Левски загуби с 0:1 от Лудогорец в мач от последния кръг на efbet Лига. Победата за "орлите" донесе Сисиньо с гол  в 28-ата минута. "Сините" фенове изпълниха трибуните на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов" и създадоха страхотна атмосфера. Въпреки поражението, което бе първо у дома за 2022 г. и остави Левски на четвърто място в крайното класиране, привържениците изпратиха с аплодисменти любимците си след вълшебната пролет, гарнирана с Купата на България.

С днешната победа над Левски Лудогорец показа, че напълно заслужено грабна 11-ата си поредна титла. "Орлите" финишира на първо място с рекордна преднина от 21 точки пред втория ЦСКА. Шампионите са със 79, докато "червените" приключват с 58. Левски пък остава с 52 на четвърта позиция, за сметка на Ботев, който събра 53 и взима третото място.

Антон Узунов
100 снимки

Домакините влязоха по-добре в мача и първата опасност пред вратата на гостите дойде още в третата минута. Кирил Десподов спъна Филип Кръстев встрани от наказателното поле, но при изпълнението топката се удари в стената на "орлите".

Гостите отговориха с мощна контраатака, при която Десподов изведе Сотириу на добра позиция. Кипърският нападател стреля по диагонала, а Ван дер Каап подложи крак, за да блокира удара. Макар и с известна доза късмет, топката се озова в ръцете на Пламен Андреев.

Левски Лудогорец

източник: sofascore.com

Резултатът бе открит в 28-ата минута. Радостта бе за футболистите на Лудогорец, а името си сред голмайсторите записа Сисиньо. Кирил Десподов центрира от фаул към Пиерос Сотириу, който скочи най-високо и отправи мощен удар с глава. Ван дер Каап блокира изстрела, но топката отиде при Сисиньо, който прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Пламен Андреев - 0:1.

"Сините" отговориха с чудесен изстрел на Илиян Стефанов в 34-ата минута, който накара Симон Слуга да се разтегне максимално и да избие в ъглов удар.

След почивката Левски продължи да бъде по-агресивният отбор, но гостите се защитаваха добре и не допускаха сериозни опасности пред вратата си. В 50-ата минута феновете на Левски в сектор "А" за мача с Лудогорец, представиха интересна хореография. Част от "сините" привърженици включиха светлините на телефоните си, с което образуваха надпис "Купата е синя", а останалите развяваха своите шалове. По-рано пък в сектор "Б" бе издигнато голямо знаме, на което бе изобразена спечелената рекордна 27-ма Купа на България.

В 59-ата минута пред Хосе Кордоба се откри добра възможност и той отправи мощна тупалка, но топката рикошира в тялото на бранител на Лудогорец. "Орлите" пропуснаха да нанесат втори удар в 71-ата минута. Сотириу нахлу отдясно и с елегантно подаване намери Десподов в наказателното поле. Капитанът на "орлите" първо се подхлъзна, но бързо се изправи и нанесе удар, който обаче беше блокиран майсторски от Сонко Сундберг. В 88-ата минута резервата Патрик-Габриел Галчев проби отдясно и центрира към далечната греда, където Цунами с глава отправи удар, който обаче мина над вратата.

В добавеното време на мача 16-годишният Преслав Бачев пропусна да донесе точката на Левски. Този път Цунами центрира отляво в наказателното поле, където юношата на "сините" изпревари Сисиньо и стреля с глава, но право в ръцете на Симон Слуга.

След края на мача феновете за пореден път изразиха радостта си от представянето на Левски през цялата пролет. Играчите пък направиха обиколка, за да им благодарят за подкрепата във всички мачове.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Сисиньо (28)

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 19. Билал Бари, 23 Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков, 91 Драган  Михайлович
Резерви: 99. Йоан Загоров, 4. Иван Горанов, 10. Радослав Цонев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 34. Преслав Бачев, 39. Кристиян Йовов
Треньор Станимир Стоилов

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 4. Сисиньо, 6. Шакил Пинас, 8. Клод Гонсалвеш, 11. Кирил Десподов, 19. Пиерос Сотириу, 21. Жан Карничник, 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 37. Бернард Текпетей, 73. Рик Джонатан
Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 9. Игор Тиаго,10. Матиас Тиссера, 50. Цветослав Петров, 64. Доминик Янков, 79. Тихомир Димитров