Отборите на Берое и Ботев Пловдив не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1 във втория двубой от съботната програма на шестия кръг в efbet Лига. Антоан Бароан откри резултата в 50-ата, но в добавеното време на мача Абубакар Тунгара донесе точката за домакините с изключителен удар.

Антон Узунов
99 снимки

Битката за Тракия предложи много емоции, като двата тима имаха отлични шансове за повече попадения. Гостите нямаха и късмет, след като удариха греда, когато вече водеха в резултата.

Така новият треньор на „канарчетата“ Желко Копич тръгна с равенство в официалния си дебют начело на тима, който взе първата си точка през сезона и се отлепи от последната позиция, като вече заема 15-о място. Берое се изкачи до 11-ата позиция с пет пункта в актива си. В следващия кръг „заралии“, които допуснаха трета поредна загуба и общо пети пореден мач без успех, гостуват на Септември София, докато „канарчетата“ имат тежко домакинство на Черно море.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Тунгара: Щастлив съм в Берое, въпреки проблемите​

Хубчев: Доволен съм от характера, Абел Анисе показва, че е професионалист​

Желко Копич: Искам да направя семейство от този отбор​

Срещата стартира под дъжда в Стара Загора, а първият хубав шанс бе на сметката на Ботев. В четвъртата минута домакините сбъркаха при изнасянето на топката, което позволи на Самюел Супрайен да отнеме, след което изведе в наказателното Елвис Ману, а бившият играч на Лудогорец шутира по тревата, но на сантиметри от лявата греда на Иван Караджов.

В първите минути играчите на гостите опитаха да наложат натиск и по-често се задържаха в половината на Берое. В 15-ата минута Роеи Херман отправи много интересен изстрел от централния кръг, като опита да прехвърли Караджов, но топката премина над напречната греда.

LAP.bg
58 снимки

"Заралии" се посъбудиха и на свой ред опитаха да организират атаки към съперниковата врата, като на няколко пъти центрираха топката в наказателното поле на Ботев след корнери или свободни удари, но до сериозни опасности за Хидайет Ханкич така и не се стигна.

В 33-ата минута Серкан Юсеин центрира отляво в наказателното поле, а на далечната греда Димитър Стоянов овладя и шутира силно, но над вратата.

Две минути по-късно гостите разиграха през центъра, а Реда Рабей опита удар пред дъгата на наказателното поле, но топката премина покрай лявата греда на Караджов.

В 39-ата минута Симеон Мечев чукна леко топката за Юсеин от свободен удар от сериозна дистанция, а последният шутира силно, но и много неточно.

30 снимки

Минута след това Ботев имаше чудесен шанс да открие резултата. Рабей изведе Ману отляво в наказателното поле, а нападателят финтира Стилиян Николов и след това шутира в близкия ъгъл, но Караджов изби в ъглов удар. След центрирането от корнера Роберто Пунчец отклони на първа греда топката в тялото на Николов и тя се запъти към вратата на Караджов, който обаче успя да реагира и да спаси. Впоследствие топката беше изчистена.

Три минути преди края на първата част Ханкич не успя да избие по най-добрия начин топката след центриране от корнер, което позволи на Стив Траоре да стреля в наказателното поле, но високо над вратата.

Пет минути след началото на второто полувреме Ботев успя да открие резултата. Рой Херман беше изведен на десния фланг, нахлу в наказателното поле и преодоля последователно Димитър Пиргов и Рука, след което стреля, но Караджов изби. Последва добавка обаче на връхлитащия в пеналтерията Бароан, който реализира във вратата с хубав удар - 0:1.

В 55-ата минута гостите бяха много близо и до второ попадение. Рабей комбинира на десния фланг с Херман, който влезе навътре, нагласи си топката и отправи чудесен фалцов удар с левия крак пред наказателното поле, а топката се отби от дясната греда на „замръзналия“ на място Караджов.

Три минути след това Димитър Стоянов реши да стреля от далечна дистанция и бе точен, но право в ръцете на Ханкич. Това бе и първият точен изстрел за домакините.

В следващите минути домакините взеха превес и на няколко пъти застрашиха вратата на своя опонент след статични положения, но така и гол не падна. В 64-ата минута Берое и публиката на стадиона поискаха дузпа след съприкосновение между Херман и Тунгара в наказателното поле. Системата ВАР прегледа ситуацията и беше решено играта да бъде подновена без изпълнение на 11-метров наказателен удар.

Дванадесет минути края на редовното време пред Дилан Мартенс се откри сериозна пролука за изстрел фронтално срещу вратата в дъгата пред наказателното поле, но Караджов внимаваше и изби в корнер.

Когато вече всички очакваха Ботев да запише първата си победа през сезона, Берое показа, че не се е предал и успя да изравни резултата. В първата минута от добавеното време в герой се превърна Абубакар Тунгара. Серкан Юсеин комбинира с нападателя в половината на Ботев, а малиецът си освободи пространство и с феноменален удар от около 25 метра с десния крак прати топката в лявата сглобка на вратата, с което изравни и оформи крайния резултат от 1:1.

FT ⚽ | БЕРОЕ – БОТЕВ ПЛОВДИВ  1:1

0:1 Антоан Бароан 50'

1:1 Абубакар Тунгара 90+1'