Отборът на Черно море надви трудно с минималното 1:0 гостуващия на стадион „Тича“ тим на Пирин Благоевград в първи мач от шестия кръг на родната efbet Лига. Единственото попадение реализира Евгений Сердюк още в третата минута на двубоя.

Михаела Аройо
16 снимки

И двата тима изиграха хубав и динамичен мач с положения и пред двете врати, но футболистите на „моряците“ съумяха да реализират още първия си шанс, а до края умело задържаха аванса си.

По този начин Черно море излезе временно на първото място в първенството с актив от 12 точки, колкото има и Локомотив Пловдив, който обаче е с по-лоша голова разлика. Пирин остава на 14-ата позиция с едва два пункта в актива си. В следващия кръг варненци гостуват на Ботев Пловдив, докато благоевградчани приемат шампиона Лудогорец.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Треньор на Пирин: Шапка свалям на играчите за реакцията​

Илиан Илиев: Можем да играем по-добре, не искаме да продаваме Сердюк​

Черно море стартира силно срещата и успя да открие резултата още с първата си възможност в третата минута. Топката беше изчистена от играч на домакините към десния фланг, където капитанът на Пирин Александър Дюлгеров сбърка с  паса си за Илиан Костов, което позволи на Сердюк да отнеме, да премине покрай него в наказателното поле и останал сам срещу Янко Георгиев реализира – 1:0.

В шестата минута Пирин също създаде първата си по-опасна ситуация. Вячеслав Велев засече с глава след центриране от ъглов удар, но на безопасно разстояние от дясната греда на Иван Дюлгеров.

Само минута по-късно "моряците" имаха шанс за втори гол. Матиас Курьор получи отляво в наказателното поле на Пирин и шутира силно и точно към близкия ъгъл, но този път Янко Георгиев се намеси и улови топката.

В 13-ата минута варненци бяха на косъм от ново попадение. Сердюк беше изведен на скорост по левия фланг, надбяга Костов, влезе в наказателното и стигна до аутлинията, след което подаде за Мариз Сула, който стреля по тревата, но Христофор Хубчев изчисти от голлинията. Кълбото обаче попадна в Мади Кета, чийто изстрел от границата на вратарското поле също бе блокиран от Хубчев на метър пред голлинията. Секунди след това вратарят на благоевградчани трябваше да се намесва след силен изстрел на Виктор Попов пред наказателното поле.

Пирин също имаше хубава възможност да изравни резултата в 18-ата минута, когато Славчо Шоколаров отправи коварен изстрел от сериозна дистанция, а Дюлгеров не успя да улови топката, стигна се до кратко разбъркване в наказателното поле на домакините, но никой не успя да направи добавка.

Ivaylo Borisov / LAP.bg
19 снимки

Минута по-късно Станислав Костов шутира силно пред наказателното поле към далечния ъгъл, но покрай лявата греда на Дюлгеров.

В слеващите минути играта се поуспокои и интерсни ситуации пред двете врати липсваха.

Пет минути преди края на първата част се наложи да бъде изпълнена принудителна смяна в състава на домакините. Николай Златев се появи на мястото на Мазир Сула, който се контузи и трябваше да напусне.

В 41-ата минута Мартин Смоленски получи топката в половината на Черно море, напредна и шутира от дистанция, но покрай дясната греда на Иван Дюлгеров.

В началните минути на втората част и двата тима организираха по една по-опасна атака, които обаче не доведоха до намесите на някои от двамата вратари.

Най-чистата ситуация през втората част дойде в 68-ата минута и бе на сметката на Черно море. Васил Панайотов комбинира с Мимито Биай на левия фланг, който пък пусна в коридор за Сердюк в наказателното поле. Украинецът нанесе мощен удар без забавяне, но Георгиев изби. Впоследствие Стефан Велев опита да направи добавка с глава, но бе притиснат добре от Хубчев и Дюлгеров и нанесе слаб изстрел в ръцете на стража на „орлетата“.

Четири минути преди края на редовното време Сердюк беше изпуснат за пореден път от защитата на гостите, напредна отдясно, стигна до наказателното поле и опита техничен изстрел към далечния ъгъл, но над вратата на „орлетата“.

Във втората минута от добавеното време Пирин получи отлична възможнст да изравни резултата. Юки Айзо беше изведен прекрасно на десния фланг, влезе в наказателното поле и добре видя включилия се Мартин Смоленски, който шутира по тревата, но в ръцете на Дюлгеров.

По този начин Черно море удържа успеха и се качи времнно на върха в efbet Лига.

FT | ЧЕРНО МОРЕ -  ПИРИН БЛАГОЕВГРАД  1:0

1:0 Евгений Сердюк 3'