Отборите на Царско село и Етър направиха инфарктно равенство 2:2 в първи двубой от 19-тия кръг на efbet Лига. Гостите поведоха с 2:0, но в последните 5 минути на срещата момчетата на Никола Спасов се добраха до равенството с поапдения на Дилан Бахамбула и Густаво Карбониери.

По този начин Етър пропусна възможността да вземе ключва победа след сътресенията от миналата седмица. За Царско село, от своя страна, равенството е добре дошло, след като прекъсва серия от 3 поредни загуби.

30 снимки

Двубоят протече под изключително неприятни условия в столицата, като гъста мъгла се беше настанила над стадиона в комплекса "Царско село". В 5-а минута дойде първият точен удар в срещата и той беше на сметката на "царете". Изстрелът на Дилан Бахамбула обаче мина доста встрани.

Темпото на игра беше доста ниско, като в 23-та минута и гостите имаха своя първи шанс в срещата. Добра контраатака за състава на гостите. Дино Мартинович беше изведен с пространство пред себе си срещу двама бранители на Царско село. Мартинович успя да си създаде прострамство и да намери Милчо Ангелов на точката на дузпата, но ударът му беше слаб и попадна право в ръцете на Джони Пласид.

В 31-та минута дойде нов шанс за домакините. След атрактивно изпълнение на Венци Христов, който получи топката на точката на дузпата и опита да завърши с удар над глава, кълбото мина над вратата на Христо Иванов.

В 41-та минута домакините отправиха нов точен удар. Уесли Ната навлезе навътре от дясното крило, след което отправи точен удар към вратата на Иванов, но твърде слаб, за да затрудни стража.

В началото на втората част гостите успяха да нанесат два бързи удара. В 55-та минута, след чудесен извеждащ пас зад защитата на Царско село, Милчо Ангелов напредна необеспокоявано и заби топката зад Джони Пласид за 1:0.

Само 5 минути по-късно резултатът вече беше удвоен. Светослав Ковачев успя да пласира чудесно центриране от левия фланг и намери нахлуващия от втора позиция Дино Мартинович, който вкара за 2:0.

Никола Спасов опита да промени нещата на терена с три смени в рамките на няколко минути. Това обаче можеше да има обратен ефект. В 73-та минута Иван Стоянов намери Милчо Ангелов, който изведе с едно докосване Дино Мартинович сам срещу вратаря Джони Пласид, но ударът му някак премина встрани от вратата.

В предпоследната минута на срещата домакините върнаха надеждите си. Родни Антуи получи топката на границата на наказателното поле и опита изстрел. Шутът беше блокиран, но с голям късмет попадна в краката на Дилан Бахамбула, който разстреля Христо Иванов за 2:1.

Драмата обаче тепърва предстоеше. В буквално последната минута на срещата Дамиен Мари получи възможност да центрира от левия фланг, след което пласира перфектно центриране на главата на Густаво Карбониери. Централният бранител не сбърка и хвърли трибуните в екстаз.

Така Етър все пак се изкачи до 10-та позиция, с актив от 18 точки, докато Царско село остана на 12-то място с 16 пункта след 19 срещи от efbet Лига.

ЦАРСКО СЕЛО - ЕТЪР 0:2

0:1 - Милчо Ангелов (55)

0:2 - Дино Мартинович (60)

Стартови състави:

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Реян Даскалов, Густаво Карбониери, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Серкан Юсеин, Уесли Ната, Дилан Бахамбула, Андерсон Кордейро, Родни Антуи, Венцислав Христов

ЕТЪР: Христо Иванов, Александър Длюгеров, Дино Мартинович, Здравко Илиев, Иван Стоянов, Иван Скерлев, Крум Стоянов, Милчо Ангелов, Никола Колев, Флорент Боджадж, Яни Пехливанов

Стадион: "Царско село", София
Съдия: Валентин Железов
Начало: 17:00 часа