Отборът на ЦСКА постигна първа победа в шампионата след пристигането на Любослав Пенев начело на „червените”. Воденият от Пабло Караско тим на „червените” в този мач поради наказанието на Ел Голеадор срази с категоричното 6:0 гостуващия Монтана в мач от междинния 25-и кръг от родната efbet Лига.

Това е предпоследен мач за двата тима в редовния сезон, като уикендът за ЦСКА предстои мач с Левски на Националния стадион „Васил Левски”. Монтана пък ще приеме в последния мач Берое.

ЦСКА Монтана

източник: sofascore.com

Победата прати ЦСКА отново на третото място, като „червените” вече са с 47 точки, на две повече пред четвъртия Арда. Монтана, от своя страна, остава закотвен на дъното в елита на България и е с 19 точки, като тимът ще се бори до последно за своето оцеляване.

Иначе, головете на „Българска армия” се разпределиха през двете полувремена. През първата част в 13-ата минута Мено Кох вкара първия си гол с екипа на „червените”, а Тибо Вион реализира страхотно попадение след 35 минути игра. Второто полувреме видя нови два гола – направилият много силен мач Греъм Кери покачи на 3:0 в 51-ата, а четвърт час преди края Юрген Матей вкара четвъртия гол в центъра на София. В края на срещата Жорди Кайседо бе точен от дузпа в 90-ата минута, а минута по-късно еквадорецът се разписа за втори път, за да оформи крайното 6:0.

Антон Узунов
21 снимки

ЦСКА стартира в схема 4-2-3-1, която е предпочетена от Пабло Караско, който ще замени Любослав Пенев на пейката за "червените". Причината е, че Ел Голеадор изтърпява своя втори мач наказание, след като СК към БФС наказа Пенев след полуфиналния реванш за Купата на България срещу Лудогорец.

Испанецът залага на Димитър Евтимов на вратата, който заменя Густаво Бусато, а нападението ще бъде водено от Бисмарк Чарлс, който заменя Жорди Кайседо. Мено Кох и Юрген Матей започват пред Евтимов, а бекове са Иван Турицов отдясно и Брадли Мазику. В средата на терена ще оперират Тибо Вион и капитанът в този мач Амос Юга, а зад ганайският стрелец триото е изградено от Кейта, Варела и Греъм Кери.

Напълно логично, ЦСКА взе инициативата от първите минути на срещата, ала опасности пред двете врати нямаше. "Червените" разиграха изключително умело топката в хода на срещата, като опитваха разнообразни нападения, с което да пробият дълбокия блок, изграден от Монтана. В 12-ата минута Мазику заходи отляво и влезе навътре. Последва шут с десния крак на левия бранител на домакините, но бранител на Монтана с тяло прати топката в корнер. От него дойде първият гол за ЦСКА. Феде Варела центрира топката от ъглов удар и намери Мено Кох, който отблизо с глава реализира, за да вкара първия си гол с "червената" фланелка - 1:0 за ЦСКА.

В 16-ата минута Кох реализира втори гол с глава, но реферът Димо Димов отсъди нарушение на нидерландеца срещу вратаря Макенджиев и попадението бе отменено. С лявата си ръка все пак Кох попречи на вратаря на гостите да атакува по-добре топката.

Десетина по-късно домакините можеха да вкарат втори гол чрез Феде Варела. Халфът на домакините се измъкна през двама бранители на гостите и шутира по земя, но ударът му не затрудни Макенджиев, който спаси уверено. ЦСКА продължи да опитва да действа със сериозно отношение в атакуващ план и в 33-ата ирландецът Греъм Кери си отвори пространство отляво за диагонален шут, но силният му изстрел не намери очертанията на вратата на Монтана - аут. Секунди по-късно отново Кери атакува вратата на Монтана, но отново неточно.

лап.бг
52 снимки

Френският футболист на ЦСКА Тибо Вион удвои актива на "червените" в 35-ата минута. Играещият като опорен халф за домакините нанесе силен изстрел посока вратата на Монтана, а топката се отклони в гърба на капитана Иван Михов. Рикошета обърка тотално Макендижев и топката влетя зрелищно във вратата му - 2:0.

До края на полувремето на "Армията" нямаше сериозни ситуации и двата отбора се прибраха при два гола аванс за ЦСКА.

Две минути след подновяването на втората част "червените" стигнаха до изгодна ситуация. Федерико Варела пусна бърз пас от свободен удар вдясно на наказателното поле на Монтана към Жул Кейта. Той отправи диагонален шут, който не затрудни Макенджиев. В 48-ата домакините реализираха трети гол, който бе отменен поради засада. Отново Кейта и Варела комбинираха, но вторият бе в засада. Той продължи за Бисмарк Чарлс успоредно на вратата на гостите и ганаецът реализира, но малко преди това вторият асистент-съдия Станислав Станев вдигна своя флаг, за да индикира за засада.

Шест минути след рестарта на втората част Федерико Варела подаде много добре към Греъм Кери и на практика изведе ирландецът зад отбраната на Монтана. Крилото на ЦСКА отправи мощен удар с левия крак, а Макенджиев нямаше какво да стори в тази ситуация - 3:0.

В 54-ата минута  Добрите действия на Жул Кейта продължиха. Той проби отляво и видя с успореден пас по земя Бисмарк Чарлс. Нападателят на ЦСКА не засече добре топката и тя продължи към Греъм Кери. Крилото засече силно топката, но тя се отби в напречната греда на Монтана - аут.

В 65-ата минута Пабло Караско направи тройна смяна. Бисмарк Чарлс, Жул Кейта и Мено Кох напуснаха, за да влязат Жорди Кайседо, Джером Синклеър и Пламен Гълъбов. Още с първото си докосване Кайседо създаде проблеми на Монтана. Федерико Варела изведе зад отбраната на Монтана Жорди Кайседо. Той финтира Реян Сенхаджи и стреля отблизо, но право в тялото на Макенджиев.

Четвърт час преди края Греъм Кери достави поредното си добро центриране в хода на мача. Ирландецът центрира от корнер на близка греда, където Юрген Матей засече. Топката рикошира леко в тялото на Айтов и влетя във вратата на Макенджиев - 4:0.

В самия край на срещата влезлия като резерва Жорди Кайседо наниза два гола. Първо в 90-ата минута той бе съборен в наказателното поле от Сенхаджи и собственоръчно бе точен от наказателния удар.

Минута по-късно Кайседо засече центриране отдясно, за да оформи крайното 6:0 в София, а това беше последният интересен щрих от дуела на "Армията".

Рефер: Димо Димов /Сливен/

Стадион: "Българска армия" /София/

FT/ ЦСКА 6:0 МОНТАНА

1:0 Мено Кох (13)

2:0 Тибо Вион (35)

3:0 Греъм Кери (51)

4:0 Юрген Матей (75)

5:0 Жорди Кайседо (90-дузпа)