Отборите на Монтана и Арда изиграха феноменален двубой и завършиха при зрелищния резултат 3:3 на стадион "Огоста"  в мач от първия кръг на новия сезон в efbet Лига. Началото на головата фиеста бе дадена в 33-ата от Милен Желев, а само минута по-късно Светослав Ковачев удвои резултата. В рамките на само 60 секунди пък домакините успяха да изравнят. В 48-ата Преслав Петров намали, а секунди след това Борислав Балджийски изравни. Пълният обрат донесе Валентин Айтов в 82-ата минута. В последната минута на редовното време Преслав Петров си отбеляза автогол, с което донесе равенството в мача.

LAP.bg
17 снимки

Домакините започнаха уверено първия си мач след завръщането си в елита на България. Те създадоха и първата по-инетерсна ситуация в петата минута. Светослав Ковачев сбърка при изнасянето на топката и Сергей Георгиев успя да заложи топката за Борислав Балджийски, който стреля силно, но над вратата на гостите.

Три минути след това новият вратар на кърджалии Васил Симеонов можеше да направи огромна глупост, като замалко не си вкара автогол. Върната към него топка мина под крака му и само късметът го спаси от това тя да попадне във вратата му, след като кълбото премина малко встрани.

Арда създаде първата си по-опасна ситуация в 17-ата минута. Спас Делев финтира Валери Христов, след което центрира за Радослав Василев. Капитанът на гостите обаче стреля с глава високо над гредата.

В 23-ата минута в наказаталеното поле на гостите настана меле, при което Николай Цветков не успя стигне до завършващ удар. След това обаче топката бе изчистена напред и остите организираха чудесна контраатака, при която Спас Делев преодоля Преслав Петров.  След това бившият нападател на ЦСКА показа чудесна скорост по левия фланг и опита центриране към свободния в наказателното поле Ради Василев, но Иван Михов подложи крак и успя да изчисти в корнер.

В 32-ата минута Монтана получи страхотен шанс да открие резултата. Тони Тасев центрира в наказателното поле на домакините, където крайният бранител на домакините Владимир Айтов бе оставен непокрити успя да засече топката, но ударът му с глава мина над вратата.

Само минута по-късно Арда поведе. Халфът на гостите Емил Мартинов успя да изведе Желев сам срещу Марин Орлинов и 27-годишният халф хладнокръвно завърши - 0:1.

Секунди след първото попадение гостите се възползваха от неразбиртелството в защитата на Монтана и нанесоха втори удар. Александър Георгев центирира отляво към границата на наказателното поле където Светослав Ковачев намери чудено топката и с хубав изстрел покачи на 0:2.

В 36-ата минута Борисалав Балджийски успя да стреля в наказателното поле, но вратарят на Арда Васил Симеонов успя да се намеси.

Второто полувреме започна ударно с два бързи гола и за Монтана, които успяха да изрванят в рамките на само 60 секунди, по подобие на попаденията на Арда през първата част.

Първо, в 48-ата минута Преслав Петров намали резултата. Тони Тасев стреля от фаул, но топката рикошира в стената и това се превърна в извеждащ пас за Сергей Георгиев, който попаде за Петров и бранителят вкара във вратата на Симеонов.

Секунди след това гостите изгубиха топката веднага след изпълнението на центъра и Николай Цветков изведе по чудесен начин Борислав Балджийски, който хладнокръвно реализира - 2:2.

След вихреното начало на втората част нещата на терена се поуспокоиха в следващите минути.

В 65-ата минута резервата Иван Коконов успя да засече подаване, но прати топката далеч от вратата на Орлинов.

Двадесет минути преди края на редовното време Спас Делев стреля от пряк свободен удар, но прати топката над вратата на домакините.

В 82-ата минута домакините стигнаха и до пълния обрат. Сергей Георгиев центрира в наказателното поле, където бранител на гостите не успя да изчисти топкатаи това даде шанс на останалия на далечната греда Владимир Айтов да нанесе чудесен удар, с който направи обрата пълен.

Когато монтанци се виждаха победители в срещата се случи най-лошото за тях - стигна се до изравняване. Спас Делев центрира в наказателнато поле на Монтана, където с топката се разминаха половин дузина футболисти на двата тима, но тя се отклони от защитника на Монтана Преслав Петров и попдна във вратата му за крайното 3:3.

Секунди преди края на добавеното триминутно продължение капитана на гостите Радослав Василев попусна уникален шанс да донесе трите точки за своя тим. Той обаче не успя да стреля по най-добрия начин от чудесна позиция в наказателното поле и срещата приключи при резултат 3:3.

МОНТАНА - АРДА 3:3

0:1 Милен Желев 33'

0:2 Светослав Ковачев 34'

1:2 Преслав Петров 48'

2:2 Борислав Балджийски 49'

3:2 Валентин Айтов 82'

3:3 Преслав Петров (автогол) 90'

Стартови състави на двата отбора:

МОНТАНА (4-2-3-1): 1. Марин Орлинов - 2. Валери Христов, 3. Иван Михов (к), 10. Владимир Айтов, 15. Преслав Петров, 20. Димитър Илиев, 21. Борислав Балджийски, 8. Тони Тасев, 23. Сергей Георгиев, 16. Николай Цветков, 11. Николай Минков

Старши треньор: Никола Спасов

АРДА (4-2-3-1): 36. Васил Симеонов - 4. Милен Стоев, 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 80. Лъчезар Котев, 99. Радослав Василев (к)