Отборът на Славия се наложи над Монтана с 2:1 в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. И трите попадения паднаха през първата част, и то в рамките на само 12 минути. След половин час игр Питър Макрилос изведе "белите" напред. Монтана изравни след само пет минути чрез Николай Минков, но в края на първата част отново Макрилос върна аванса на своя тим и му донесе победата.

Класирането в efbet Лига виж ТУК!

И двата отбора стартираха изключително предпазливо и изчакваха удобен момент за нападение. Десет минути след първия съдийски сигнал Георги Вълчев опита късмета си от далечна дистанция, но шутът му бе извън очертанията на вратата.

Антон Узунов
48 снимки

В 19-ата минута Александър Башлиев се измъкна от "бялата" защита и бе напът да нанесе удар, но в последния момент Емил Стоев и Михаил Александров се хвърлиха на шпагат. Гостите имаха претенции за дузпа, но Емил Стоев игра с топката и играта продължи без наказателен удар.

След половин час игра резултатът в Овча купел бе открит. Радослав Кирилов отправи добро центриране към Питър Макрилос, който се измъкна от закъснелия Давид Кики и с прекрасен удар с глава изведе Славия  напред.

Само 5 минути бяха необходими на гостите, за да върнат паритета в мача. Александър Башлиев се възползва от грешка в "бялата" защита и напредна на скорост по фланга, след което центрира към Николай Минков, който бе на точното място, за да разпечата вратата на Светослав Вуцов.

В края на първата част "белите" си върнаха аванса. Емил Стоев центрира към наказателното поле, където Петър Патев доста умно пропусна, което позволи на Питър Макрилос да шутира с левия крак, отбелязвайки изключително красив гол във вратата на ​Благой Макенджиев.

През второто полувреме темпото спадна значително. В 66-ата минута Славия пропиля добра възможност да застраши вратата на Макенджиев, след като Ради Кирилов центрира от пряк свободен удар, но нито един от съотборниците му не успя да засече топката.

В самия край на срещата току-що влезлият в игра Димитър Законов бе тотално изпуснат от "бялата" защита, което му позволи да отправи мощен удар, но Светослав Вуцов се отчете с блестящо спасяване и съхрани трите точки за своя тим.

Така Славия събра 19 точки и излезе на десетото място в класирането, докато Монтана си остава 12-и с 18 пункта.

Славия - Монтана  КР 2:1
1:0 Питър Макрилос 32'
1:1 Николай Минков 37'
2:1 Питър Макрилос 44'