Левски изпусна чешкия Бохемианс във втората си контрола на турска земя. Проверката в Белек завърши 1:1. Билал Бари даде аванс на „сините” в 13-ата минута, а секунди след почивката Роман Квет изравни.

LAP.bg
24 снимки

Столичани изиграха силен мач, в който имаха няколко отлични шансове за гол. Билал Бари направи сериозен пропуск през първата част, а освен това удари и греда. През второто полувреме вратарят на чехите отрази удари на мароканеца и Хосе Кордоба.

За Левски участие в мача не взеха Николай Михайлов, Гьоко Зайков, Уелтън и Георги Миланов. Неофициален дебют направи Келиан ван дер Каап.

Левски държеше инициативата в началните минути на срещата. При една многоходова атака топката стигна до Драган Михайлович пред наказателното поле на чехите. Швейцарецът опита удар, който беше блокиран. В 10-ата минута Пламен Андреев се справи с удар отляво.

В 13-ата минута "сините" поведоха. Билал Бари се възползва от грешка в защитата на чехите, дошла след подаване на Цунами в наказателното поле. Мароканецът се озова сам срещу вратаря и хладнокръвно вкара за 1:0.

В 20-ата минута Михайлович получи отдясно и центрира остро в наказателното поле. Топката беше избита, но попадна в Краев, който стреля опасно над вратата. Седем минути по-късно Левски изгради нова добра атака. Бари намери Митков, който успя да изведе Митко Костадинов. Халфът напредна и пусна към Бари в наказателното поле, но нападателят не успя да отправи добър завършващ удар.

Две минути след това Фулнек се озова на стрелкова позиция и отправи опасен удар, който Цунами успя да избие в корнер. В 31-ата минута Левски получи право да изпълни пряк свободен удар. Цонев центрира на далечната греда, където Кордоба свали с глава за Цунами, но ударът на бразилеца беше блокиран.

В 38-ата минута Кубек се озова оставен сам след центриране в наказателното поле на Левски. Нападателят на Бохемианс обаче не успя да се ориентира добре и не нанесе хубав удар с глава, пращайки топката в аут. Секунди по-късно гредата спаси "сините". Кубек надскочи Ван дер Каап при центриране отдясно, но прати кълбото в напречната греда.

В 44-ата минута гредата спря Бари. Цунами получи отляво и с отлично центриране намери мароканеца на далечната греда, чийто удар с глава обаче срещна страничния стълб.

Бохемианс изравни секунди след началото на второто полувреме. Роман Квет получи в наказателното поле, сблъска се с Кордоба, което извади от равновесие панамеца и позволи на нападателя с плътен удар да вкара за 1:1.

В 56-ата минута Галчев демонстрира добра скорост отдясно. Младокът напредна и центрира остро в наказателното поле, където Краев не успя да отправи хубав удар с глава. Пет минути след това Краев сбърка в центъра на терена, което позволи на футболист на Бохемианс да се окаже на стрелкова позиция, но Андреев спаси.

В 72-ата минута Михайлович проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Бари отправи удар с глава, но вратарят спаси. Две минути по-късно "сините" получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Цонев центрира, Бари отклони към втора греда, където защитник на чехите успя да изпревари Кордоба преди панамецът да насочи към вратата.

В 78-ата минута Левски беше близо до втори гол. Кордоба беше оставен непокрит при центриране от корнер на Здравко Димитров. Панамецът отправи удар с глава в долния десен ъгъл, но вратарят се справи и изби. Малко след това стражът спаси и удар с глава на Антоан Стоянов.

В 79-ата минута Андреев демонстрира добър рефлекс след удар отблизо на Нецид и изби в корнер.

Левски – Бохемианс 1:1

1:0 Билал Бари (13)

1:1 Роман Квет (46)

Левски: 66. Пламен Андреев, 91. Драган Михайлович (86 - 37. Николай Арахангелов), 33. Хосе Кордоба, 36. Келиан ван дер Каап (46 - 14. Денис Динев), 6. Цунами (46 - 4. Иван Горанов), 21. Радослав Цонев (82 - 34. Димитър Андонов), 8. Андриан Краев, 20. Димитър Костадинов (71 - 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков (46 - 22. Патрик-Габриел Галчев), 27. Асен Митков (46 - 11. Здравко Димитров), 19. Билал Бари

Треньор: Станимир Стоилов

Бохемианс: Бачковски, Бартек, Беран, Кейта, Кубек, Новак, Кръч, Маречек, Хашек, Фулнек, Нови

Треньор: Людек Клюсачек