Черно море победи след обрат с 3:2 Славия в откриващ мач от 14-ия кръг на родната efbet Лига. „Белите” поведоха в срещата, след като Радослав Кирилов бе точен, но осем по-късно Матиас Курьор изравни резултата. В 21-ата минута Радослав Терзиев си изкара директен червен картон и това улесни задачата на варненци. Стефан Велев поведе домакините напред в 51-ата минута, а Мат Курьор в 65-ата вкара втория си гол в срещата. Минута преди края на редовното време Калоян Кръстев вкара втори гол за столичани, но това беше максимума, даден от Славия в този мач.

Срещата стартира с по-голям интензитет от домакините, но след десет минути игра Славия поведе в резултата. Филип Антовски намери вляво с чудесен диагонален пас Радослав Кирилов. Той излъга навътре с десния крак бранител на Черно море и стреля мощно, след което не остави шанс на Иван Дичевски да се намеси.

Черно море се активизира след допуснати гол и му отне само осем минути да изравни резултата на "Тича". Топката беше центрирана прекрасно отдясно в 18-ата минута в наказателното поле на Славия към Матиас Курьор, който с глава отблизо прониза вратаря на Славия - 1:1.

Неприятните новини за Славия продължиха и три минути след гола, когато гостът остана с 10 човека. Илиан Илиев бе изведен зад отбраната на Славия, а бранителят на "белите" Радослав Терзиев избута цинично в гърба Илиев преди наказателното поле и реферът Давидов го изгони веднага.

LAP.bg
27 снимки

В 36-ата минута домакините от Черно море имаха страхотен шанс да обърнат резултата, след като Илиан Илиев остана "очи в очи" със Светослав Вуцов, но вратарят на Славия скъси ъгъла и се доближи към съперника, правейки страхотно блокиране не топката. Пет по-късно Матиас Курьор бе изведен зад отбраната на Славия от Илиан Илиев и прехвърли излезлия пред наказателното си поле Вуцов. Топката обаче се отклони в левия страничен стълб на вратата на гостите и излезе аут.

"Моряците" стартираха вихрено втората част, и то логично, след като бяха с човек повече и след седем минути направиха пълен обрат срещу столичния тим. Тогава Илиан Илиев комбинира със Стефан Велев в наказателното поле на гостите, котйо с топовен изстрел с десния крак матира Вуцов, след като бе оставен напълно непокрит - 2:1.

Варненци продължиха с настъпателните си действия в мача и след 65 минути игра стигнаха до своя трети гол. Първо Васил Панайотов стреля с десния крак, но Виячки с тяло отби в корнер, след който дойде третият гол за "моряците". Матиас Курьор бе намерен след центриране и отблизо с глава вкара третия гол в мача и свой №15 през сезона - 3:1.

Хората, водени от Илиан Илиев, продължиха да бъдат по-дейният отбор на "Тича", като контролираха темпото на играта, докато Славия не можеше да отговори на агресията, предложена от Черно море. В 82-ата Вуцов направи спасяване след удар на Велев с левия крак. Две минути преди края на редовното време гостите намалиха пасива си. Филип Антовски достави топката от свободен удар в полето на Черно море, където Калоян Кръстев стреля с глава и топката бе неспасяема за Дичевски.

До края на срещата обаче нямаше достатъчно време за още голове във Варна и трите точки останаха в морската ни столица. Успехът прати „моряците” на петото място във временното класирането, като тимът вече има 21 точки в своя актив. Славия, от своя страна, продължава с неуспешните си игри и е предпоследен с осем точки, четири повече пред последния Етър (4).

FT / ЧЕРНО МОРЕ - СЛАВИЯ 3:2

0:1 Радослав Кирилов (10)

1:1 Матиас Курьор (18)

2:1 Стефан Велев (52)

3:1 Матиас Курьор (65)

3:2 Калоян Кръстев (89)

Рефер: Георги Давидов (Велико Търново)

Стадион: „Тича” (Варна)

Черно море: 25 Иван Дичевски, 6 Виктор Попов, 27 Даниел Димов - к, 8 Емил Янчев, 2 Цветомир Панов (87' - 32 Мартин Дичев), 10 Илиан Илиев, 71 Васил панайотов, 29 Файсел Касми, 19 Матиас Курьор (87' - 1616 Денислав Ангелов), 15 Леандро Андраде (70' -7 Родриго Вилела)

Резерви: 22 Георги Георгиев, 32 Мартин Дичев, 11 Мохамед Букаси, 99 Павел Георгиев, 9 Исмаил Иса, 16 Денислав Ангелов, 7 Родриго

Треньор: Илиан Илиев

Славия: 13 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак   (57' - 23 Емил Виячки), 55 Андреа Христов, 17 Радослав Терзиев   , 83 Христо Попадийн (25' - 77 Георги Вълчев), 38 Милен Гамаков - к, 73 Венцислав Бенгюзов (56' - 5 Мартин Атанасов), 11 Радослав Кирилов, 19 Филип Антовски, 20 Филип Кръстев, 9 Калоян Кръстев

Резерви: 12 Георги Панов, 29 Венелин Филипов, 77 Георги Вълчев, 22 Дарко Тасевски, 23 Емил Виячки, 4 Петър Патев, 5 Мартин Атанасов