Отборът на Етър допусна тежка домакинска загуба от Славия с резултат 0:3 в мач от 29-ия кръг в efbet Лига и трети от плейофите в групата на отборите, които се борят за оставане в елита. Радослав Кирилов откри резултата в 54-ата, а след това удвои в 69-ата минута. Петер Макрилос оформи крайния резултат в 81-ата минута.

Rostislav Grancharov / LAP.bg
26 снимки

Първото полувреме изобщо не предразполагаше за подобен резултат, тъй като през първите 45 минути нямаше нито една ситуация за попадение. През втората част обаче Славия излезе доста по-амбициран и ефективността им на контраатака се оказа решаваща за крайния успех в двубоя.

След тази победа възпитаниците на Златомир Загорчич заемат 11-ото място с 30 точки, а "виолетовите" са последни в групата с 22 пункта. В следващия си мач "белите"гостуват на Монтана, докато Етър приема Ботев Враца.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Ради Кирилов: Радвам се, че излизаме от тежката ситуация

Заги: Момчетата направиха страхотен мач

Томаш: Много неща се насъбраха и ни влияят​

Срещата започна с едноминутно мълчание и аплодисменти от страна на публиката в памет на напусналия ни Георги Димитров-Джеки.

Първият шанс в двубоя дойде в седмата минута и бе на сметката на домакините. Топката бе центрирана отдясно в наказателното поле на Славия, където Меси Мезу стреля с глава, но покрай дясната греда на вратаря Светослав Вуцов.

Следващите минути бяха спокойни, без положения пред двете врати. На два пъти обаче главният съдия Драгомир Драганов трябваше да разговаря с двамата наставници Александър Томаш и Златомир Загорчич, които имаха претенции към негови отсъждания. В крайна сметка всичко завърши със стискане на ръцете между замесените.

След скучните тридесет минути Петер Макрилос опита да изненада Христо Иванов с директен изстрел от свободен удар от дистанция в 31-ата минута, но изпълнението на австралиеца бе крайно разочароващо.

В 42-ата минута Емил Стоев засече топката без подготовка, от въздуха след центриране от корнер на Макрилос, но изстрелът му премина висока над вратата на Иванов.

В последната минута от редовното време на първата част Макрилос стреля извън наказателното поле, но ударът му бе твърде слаб и неточнен.

В добавеното време на първата част дойде и най-чистото положение в срещата до момента. След центриране Мезу свали с гърди за Преслав Боруков, който от близка дистанция стреля, но ударът му бе блокиран в корнер.

Втората част започна в същото бавно темпо без положения и ситуации.

В 51-ата минута Надер Гандри засече с глава центриране от корнер на Макрилос, но твърде слабо и неточно. Топката обаче не излезе от очертнията на терена и бе изчистена от играч на Етър. Тя обаче попадна в Емил Стоев, който шутира от дистанция, но и неговото изпълнение бе слабо и неточно.

Славия обаче успя да поведе в резултата в 54-ата минута. Тогава „белите“ организираха чудесна атака отдясно, при която Ертан Томбак бе изведен на десния фланг и центрира топката по земя в наказателното поле. Там Димитър Рангелов прескочи топката и централите защитници на Етър се разминаха с нея. Вратарят Христо Иванов също не успя да се намеси добре и на задната греда връхлитащия Радослав Кирилов стреля и отбеляза - 0:1.

След час игра Ради Кирилов стреля силно, но неточно.

По-добрата игра на гостите през втората част бе ознаменувана и с второ попадение в 69-ата минута. Емил Стоев центрира чудесно отдясно в наказателното поле, където Ради Кирилов намери по отличен начин топката и със силен удар я прати неспасяемо във горния ляв ъгъл на вратаря ристо Иванов за 0:2.

В 79-ата минута Етър създаде най-чистото си положение в срещата. Милчо Ангелов засече с глава центриране отдясно в наказателното поле, но Вуцов изби по чудесен начин над гредата в ъглов удар.

Минута след това Славия удари греда. Ради Кирилов проби отлично отляво в наказателното поле и центрира на втора греда, където Макрлос засече отблизо, но нацели горния страничен стълб на вратата на Етър.

"Белите" решиха всичко в срещата с трето попадение в 81-ата минута. Ради Кирилов напредна с топката отляво, влезе в наказателното поле и стреля диагонално, но ударът му срещна гредата, след което топката бе засечена от Макриилос, който от 3 метра нямаше как да пропусне – 0:3.

В 87-ата минута резервата Николас Фемия пробва изстрел от границата на наказателното поле, но Вуцов изби.

До края срещата се доиграваше и Славия се поздрави с трите точки във Велико Търново.

FT | ЕТЪР – СЛАВИЯ​ 0:3

0:1 Радослав Кирилов 54'

0:2 Радослав Кирилов 69'

0:3 Петер Макрилос 81'

Жълти картони: Надер Гандри (Славия) 15', Димитър Ранелов (Славия) 30'; Алдаир Ферейра (Етър) 36'; Петер Макрилос (Славия) 89'; Ловре Кнежевич (Етър) 90+2'

Стартови състави на двата отбора:

ЕТЪР (4-4-2): 1. Христо Иванов (к) - 81. Венелин Филипов, 3. Хосе Чембърс, 26. Малиян Иванов, 23. Христофор Хубчев - 83. Алдаир Ферейра, 44. Божидар Кацаров, 16. Симеон Мечев, 17. Ивей Ромееш - 10. Гаетан Мичел Коуку, 99. Преслав Боруков

Старши треньор: Александър Томаш

СЛАВИЯ (4-1-4-1): 13. Светослав Вуцов – 19. Филип Антовски, 75. Надер Гандри, 23. Емил Виячки, 3. Ертан Томбак - 77. Георги Вълчев - 10. Радослав Кирилов, 17. Ерол Дост, 7. Петер Макрилос, 71. Емил Стоев - 8. Димитър Рангелов (к)