Отборите на ЦСКА 1948 и ЦСКА сътвориха същинско зрелище в първи мач за двата отбора от новия сезон на efbet Лига. Серия от обрати, картони и голове материализираха столичното дерби, за да може в крайна сметка тимът на ЦСКА да се наложи с 4:2 на мача, игран на Националния стадион „Васил Левски”.

Йоан Баи откри за гостите в тази среща в 29-ата минута, които направиха много силно първо полувреме, но до повече голове не стигнаха. На почивката за „червените” в този мач в игра влезе Ивайло Чочев, който за 11 минути собственоръчно оформи пълния обрат в столицата (47 и 58-дузпа). Това не обезпокои ЦСКА, който изравни резултата след топовен удар от дистанция на Амос Юга, а изстрел на французина в ръката на Лазар Марин донесе дузпа за ЦСКА, която Юрген Матей реализира. След разглеждане на ВАР наказателният удар бе факт, а Марин получи втори жълт картон в срещата и бе изгонен.

В последните минути на мача пък треньорът на ЦСКА Любослав Пенев причудливо изрита топка посока терена и съдията Валентин Железов изгони наставника на гостите. В 94-ата минута пък Жорди Кайседо вкара четвъртия гол за своя отбор.

ЦСКА 1948 ЦСКА

източник: sofascore.com

Антон Узунов
68 снимки

Полузащитникът на домакините Ивайло Чочев е оставен на пейката, а наставникът на гостите Любослав Пенев залага на трима българи - Иван Турицов, Пламен Гълъбов и Радослав Живков, който ще води атаката на ЦСКА. В петата гостите стигнаха до първия си точен удар в официален мач през сезона в efbet Лига, като досега в предходните два мача имаха общо един. Жеферсон и Греъм Кери комбинираха с къс пас след ъглов удар за ЦСКА. Ирландецът потърси точен изстрел от малък ъгъл, но Наумов отрази с една ръка топката и я прати в корнер. Последва мощен шут на Кери от свободен удар от дъгата на наказателното поле, но Хайдаров с тяло блокира топката.

Секунди след това Яник Вилдсхут проби отляво навътре и шутира с десния крак, но Наумов след леки колебания улови топката. Домакините организираха добра атака отдясно след десет минути игра. Георги Русев видя в наказателното поле на ЦСКА Валентин Йосков, който пое елегантно топката и така елиминира Юрген Матей. Юношата на Черно море опита да застраши вратата на Бусато, но Турицов с крак блокира топката. В 16-ата Вилдсхут заходи отново отляво навътре с топка в крака и отправи силен удар с десния си крак, но за негово съжаление топката отлетя аут.

В 21-ата Наумов трябваше да прави ново спасяване след удар с левия крак на Греъм Кери и прати топката в ъглов удар, отново след спасяване с една ръка. В 29-ата гостите в черно и бяло откриха резултата на "Васил Левски". ЦСКА разви мълниеносно свое контранападение, след като топката бе изгубена при изнасяне на топката от ЦСКА 1948 и Кери отне. Ирландецът проби навътре и видя вдясно Баи, който с мощен диагонален шут не остави шансове на Наумов, за да открие резултата.

В 32-ата ЦСКА имаше изключителен шанс да удвои актива си, но Радослав Живков го пропиля с лека ръка. ЦСКА 1948 отново сбърка сериозно при изнасянето на топката, а Вилдсхут отне. Нидерландецът веднага даде успореден пас за Радослав Живков, който пое слабо кълбото, а ударът му след това беше повече от безобразен - аут. Десет преди края на първата част ЦСКА профука още един шанс за гол. Брадли Мазику проби отляво, а Вилдсхут му даде пас по земя. Французинът комбинира със самотния в наказателното поле Амос Юга, но ударът на халфа бе много неточен - аут.

В самия край на полувремето ЦСКА имаше няколко възможности за гол, ала Даниел Наумов показа класа при удари на Живков и Амос Юга. На почивката Киселичков направи промяна, пускайки Ивайло Чочев на мястото на Мартин Хайдаров. На халфа му отне едва две минути да се разпише, след като засече с глава перфектно центриране от корнер на Георги Русев, за да направи резултата 1:1.

Гостите отговориха бързо с контранападение, а Баи комбинира с Кери, след което ирландецът пусна вдясно за крилото. Последва силен удар от Баи, но Наумов за сетен път изби в корнер. В 56-ата Радослав Живков от гостите задържа в наказателното поле на ЦСКА Ивайло Чочев и Железов посочи бялата точка. След съвещание с ВАР решението бе потвърдено. Ивайло Чочев прати топката в десния ъгъл на Бусато, който се метна в другия и направи пълния обрат факт.

В 62-ата минута ЦСКА имаше добра възможност да изравни резултата. Първо Баи прати топката в краката на Греъм Кери, чийто удар с десния крак бе блокиран. Последва шут отдясно на Баи, но Наумов с една ръка промени пътя на топката, за да не може Кайседо да я засече. В 71-ата минута Амос Юга отправи много силен удар от над 25 метра, а Даниел Наумов за пръв път в двубоя не се намеси добре, след като не блокира топката и тя влетя в мрежата му - 2:2.

Четвърт час преди края Греъм Кери центрира за пореден път отляво, а Кайседо се пребори с Димитър Пиргов, след като еквадорецът можеше да отправи далеч по-добър удар сам срещу Наумов, ала вместо това прати топката аут. Седем преди края на редовното време Амос Юга отправи силен удар от въздуха, а Лазар Марин игра с ръка. Първоначално това не бе забелязано, но след съвещание с ВАР реферът Железов гледа ситуацията и посочи бялата точка. Юрген Матей пък застана зад топката и с мощен изстрел в долния ляв ъгъл матира Наумов, който бе "на косъм" от това да отрази - 3:2.

В четвъртата минута от добавеното време Жорди Кайседо се откъсна зад играчите на ЦСКА 1948 и напредна към вратата на Наумов. Стражът на ЦСКА 1948 опита с шпагат да спре еквадореца, който го задмина и вкара на празна врата, оформяйки крайното 4:2 за гостите в мача.

FT / ЦСКА 1948 - ЦСКА 2:4

0:1 Йоан Баи (29)

1:1 Ивайло Чочев (47)

2:1 Ивайло Чочев (58-дузпа)

2:2 Амос Юга (71)

2:3 Юрген Матей (84-дузпа)

2:4 Жорди Кайседо (90+4)

Рефер: Валентин Железов /Бургас/