Етър победи Черно море с 1:0 като гост в първи мач от 15-ия кръг на efbet Лига и изплува от дъното на класирането. За първи път от началото на сезона "болярите" не са на последното място, където вече е Славия. Трите точки за Етър донесе Преслав Боруков с гол в 34-ата минута. Матиас Курьор беше големият грешник в състава на "моряците", след като направи непростими пропуски след почивката.
Домакините влязоха по-добре в мача и бързо притиснаха съперника в неговата половина. "Виолетовите" обаче бяха много внимателни в защита и не позволиха да се стигне до опасни положения пред вратата на капитана Христо Иванов в началните минути. Постепенно гостите изравниха играта и опитаха няколко добри центрирания, но без успех. В 30-ата минута стигнаха и до първия си точен удар чрез Милчо Ангелов, но той бе твърде лек и вратарят Георги Георгиев улови с лекота.

В 32-ата минута Черно море поиска дузпа след единоборство на Леандро и Кольо Станев в наказателното поле на гостите, но реферът подмина претенциите. Останаха съмнения за непозволена игра на футболиста на Етър, който си помогна с лявата ръка, а при падането си на тревата закачи съперника.

Само след две минути резултатът беше открит. Прекрасно центриране на Антон Огнянов отляво бе отклонено от Божидар Кацаров към Преслав Боруков на задна греда и голмайсторът на Етър не сгреши за 0:1.

Черно море Етър статистика

На почивката треньорът на Черно море Илиан Илиев направи една промяна в състава  - Родриго Енрике влезе на мястото на Леандро Андраде. Варненци опитаха да изравнят в началните минути на втората част, но първо Илиан Илиев стреля с глава в ръцете на Христо Иванов, а след това на два пъти Файсел Касми не уцели вратата.

Черно море пропусна да изравни в 63-ата минута, когато Матиас Курьор получи страхотно подаване по земя от Илиан Илиев, но от два метра прати топката над вратата. Голмайсторът дълго се държа за главата, невярвайки как е могъл да изпусне от тази позиция. Две минути по-късно и Васил Панайотов не намери верния път към вратата на Етър, след като бе намерен на точката на дузпата, но ударът му с глава бе неточен.

Най-спорната ситуация в мача бе в 86-ата минута, когато Илиан Илиев бе съборен около границата на наказателното поле, но нарушението бе вътре. Това обаче не бе видяно от рефера Петър Костадинов, който отсъди пряк свободен удар пред линията на наказателното поле. Зад топката застана Матиас Курьор, но отново разочарова.

Варненци хвърлиха всички сили до края, но гостите не допуснаха грешки и удържаха крехкия си аванс, който им донесе втора поредна победа и четвърти мач без допуснат гол.

ЧЕРНО МОРЕ - ЕТЪР 0:1

0:1 Преслав Боруков (34)

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 27.  Даниел Димов-капитан, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир  Панов, 70. Стефан Велев, 71. Васил Панайотов, 29. Файсел Касми, 10. Илиан Илиев, 15. Леандро Андраде, 19. Матиас Курьор

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 8. Емил  Янчев, 17. Велислав Василев, 72.  Родриго Енрике, 88. Павел Георгиев, 9. Исмаил Иса

Треньор Илиан Илиев

ЕТЪР: 1. Христо Иванов-капитан, 44. Божидар  Кацаров, 6. Пламен  Крачунов, 23. Христофор  Хубчев, 20. Яни Пехливанов, 26. Мариян Иванов, 70. Кольо  Станев, 11. Антон Огнянов, 83. Алдаир Ферейра, 7. Милчо Ангелов, 99. Преслав  Боруков

Резерви: 13. Анатоли Господинов, 98. Валентин  Йосков, 24. Георги  Купенов, 71. Даниел Пехливанов, 8. Иван Михайлов, 9. Иван  Петков, 72. Марк Едур