Отборът на ЦСКА спечели трети пореден мач от efbet Лига, след като „червените” надделяха с минималното 1:0 срещу Славия в пореден мач от 16-ия кръг в родното първенство. По този начин тимът от „Борисовата градина” за пръв път през сезон 2018/19 печели три поредни срещу в елита. Единственият гол бе дело на Али Соу, който се разписа в 66-ата минута, когато пречупи стабилната игра на „белите” в отбрана. В края на мача с директен червен картон бе отстранен халфът Славчо Шоколаров.

Славия, от своя страна, прекъсна серията си от пет поредни мача, в които отборът не допуска загуба.

Така ЦСКА регистрира 31 точки след изиграването на 16 мача, като „отвори” още по голяма дистанция от петия Славия, който е с 23. Така ЦСКА продължава да „гони” първите три отбора Лудогорец (39), Локомотив Пловдив (36) и Левски (35), но „орлите” и „сините” са с мач по-малко.

В следващия кръг след националната пауза „червените” ще пътуват до Враца за гостуване на Ботев, а Славия приема Черно море.

И двата отбора влизат в този двубой на гърба на добри резултати. „Червените“ са с две поредни победи – над Етър с 4:0 и над Черно море във Варна с 2:0. Формата на „белите“ обаче е още по-впечатляваща. Футболистите на Златомир Загорчич са в поредица от пет поредни мача без загуба в първенството – 4 поредни победи и равенство 1:1, в последния кръг, срещу Локомотив Пловдив.

Отзивите след края на мача:

Милош Крушчич: Изпуснахме 10 шанса, а накрая имахме късмет

Загорчич: Доволен съм, но ЦСКА победи заслужено

Шеф в ЦСКА: Работи се по селекцията, Крушчич може да остане и по-дълго

Джентълменско: Стражът на Славия поздрави този на ЦСКА​

Али Соу: Ще продължим с победите​

Темпото и представянето на двата отбора в хода на първите 45 минути на „Българска армия” бяха на прекалено ниско ниво. Домакините бяха по-активният отбор, но тази тяхна активност не водеше до нищо, след като имаше прекалено много сбъркани подавания. Когато Славия получаваше топката, бързо грешеше също и по този начин премина първото полувреме.

В 13-ата минута Владислав Узунов тества Густаво Бусато от сериозно разстояние, но бразилецът спокойно улови. Пет по-късно Тиаго Родригес стреля, след като премина край двама бранители на Славия, но неточно.

В 23-ата минута Петър Занев стреля много добре от пряк свободен удар, а Георги Георгиев се намеси добре и изби в ъглов удар. В 36-ата пък Рубен Пинто стреля от сериозна дистанция, а стражът на „белите” се намеси и спаси удара. Три по-късно „червените” нацелиха напречната греда след удар на Евандро по диагонала. Топката рикошира в крака на защитник на Славия и придоби странна траектория, но се отби в напречната греда.

Илиан Телкеджиев/LAP.BG
21 снимки

ЦСКА заигра на много по-сериозно темпо през второто полувреме, но отбраната на Славия продължи да удържа всякакви „червени” набези. Първата възможност дойде в 49-ата минута при контраакция за Славия, след като Георги Йомов бе намерен след центриране отляво, но ударът му с глава отиде аут.

В 52-ата пък домакините бяха много близо до откриването на резултата, когато Евандро показа изящна техника в наказателното поле на Славия. Той пусна топката успоредно за Али Соу, но нападателят на ЦСКА бе спрян от двама играчи на Славия, току преди да прати топката в опразнената от Георгиев врата. В 58-ата домакините имаха двоен шанс за гол, но без успех.

Така се стигна до 66-ата минута, след като Петър Занев центрира много добре от фаул, а Али Соу се извиси и я прати във вратата на Георгиев, който все пак се намеси, но не достатъчно добре – 1:0. Нарушението, от което дойде попадението бе на Янис Карабельов, който според Драгомир Драганов фаулира Евандро, макар повторенията да не потвърдиха достовереността на фаула, извършен от юношата на "белите".

Натискът на ЦСКА не спря дотук и в 73-ата минута Али Соу можеше да удвои, но Георги Георгиев направи зрелищно спасяване. Четири по-късно влезлият като резерва за „червените” Кристиян Малинов стреля по диагонала, но не успя да намери очертанията на вратата.

Така се стигна до 88-ата минута, след като Славчо Шоколаров фаулира Жеферсон, а Драгомир Драганов му показа жълт картон. Реакцията на играча на гостите бе гневна, а съдията му показа директен червен картон, а на повторенията се видя как футболистът на Славия сритва Жеферсон, докато той лежи.

Червеният картон не обърка Славия – даже напротив. Гостите от Овча Купел имаха два страхотни шанса чрез Емил Стоев и Галин Иванов да изравнят, но единият път намеса на Бусато и гредата спаси домакините, а малко по-късно Иванов не засече центриране отдясно.

ЦСКА - СЛАВИЯ 1:0

1:0 Али Соу 66'

Стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА: Густаво Бусато - Рубен Пинто, Евандро, Петър Занев, Вив Соломон-Отабор, Брадли Мазику, Иван Турицов, Тиаго Родригес, Али Соу, Раул Албентоса, Валентин Антов

СЛАВИЯ: Георги Георгиев - Петър Патев, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Галин Иванов, Славчо Шоколаров, Янис Карабельов, Георги Йомов, Владислав Узунов, Радослав Кирилов