Берое се наложи над Славия с 2:1 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Малко след половин час игра Мартин Камбуров отбеляза своя гол №256 в родния елит, а в 61-ата минута Питър Макрилос възстанови паритета. Девет минути по-късно обаче Абубакар Тунгара отново върна аванса на старозагорци. Десетина минути преди края Славия остана с човек по-малко, след като Ертан Томбак влезе грубо в краката на съперник и след преглед с ВАР видя червения картон.

Двубоят в Стара Загора започна спокойно и без голови ситуации. В осмата минута Кемело Нгуена отправи първия изстрел в мача, но прати топката далеч от вратата на Ганев.

След четвърт час игра Джонатан Перейра центрира по земя към наказателното поле, където Мартин Камбуров и Кийлън Лебон не се разбраха кой да овладее топката. Кълбото стигна до Абубакар Тунгара, но Ертан Томбак се намеси решително.

lap.bg
21 снимки

Домакините натиснаха своя противник и в рамките на три минути създадоха три опасни възможности. Първо Томбак трябваше отново да застава на пътя на топката, а секунди по-късно Светослав Вуцов се отчете с блестящо спасяване.

В 34-ата минута обаче младият страж не успя да реагира и бе наказан от ветерана на Берое. Омар Камара подаде към Камбуров, който с с гръб към вратата се възползва от обърканата защита на гостите и прати топката във вратата на Вуцов.

Славия опита да отговори мигновено, след като Радослав Кирилов напредна на скорост и стреля по диагонал, но покрай вратата на Ганев.

Натискът на Берое продължи и след подновяването на играта, но след час игра гостите върнаха паритета с гол на влезлият от пейката Питър Макрилос. Тони Тасев отправи страхотно подаване към австралиеца, който овладя по чудесен начин и прати кълбото право в мрежата на Ганев за 1:1.

Паритетът издържа едва 9 минути, тъй като Абубакар Тунгара побърза да върне аванса на старозагорци. Кийлън Лебон отправи разсичащ пас към малиеца, който навлезе в полето на противника и с техничен изстрел и помощта на страничния стълб върна аванса на своя тим. Попадението бе прегледано с ВАР за евентуална засада, но проверката показа, че голът е редовен.

Десетина минути преди края Ертан Томбак влезе твърде грубо в краката на Александър Василев и получи жълт картон от Георги Иванов. След преглед с ВАР обаче главният рефер промени решението си и вдигна директен червен картон на младежкия ни национал.

Дълбоко в добавеното време Светослав Вуцов извърши две неточности, които дадоха възможност на старозагорци да организират бързи атакуващи действия, но отбраната на гостите се справи със задружни усилия.

Така Берое се върна на победния път и събра 24 точки, с което се изкачи на 6-а позиция във временното класиране. Славия, от своя страна, остава пети с 27 пункта.

Берое - Славия   КР 2:1
1:0 Мартин Камбуров 34'
1:1 Питър Макрилос 61'
2:1 Абубакар Тунгара 70'