Отборите на Черно море и Локомотив Пловдив поделиха точките помежду си, завършвайки 0:0 на „Тича” в предпоследен мач от четвъртия кръг в родната efbet Лига. По този начин варненци запазиха първата си позиция във временното класирането, като тимът, воден от Илиан Илиев, вече е с осем точки и е еднолично на върха преди изиграването на последния мач.

Локомотив Пловдив пък записа първа точка в елита на България през този сезон и тимът вече не е последен, заемайки 13-ото място, измествайки ЦСКА 1948, който се загнезди на дъното в елита у нас.

Много силен мач във Варна стори стражът на „смърфовете” Илко Пиргов, който направи няколко страхотни намеси, за да предотврати гол във своята врата.

Черно море - Локомотив Пловдив

източник: sofascore.com

Отзивите след мача:

Илиан Илиев: Не ни дадоха дузпа, каквато дадоха на Португалия срещу Франция

​Тунчев: Закономерно равенство

В четвъртата минута Файсел Касми задържа много добре топката вдясно по нападението на Черно море и центрира в наказателното поле на "смърфовете" за Стефан Велев, но ударът на футболиста на домакините бе доста неточен - аут. След 13 минути игра Парвиз Умарбаев обстрелва вратата на Черно море от средна дистанция, а стражът Георгиев "замръзна" на място, но топката отлетя встрани - аут.

Темпото във Варна продължи да бъде доста добро за родните стандарти, а удар на Файсел Касми от свободен удар в 27-ата минута профуча встрани от вратата на Пиргов. В 41-ата минута пък Георги Георгиев направи поредно спасяване в хода на мача. Лукас Салианс получи топката от Димитър Илиев и стреля от средно разстояние, но стражът на "моряците" отрази удара.

32 снимки

Двата отбора продължиха в първия четвърт час противоборството си във Варна с много сериозна битка в средата на терена. След час игра обаче Топката бе доставена в наказателното поле на Локо Пловдив за Живко Атанасов, който засече топката, след което главата му бе ударена от опънатите ръце на Илко Пиргов. СЪдиите във ВАР обаче прецениха, че няма нарушение на правилата и играта на "Тича" продължи.

Стражът на Локо - Илко Пиргов, спаси своите от сигурен гол двайсетина минути преди края на редовното време. Зе Гомеш овладя тежък пас вдясно и прокара топката през бранител на "смърфовете" за Леандро Андраде. Той стреля отблизо към вратата на гостите, но Пиргов с тяло го разочарова. В 74-ата стражът на пловдивчани се намеси за пореден път. Зе Гомеш продължи по земя в наказателното поле на домакините за Леандро Андраде, но ударът му бе отразен от Пиргов.

До края на срещата на "Тича" не се видяха кой знае колко интересни ситуации пред двете врати, като двамата вратари нямаха много работа за вършене и сякаш логично точките бяха поделени.

FT / ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 0:0 • КЛАСИРАНЕ

Стадион: "Тича" /Варна/

Рефер: Ивайло Стоянов /Петрич/

Състави на двата отбора:

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1):  22 Георги Георгиев - 6 Виктор Попов 28 Влатко Дробаров 3 Живко Атанасов 2 Цветомир Панов 71 Васил Панайотов - 23 Пабло Гарсия 15 Леандро Андраде 29 Файсел Касми 72 Родриго Енрике 77 Стефан Велев

Старши треньор: Илиан Илиев

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ (3-4-1-2): 1 Илко Пиргов - 20 Милош Петрович 4 Кристиан Гомис 2 Олексий Биков 34 Петър Витанов 39 Парвиз Умарбаев 11 Конър Руан 44 Николай Николаев 16 Лукас Салинас 14 Димитър Илиев - 9 Бирсент Карагарен

Старши треньор: Александър Тунчев