Левски постигна изключително важна победа при гостуването си на Берое. „Сините” се наложиха с 1:0 над заралии в среща от 12-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата вкара Ивелин Попов още в 3-ата минута. Голът беше дебютен за Попето в официален мач за столичани, но в хода на ситуацията останаха съмнения за игра с ръка на Илиян Стефанов.

В 35-ата минута главният рефер Георги Кабаков можеше да отсъди дузпа за Левски за нарушение на Спас Георгиев срещу Георги Миланов но подмина ситуацията. Гостите държаха инициативата през целия мач, а заралии не застрашиха вратата на Пламен Андреев в нито един момент от мача. През второто полувреме „сините” можеше да направят успеха си и по-изразителен, но с непростим пропуск се отчете Роналдо.

Така Левски събра 21 точки и заема 7-о място във временнното класиране, но има и три мача по-малко. Берое е 10-и с 11 точки, като това бе и втора поредна загуба за новия треньор Николай Киров.

Левски нанесе своя удар още във 3-ата минута. Цунами центрира в наказателното поле за Илиян Стефано, а Иван Караджов излезе неразчетено, като не се разбра с Димитър Пиргов. Стражът не успя да улови топката, която се озова в Ивелин Попов, а Попето на празна врата вкара дебютния си гол в официален мач за "сините". Във въпросната ситуация останаха съмнения, че топката среща ръката на Стефанов.

В 9-ата минута Спас Георгиев пусна извеждащ пас за Стив Траоре, който обаче беше фаулиран от Хосе Кордоба пред наказателното поле. Симеон Мечев стреля над вратата от последвалия пряк свободен удар. Пет минути по-късно Филип Кръстев направи двойно с Попето и отправи удар от границата на наказателното поле, но Караджов се справи. Секунди по-късно Абубакар Тунгара измъкна топката от Цунами и Кордоба отляво и навлезе в наказателното поле, но опита да си спечели дузпа по елементарен начин, падайки на тревата. Георги Кабаков даде сигнал играта да продължи.

Антон Узунов
100 снимки

В 21-ата минута Кръстев пусна към Цунами, а бразилецът отправи удар от 15-16 метра, но не затрудни Караджов, който улови. Малко след това Уелтън проби отляво, като падна извън наказателното поле. Топката остана в притежание на "сините", като Роналдо подаде към Уелтън, който отправи удар в горния десен ъгъл, но кълбото срещна горната греда и излезе в аут.

В 35-ата минута гостите разиграха пред наказателното поле на своя съперник. Уелтън опита техничен пас, който да изведе Георги Миланов сам срещу вратаря, но Спас Георгиев успя да се намеси в последния момент преди седмицата на столичани да овладее, като в ситуацията останаха сериозни съмнения за дузпа, тъй като футболистът на заралии така и не игра с топката.

В 51-ата минута "сините" разиграха пред наказателното поле на домакините. Кръстев подаде към Миланов, който обаче от около 17-18 метра не успя да уцели добре топката и стреля високо над вратата. Малко по-късно отново Миланов отправи удар от далечна дистанция, но не намери целта.

В 64-ата минута Келиан ван дер Каап не успя да изчисти добре топката, която се озова в Тунгара. Малиецът шутира, но неточно. Минута по-късно удар на Мечев беше блокиран от Кордоба.

В 69-ата минута Роналдо направи непростим пропуск. Бразилецът с глава изведе Уелтън отляво, който напредна и навлезе навътре, подавайки към своя сънародник. Роналдо отправи удар от около 5-6 метра, но Караджов спаси. Седем минути по-късно отново Роналдо се озова на отлична позиция в наказателното поле, изведен от Цунами. Нападателят финтира защитник, но вместо да шутира, реши да търси Уелтън, но подаването му беше неточно.

В 80-ата минута "сините" организираха опасна атака с по едно докосване. Роналдо подаде към Андриан Краев, чийто удар от границата на наказателото поле беше разочароващо. Девет минути по-късно гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар отдясно пред наказателното поле за нарушение на Мечев срещу Петрис. Кръстев застана зад топката, но стреля над вратата.

FT | БЕРОЕ – ЛЕВСКИ  0:1

0:1 Ивелин Попов (3)

efbet Лига, 12-и кръг

Стартови състави на двата отбора:

БЕРОЕ: 1. Иван Караджов - 3. Димитър Пиргов, 5. Томас Фонтен, 6. Руи Педро, 8. Серкан Юсеин (46 - 9. Луизиньо), 10. Абубакар Тунгара, 13. Анисе Абел, 14. Стилиян Николов (80 - 77. Божидар Пенчев), 16. Симеон Мечев (к), 17. Спас Георгиев, 19. Калоян Кръстев (77 - 18. Митко Митков)

Резерви: 23.Иван Гошев (вр), 4. Валентино Пулиезе, 9. Луизиньо Да Силва, 15. Георги Динков, 18. Митко Митков, 44. Николай Николаев, 77. Божидар Пенчев

Старши треньор: Николай Киров

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев (к), 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 30. Филип Кръстев, 7. Георги Миланов (64 - 88. Марин Петков), 14. Илиян Стефанов, 18. Роналдо, 17. Уелтън, 10. Ивелин Попов (64 - 8. Андриан Краев)

Резерви: 13. Николай Михайлов, 4. Нейтън Олдър, 8. Андриан Краев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков

Старши треньор: Станимир Стоилов

Ж.к.: Димитър Пиргов, Спас Георгиев, Луизиньо, Симеон Мечев (Берое); Филип Кръстев, Жереми Петрис (Левски)

Главен съдия: Георги Кабаков, град Пловдив

Стадион: „Берое“, град Стара Загора