Отборът на Левски записа първа победа от пет мача насам в efbet Лига, след като „сините” победиха с минималното 1:0 Локомотив Пловдив при повторния дебют като треньор на Славиша Стоянович начело на столичани. Единственият гол на „Герена” падна през първото полувреме, когато в 38-ата минута Найджъл Робърта от дузпа бе точен и на практика донесе ценните три точки за Левски в борбата на отбора при последните във временното класиране. Безспорен факт е, че носителят на Купата на България не предложи абсолютно нищо интересно след рецитала, който изнесе срещу Ботев Пловдив през уикенда и „синият” успех изглежда резонен.

Успехът прати „сините” на десетото място с актив от 14 точки, докато Локомотив Пловдив остава втори с 27 точки, на две зад лидера Лудогорец, но пловдивчани са и с два мача повече от актуалния шампион на България.

Антон Узунов
69 снимки

Това бе дебют за Славиша Стоянович начело на „сините”, макар сърбинът да се води треньор на отбора от повече от месец. Именно от 30-ина дни датира и последният мач на столичани, които преминаха през множество заразени футболисти. Той изведе своите в схема 4-2-3-1, като пред капитана Михайлов карето в защита бе изградено от Патрик-Габриел Галчев, Живко Атанасов, Алекс Петков и Ивайло Найденов. Тома Даске и Мартин Райнов започнаха дефанзивни халфове, а триото зад Робърта бе от Юруков, Насиру Мохамед и Здравко Димитров.

Сашо Тунчев отново изведе "черно-белите" във формация 3-4-1-2, като титулярната 11-орка е същата, която разби градския съперник Ботев Пловдив с 6:0 през уикенда.

Първите минути на срещата на "Герена" бяха не особено добри за двата отбора, като нямаше положения пред двете врати. Първият голям шанс за двата отбора бе след 10 минути. Тогава Здравко Димитров центрира от свободен удар на далечната греда, където Живко Атанасов притича и бе непокрит, но ударът му бе неточен - аут. След 16 минути игра Левски вкара гол, но той бе отменен, след като Насиру Мохамед игра с ръка преди паса към Робърта и Железов отсъди фаул.

В 21-ата минута пък Тунчев направи принудителна смяна, след като Робърта удари с коляно в главата на Милош Петрович и бранителят не успя да продължи, а на негово място влезе Кристиан Гомис. Малко след това "смърфовете" създадоха първото си добро голово положение в мача. Димитър Илиев изведе страхотно вляво Момчил Цветанов, който с едно докосване потърси успоредно Георги Минчев, но юношата на Литекс не достигна до топката и не последва удар посока вратата на Михайлов.В 28-ата Умарбаев шутира от средна дистанция, но след рикошет Михайлов улови спокойно.

В 35-ата минута "сините" получиха дузпа, след като Момчил Цветанов нескопосано върна топката назад, а Петър Витанов събори Мохамед в наказателното поле на "сините" и Робърта застана зад топката и безпроблемно поведе "сините" напред - 1:0.

До края на полувремето не се видя нищо стойностно от двата отбора и Левски се оттегли на почивка с минимален аванс срещу пловдивския тим. В 57-ата минута дойде първият по-качествен шанс за Локо. Тогава Момчил Цветанов центрира прекрасно за Георги Минчев, който стреля с глава към вратата на Левски, но изключително неточно. Секунди по-късно Робърта пресира Масоеро и след рикошет стана удар, като топката профуча край страничната греда на Луков.

В 69-ата минута Умарбаев центрира страхотно от фаул, но ударът на Гомис с глава профуча встрани от вратата на Левски. До края на мача в мразовитатата сряда в столицата на България двата отбора не предложиха нищо интересно за зрителите и трите точки останаха за Левски София.

КР / ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:0

1:0 Найджъл Робърта (36-дузпа)

Рефер: Валентин Железов (Карнобат)

Стадион: Виваком Арена Георги Аспарухов (София)

Левски (4-2-3-1): 13. Николай Михайлов, 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов, 11. Здравко Димитров (80' - 45. Илия Димитров), 17. Найджъл Робърта, 18. Насиру Мохамед (90+1' - 9. Стивън Петков), 22. Патрик-Габриел Галчев, 28. Тома Даске, 77. Илия Юруков

Локомотив Пловдив (3-4-1-2):  71. Мартин Луков, 61. Динис Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович (21' - 4. Кристиан Гомис), 34. Петър Витанов, 10. Парвиз Умарбаев (85' - 11. Кенан Муслимович), 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагерен, 16. Лукас Салинас (75' - 15. Кристиан Илич), 14. Димитър Илиев, 19. Георги Минчев

Треньор: Александър Тунчев