.

Пет минути след това ЦСКА 1948 имаше възможност да изпълни три поредни корнера, но при всички тях защитниците на пловдивчани се справиха. В 10-ата минута страхотен шанс се откри пред Радослав Кирилов, който бе намерен с дъгло подаване в наказателното поле на гостите. Ударът му обаче бе отразен от Кристиан Томов.

В 17-ата минута Джовани нахлу в пеналтерията отляво, след това опита пас по земята, но не успя да прокара топката през много футболисти на домакините. Четири минути след това Мартин Паскалев отигра с глава в пеналтерията на ЦСКА 1948, но не се получи достатъчно силен удар, за да затрудни стража на "червените".

Натискът на домакините продължи. В 26-ата минута Александър Колев бе изведен отляво. Той потърси с пас по земя свой сътоброник в пеналтерията на "смърфовете", но топката не стигна до играч на ЦСКА 1948, а след това прозвуча сигнал за засада.

start-photo.bg
51 снимки

Минута след това напрежението се прехвърли пред другата врата, а Петър Андреев шутира добре. Само отличната намеса на Генадий Ганев го отказа.

Десетина минути преди почивката Георги Русев центрира меко. Ивайло Чочев се извиси над всички в черно-бял екип, но не успя с глава да насочи топката в очертанията на вратата.

В 41-ата минута Петър Андреев пробва далечен изстрел, който обаче прелетя встрани от вратата. Секунди след това Джовани също си опита късмета, но не намери целта.

Второто полувреме започна с ъглов удар за ЦСКА 1948. Потърсен бе Светослав Диков в далечния край на наказателното поле, но нападателят не успя да свали топката за свой съотборник или да стреля.

Пет минути след подновяването на играта Петър Андреев бе извден сам срещу стража на ЦСКА 1948. Футболистът на пловдивчани обаче не успя да преодолее Ганев с удара си, а след това прозвуча сигнал за засада.

В 71-ата минута Йосип Томашевич опита изстрел от сериозна дистанция, но изпълнението му беше много разочароващо и той прати топката встрани от вратата.

Пет минути след това Джовани прати страхотен извеждащ пас през защитните линии на "червените". Топката стигна до Бабакар Дион, който прати топката поркай Генадий Ганев. Прозвуча сигнал за засада, а ситуацията бе разгледана с ВАР. Попадението не бе зачетено.

В 82-ата минута Бирсент Карагерен бе близо до гола. Той получи по земя в пеналтерията и нанесе изстрел с десния крак, който обаче мина малко над напречната греда. Три минути след това Светослав Диков бе намерен в наказателното поле на "смърфовете". Нападателят опита изстрел от трудна позиция, който обаче не затрудни Кристиан Томов.

В добавеното време на срещата Христо Иванов получи в наказателното поле на ЦСКА 1948 и опита изстрел, който бе блокиран. Последва корнер, от който "смърфовете" не успяха да се възползват по най-добрия начин.

FT / ЦСКА 1948 - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 0:0

Съставите на двата отбора:

ЦСКА 1948:  33  Генадий Ганев, 15  Александър Александров, 87  Симеон Петров, 44  Ангел Грънчов, 4  Ангел Лясков, 18  Ивайло Чочев, 39  Парвиз Умарбаев, 22  Реян Даскалов, 99  Радослав Кирилов, 10  Георги Русев, 9  Александър Колев

Старши треньор: Атанас Рибарски

Локомотив Пловдив: 81  Кристиан Томов, 50  Йосип Томашевич, 91  Хорхе Сегура, 4  Мартин Паскалев, 13  Матеус Да Силва, 15  Пиер Зебли, 19  Кристиан Мендоса, 7  Бабакар Дион, 10  Джовани Маркес, 14  Димитър Илиев, 25  Петър Андреев

Старши треньор: Александър Томаш