Левски победи Локомотив София с 4:0 в контрола играна на "Герена". "Сините" реализираха две попадения в рамките на две минути чрез Ивайло Найденов (21) и Марин Петков (23) през първото полувреме. В началото на второто полувреме Била Бари (51) направи резултата класически, а Патрик-Габриел Галчев (66) оформи крайния резултат.

Антон Узунов
29 снимки

"Столичните железничари" стартираха по-агресивно срещата и упражниха висока преса, но защитата пред Пламен Андреев се справи с атаките и не позволи да се стигне до голови опасности. В 7-ата минута "сините" отправиха първия удар, след като Радослав Цонев стреля от дистанция, но топката прелетя над вратата.

Постепенно "сините" взеха инициативата и се настаниха трайно в половината на гостите, но Александър Любенов не бе застрашен от нападенията на възпитаниците на Живко Миланов. В 14-ата минута вратарят на Локомотив София пресече топка в половината на тима, но не успя да изчисти добре, след което Здравко Димитров опита технично да реализира, но не намери целта.

В 16-ата минута Локомотив София имаше добра възможност за попадение, но Карим Бухмиди не намери очертанията на вратата след изстрел с глава.

Четири минути по-късно Билал Бари отправи изстрел от дистанция, но отново Александър Любенов не бе застрашен.

В 21-ата минута "сините" организираха отлична атака през центъра, след което Патрик-Габриел Галчев получи отдясно. Бранителят центрира остро в наказателното поле, където непокритият Ивайло Найденов с глава реализира.

Две минути по-късно Левски удвои преднината си, Марин Петков получи от Радослав Цонев, след което атакуващият халф с великолепен изстрел под гредата реализира.

В В 25-ата минута Красимир Милошев реализира попадение за "столичните железничари", но голът бе отменен заради нарушение в атака на Карим Бухмади срещу Пламен Андреев.

Локомотив София се опита бързо да върне едно попадение, но ударът на Карим Бухмади не намери целта.

Левски отговори в съответната атака с добро нападение по десния фланг. Патрик-Габриел Галчев промени посоката и навлезе навътре, след което отправи изстрел към далечния ъгъл, но топката премина покрай левия страничен стълб.

Последваха равностойни минути, в които играта се развиваше предимно в средата на терена и в тези минути липсваха в голови положения пред една от двете врати.

В заключителните минути на първото полувреме "столичните железничари" бяха по-активният отбор, но младият Пламен Андреев не трябваше да се намесва и двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 2:0 за "сините".

Левски стартира отлично втората част, след като в 51-ата минута успяха да направят резултата класически. Билал Бари бе изведен зад гърба на защитата, след което нападателят технично прехвърли излезлия Александър Любенов.

"Сините" продължиха да бъдат по-активният отбор на терена, а треньорът на Локомотив София направи много промени по състава си. В 63-ата минута Алексндър Любенов се намеси решително след изстрел отблизо на Симеон Славчев.

Минута по-ккъсно Левски получи правото да изпълни дузпа след нарушение на Красимир Милошев срещу Здравко Димитров. Радослав Цонев застана зад топката, но вратарят на "столичните железничати спаси, а при добавката Мартн Петков стреля в напречната греда

В 66-ата минута "сините: увеличиха преднината си. Билал Бари изведе нахлуващият на скорост Патрик-Габриел Галчев, който с премерен удар в далечния ъгъл реализира.

Четири минути по-късно резервата Цветомир Витков се намеси решително след изстрел на Здравко Димитров. Веднага след това гредата спаси Локомотив София от нов сигурен гол, след далечен изстрел на Патри-Габриел Галчев.

Постепенно играта загуби бързия си ритъм, но Левски остана по-активният тим на терена В 87-ата минута Селсо Рапосо фаулира Здравко Димитров, което доведе до навлизане на феновете на "сините" на терена, но веднага охраната се намеси, както и треньорският щаб и напрежението бе предотвратено. До края на двубоя не бяха реализирани още попадения и резултаът остана непроменен.

ЛЕВСКИ - ЛОКО СФ 4:0

1:0 Ив. Найденов 21'

2:0 Марин Петков 23'

3:0 Б. Бари 51'

4:0 П. Галчев 66'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Ивайло Найденов, Георги Александров, Симеон Славчев, Патрик - Габриел Галчев, Радослав Цонев, Христофор Хубчев, Марин Петков, Мартин Петков, Здравко Димитров, Билал Бари

Треньор: Живко Миланов

ЛОКО СФ: Александър Любенов, Селсо Рапосо, Марио Петков, Пламен Крачунов, Мики Орачев, Валентин Николов, Владимир Семерджиев, Красимир Милошев, Александър Александров, Христо Иванов, Карим Бухмиди