Тимът на ЦСКА успя да запише повече от категоричен успех – 4:0, при визитата си на Етър Велико Търново в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Карето от попадения за „червените” дойде през втората част, след като в 51-ата минута Здравко Илиев си изкара червен картон и така засили максимално успеваемостта на тима, воден от Милош Крушчич.

Сръбският специалист бе дарен с първата си победа начело на ЦСКА, след като Евандро в 63-ата минута откри, а пет по-късно Али Соу удвои актива на своя тим. В 74-ата Вив Соломон-Отабор покачи резултата в 74-ата минута, а Петър Занев оформи крайното 4:0 на „Ивайло” в 81-ата минута.

Така "червените" изравниха най-резултатното си постижение през този сезон, след като по-рано през кампанията надвиха със същия резултат и Витоша Бистрица на "Българска армия".

По този начин ЦСКА записа своя седми успех в първенството, гарнирани с четирите равенства калкулира 25 точки, което отрежда четвъртото място за софиянци. Така тимът от „Борисовата градина” запази разликата от 11 точки от лидера Лудогорец и скъси на четири пункта дистанцията до третия Левски, който обаче му предстои мач с Дунав на „VIVACOM Arena Георги Аспарухов”.

Отзивите след мача:

Крушчич: ЦСКА е велико име, ще се борим за титлата

Петър Занев: Днес играхме като отбор

Кирилов повече от гневен: ЦСКА нямаше да ни вкара 2 дена гол, ако не беше червеният картон

По време на загрявката във Велико Търново температурата, която е имал Кристиян Малинов се е увеличила и той бе заменен от щаба на ЦСКА. На негово място в средата на терена до Валентин Антов ще играе Рубен Пинто .

Срещата стартира с териториален натиск на гостите, но първата възможност в мача бе след четири минути, и то на сметката на Етър. Тогава Флорент Боджадж бе оставен странно непокрит на границата на наказателното поле на гостите и отправи удар с десния крак, ала топката премина над напречната греда на Бусато.

Постепенно темпото на игра спадна, за да може в 17-ата минута „червените” да създадат интересно нападение. Тогава Вив Соломон-Отабор и Брадли Мазику комбинираха на дваж пъти отляво с двойно подаване, но накрая вторият пое топката цинично слабо, за да може Христо Иванов да я улови. Четири по-късно дойде първият точен удар в срещата, след като Евандро отправи диагонален шут, но вратарят на „виолетовите” улови топката.

След половин час игра пък Иван Стоянов стреля от пряк свободен удар, но плонж на Густаво Бусато направи така, че топката бе избита в ъглов удар, от който не последва нищо.

Четири минути преди края на първата част Даниел Младенов пропусна сигурен гол за домакините. Боджадж се пребори вляво физически с раул Албентоса и подаде успореден пас към Младенов, а топката премина край Пламен Гълъбов.

Голмайсторът на Етър стреля с десния крак, но кошмарно слабо и топката излезе аут. Минута преди края на редовното време Вив Соломон-Отабор отправи удар по диагонала, но топката отново бе спасена от Христо Иванов.

Второто полувреме първо видя шанс за ЦСКА, който бе на сметката на Али Соу. Гамбиецът бе намерен вдясно в наказателното поле, но Иванов набързо скъси ъгъла и предотврати възможността. В 51-ата минута Здравко Илиев си изкара напълно излишен червен картон, след като фаулира Брадли Мазику в наглед безобидна ситуация и остави своите с 10 човека за 40 минути игра.

Това донесе страхотен импулс в действията на „червените”. На два пъти ЦСКА можеше да открие своя актив, но пропуски направиха Вив Соломон-Отабор и Евандро.

Все пак в 60-тата минута етърци можеха да открият резултата, след като хванаха неподготвени защитата на ЦСКА. Даниел Младенов подаде много добре към Иван Стоянов, който обаче не набра нужната скорост, а Густаво Бусато излезе и му изби топката. Тя отиде в Румен Руменов, който стреля, но не успя да нацели опразнената врата. При единоборството със Стоянов обаче Бусато удари главата си, която бе наранена тежко, но бразилецът остана в игра.

Миг по-късно ЦСКА поведе в резултата. Тогава Петър Занев центрира от ъглов удар, а Раул Албентоса стреля силно с глава. Христо Иванов отрази удара, но Евандро притича и добави топката.

В 68-ата минута пък Али Соу наказа домакински безобразни действия в защита. Красимир Станоев върна слабо топка към Иван Иванов, а гамбиецът се пребори с бившия български национал. Напредна към вратата и направи безпомощен Христо Иванов – 2:0.

В 74-ата минута тимът на ЦСКА направи резултата класически след красива атака през средата на терена. Евандро пусна с пета пас към Соломон-Отабор, който овладя и стреля силно с левия крак, пращайки за трети път топката във вратата на Иванов, откривайки своята голова сметка с екипа на ЦСКА.

„Червената” феерия не спря дотук, след като в 81-ата минута капитанът Петър Занев стреля мощно от свободен удар, а колеблива намеса на Иванов направи така, че резултатът стана 4:0.

В идния кръг на "червените" им предстои пътуване до Варна за гостуване на Черно море, докато Етър ще пътува до столицата за визита на Левски София.

Стартовите състави на двата отбора:

Етър: Христо Иванов - Красимир Станоев, Крум Стоянов, Румен Руменов, Флорент Боджадж, Христофор Хубчев, Даниел Младенов, Александър Дюлгеров, Здравко Илиев, Иван Иванов, Иван Стоянов

Треньор: Росен Кирилов

ЦСКА: Густаво Бусато - Петър Занев, Раул Албентоса, Пламен Гълъбов, Брадли Мазику - Валентин Антов, Рубен Пинто - Вив Соломон-Отабор, Тиаго Родригес, Евандро - Али Соу

Треньор: Милош Крушчич

Стадион: "Ивайло" (Етър Велико Търново)

Съдия: Ивайло Стоянов