Отборите на Локомотив София и ЦСКА 1948 не се победиха и завършиха 2:2 в единствения мач от 16-ия кръг на efbet Лига днес. Първото полувреме ни предложи истинска виелица от голови ситуации. Резултатът бе открит в 16-ата минута с гол от дузпа на Октавио. Само три минути по-късно Георги Русев върна паритета, а в края на първата част Александър Александров отново изведе "железничарите" напред. След подновяването на играта обаче Ивайло Чочев отново възстанови равенството. Десет минути преди края на срещата се наложи съдийска смяна, след като Ивайло Стоянов се контузи.

Lap.bg
51 снимки

Срещата стартира спокойно, но само след 14 минути игра младежкият национал Симеон Петров влезе безумно в краката на Божидар Кацарев и подари дузпа на противника. Зад бялата точка застана Октавио, който с мощен изстрел в десния ъгъл на Даниел Наумов откри за 1:0.

Радостта на Локо Сф продължи едва три минути, тъй като Георги Русев моментално върна равенството. Крум Стоянов напредна отляво и подаде успредно на голлинията към Георги Русев, който с лекота прати топката във вратата на Любенов. Голът бе проверен с ВАР заради съмнения за засада, но след проверката попадението бе зачетено.

В 24-ата минута Александър Александров прати топката в мрежата на Наумов, но след дълга ВАР проверка голът бе отменен заради засада.

В самия край на първата част ЦСКА 1948 получи правото да изпълнява свободен удар. Александров изненада и отправи директен изстрел, но топката срещна напречната греда.

За да е пълна драмата, в продължението на първата част Александър Александров донесе нов аванс на "железничарите" в своя мач №100 с фланелката на Локо Сф. Александров получи подаване от Раел Лолала и имаше цялото време на света да нагласи топката на левия си крак и да стреля. Наумов не успя да се намеси, а от непосредствена близост Димитър Пиргов чукна топката, която влетя в мрежата.

Второто полувреме започна с претенции за дузпа на символичните домакини, след като топката срещна ръката на Крум Стоянов, която обаче бе плътно прилепена до тялото му.

В 58-ата минута Ивайло Чочев стреля директно от свободен удар. Стената подлъга Александър Любенов, който се хвърли в грешния ъгъл, след което опита да поправи грешката си, но бе твърде късно и топката влетя в мрежата му.

Десетина минути преди края на мача се наложи съдийска смяна. Главният рефер на двубоя - Ивайло Стоянов, даде знак, че няма да успее да продължи срещата заради проблеми с левия прасец и бе заменен от четвъртия съдия Васимир Маруан Ел-Хатиб.

Последните секунди на мача отново бяха драматични, след като символичните домакини получиха правото да изпълняват свободен удар, след който топката излезе в ъглов удар, а Васимир Ел-Хатиб свири край на срещата, което вбеси играчите на Иван Колев, както и част от привържениците по трибуните.

Така двата тима взеха по точка, което не променя особено положението им. ЦСКА 1948 остава десети с 15 пункта, а Локо Сф е позиция по-долу със същия брой.

Локо Сф - ЦСКА 1948  КР 2:2
1:0 Октавио (д.) 16'
1:1 Георги Русев 19'
2:1 Александър Александров 45+3'
2:2 Ивайло Чочев 58'