Отборът на Локомотив София записа първа победа след завръщането си в българския елит, след като надделя над Локомотив Пловдив с минималното 1:0 в железничарското дерби, което се игра за пръв път от над 6 години. Единственото попадение в срещата от втория кръг на efbet Лига реализира Раел Лолала още в петата минута.

Lap.bg
56 снимки

Двата отбора не изиграха най-динамичния мач, като "смърфовете" излязоха и с доста променен състав, с оглед на предстоящия двубой срещу датския Копенхаген в Лигата на конференциите идната седмица. Столичани пък играха много компактно в защитата и не допуснаха почти никакви ситуации пред своята врата. Те отбелязаха ранно попадение и имаха инициативата през първата част. Второто полувреме пловдивчани се активизираха, но така и не съумяха да стигнат поне до изравнителен гол.

По този начин Локо Сф записа първи успех след завръщането си в елита на българския футбол и имат три точки след два мача, като заемат седмата позиция. Локо Пд остава с нула точки след две загуби и е на дъното заедно с отборите на ЦСКА 1948 и Левски. В следващия кръг столичани гостуват на ЦСКА 1948, докато "смърфовете" приемат друг новак - Пирин Благоевград. Преди това обаче, в четвъртък, им предстои домакинство на Копенхаген в първи двубой от третия квалификационен кръг в ЛК.

Отзивите след двубоя:

Колев: Трудно може да измерим победата, но не трябва да се заблуждаваме​

Тунчев: Неприятен мач за гледане, вина има и съдията​

Митко Илиев: Не заслужавахме дори и точка​

Героят за Локо Сф: Много съм щастлив да играя за Локомотив​

Столичните "железничари" стартираха срещата отлично и само след пет минути игра откриха резултата с първата си опасна ситуация. Пламен Крачунов даде прекрасно дълго извеждащо подаване за Карим Бухмади отдясно в наказателното поле, а алжирецът центрира към далечната греда, където Реал Лолала беше оставен съвсем сам и с чудесен удар от въздуха разпечата вратата на „смърфовете“ - 1:0.

В следващите минути столичани продължиха да атакуват, окрилени от ранното попадение, но до нови опасности пред дебютанта на вратата за пловдивчани Лукас Рейдър, не се стигаше.

Стигна се до изпускане на нерви в 18-ата минута, когато Олексий Биков и Божидар Кацаров се хванаха за гушите, разменяйки си груби реплики. Главният съдия Станислав Тодоров бързо успя да укроти страстите, като показа и по един жълт картон за провинилите се.

В 24-ата минута Александър Александров получи отдясно и навлезе към наказателното поле, след което шутира точно, но право в ръцете на вратаря на Локо Пд.

Пет минути преди края на полувремето Бирсент Карагарен падна в наказателното поле в опит да спечели дузпа. Шпагатът на Пламен Крачунов обаче беше чист и играта продължи.

В минутите до края на първата част столичани продължиха да имат превес във владението на топката, но голови положения липсваха и пред двете врати.

На полувремето треньорът на гостите Александър Тунчев предприе четири промени в състава си. Терена напуснаха Емил Янчев, Венсан Марсел, Олексий Биков Мартин Паскалев, а в игра се появиха Димитър Илиев, Кристиан Гомис, Лукас Салинас и Петър Витанов.

В 48-ата минута пловдивчани отправиха и първия си точен удар към вратата. Топката бе центрирана от корнер в наказателното поле на столичани, но бе изчистена. Тя обаче стигна до Конър Руан, който стреля от воле извън наказателното поле, но Александър Любенов се отчете с отлична намеса.

В първите двадесет минути на втората част гостите от Пловдив владееха по-често топката и бяха по-активни, но така и не успяваха да застрашат вратата на Любенов, с изключение на удара на Руан в началото на полувремето.

Десет минути преди края на редвоното време Локо Пд стигна и до най-чистата си голова ситуация. Топката бе центрирана отляво в наказателното поле на домакините, а Любенов боксира неубедително. Топката стигна до Димитър Илиев, който опита много атрактивно изпълнение със задна ножица, но Красимир Милошев беше на точното място и изчисти пред голлинията.

В 88-ата Лукас Салинас стреля пред наказателното поле, но слабо и Любенов улови.

До края на двубоя Локо Пд натисна в търсене на изравнителния гол, който обаче така и не падна. По този начин столачани записаха първи успех след завръщането си в елита.

FT | ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:0

1:0 Раел Лолала 5'

Жълти картони: Божидар Кацаров (Локомотив София) 20'; Олексий Биков (Локомотив Пловдив) 20', Венсан Марсел (Локомотив Пловдив) 33'; Селсо Рапосо (Локомотив София) 37', Карим Бухмиди (Локомотив София) 54', Мики Орачев (Локомотив София) 79'

Стартови състави на двата отбора:

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ (4-2-3-1): 24. Александър Любенов – 13. Селсо Раосо, 6. Пламен Крачунов, 5. Георгиос Кацикас, 4. Мики Орачев - 44. Божидар Кацаров, 26. Красимир Милошев (к), 7. Александър Александров, 22. Владимир Семерджиев, 11. Раел Лолала - 9. Карим Бухмиди

Старши треньор: Иван Колев

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ (3-4-3): 71. Лукас Рейдър – 2. Олексий Биков, 25. Артур Крачун, 5. Мартин Паскалев - 11. Конър Руан, 39. Парвиз Умарбаев, 6. Емил Янчев, 20. Милош Петрович - 61. Венсан Марсел, 10. Георги Минчев, 9. Бирсент Карагарен (к)

Старши треньор: Александър Тунчев

Главен съдия: Станислав Тодоров, град Шумен