Отборът на Ботев Враца победи с 2:1 като гост Царско село в откриващия двубой от третия кръг в efbet Лига. Още във втората Мирослав Маринов откри, но Димо Бакалов изравни в 45-ата минута. Автогол на Александър Александров в 81-ата минута обаче донесе трите точкиза врачани.

Emona Tsoncheva / LAP.bg
49 снимки

Тимът на Даниел Моралес започна по прекрасен начин срещата и рано-рано взе аванс. До почивката не последва нищо интересно, но секунди преди края на полувремето домакините успяха да изравнят. През втората част и двата отбора съдадоха по няколко по-инетресни ситуации, но нелеп автогол дари Ботев с втора победа от началото на сезона.

С този успех Ботев излезе начело във временното класиране с актив от 7 точки. Царско село пък остава на девета позиция с 2 точки след три двубоя. В следващия кръг врачани приемат Ботев Пловдив, докато "царете" гостуват на Левски.

Гостите от Враца стартираха ударно, след като още преди да са изтекли и две минути игра, откриха резултата. Мирослав Маринов започна атаката на тима си, като проби и подаде по земя към свой съотборник. Последва пас наляво към Николов вдясно. След това той центрира чудесно към далечната греда, където Маринов бе изпуснат от Христо Попадийн и със силен удар с десния крак намери вратата на Янко Георгиев – 0:1. Това беше и негов дебютен гол в професионалния ни футбол.

В четвъртата минута Ботев можеше да стигне и до второ попадение. Валери Христов опита да стреля извън наказателното поле, но се получи пас към голмайстора Мирослав Маринов, който овладя и шутира по тревата, но Георгиев успя да улови.

В следващите минути домакините от София опитаха да се настанят по-трайно в противниковата половина, но до опасности пред Красимир Костов не се стигаше. Врачани пък опитаха две-три по-опасни центрирания, но също без нови удари към вратата на Георгиев.

След половин час игра Милан Йокич стреля технично извън наказателното поле, но слабо и Костов улови без проблеми.

В 37-ата минута Лъчезар Балтанов стреля директно от пряк свободен удар на добра позиция пред дъгата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда на Костов.

Точно в края на първата част Царско село успя да изравни резултата. Миси Мезу опита да стреля в наказателното поле, но бе блокиран от Костадин Ничев. Топката обаче стигна до Венцислав Василев отдясно, който центрира към далечната греда, а там Димо Бакалов връхлетя върху топката пред погледа на Валери Христов и с глава прониза Костов за 1:1.

Антон Узунов
11 снимки

Първата опасна ситуация за втората част бе на сметката на гостите от Враца. В 51-ата минута Дориан Бабунски стреля ниско и опасно от пряк свободен удар, като топката летеше към долния десен ъгъл на Георгиев, който обаче плонжира и изби, макар че кълбото тупна пред него.

В 56-ата минута Димо Бакалов изведе Васил Шопов отляво в наказателното поле, който опита да намери свой съотборник към точката за дузпа. Стигна се до кратко разбъркване, като в крайна сметка Красимир Костов улови топката.

Ботев Враца отговори в 58-ата минута, когато Красимир Тодоров проби добре отляво в наказателното поле, залъга противников футболист и стреля в близкия ъгъл, но Георгиев улови.

Секунди след това домакините сбъркаха при изнасянето на топката, което позволи на Красимир Тодоров да комбинира с Мирослав Маринов по десния фланг, а голмайсторът за врачани влезе в наказателното поле и стреля, но отново Георгиев се намеси и изби в корнер.

Десет минути преди края на редовното време резервата Лукас Диас стреля много технично извън наказателното поле, като топката летеше към десния ъгъл Костов, който обаче показа отличен рефлекс и изби в корнер.

Минута след това обаче гостите отново взеха аванс, но не и без доза късмет. Виктор Василев направи прекрасен пробив, като тръгна от собствената си половина и стигна съвсем сам до наказателното поле отляво. След това той опита да преодолее Янко Георгиев в близкия му ъгъл, но вратарят на Царско село парира удара. За негово съжаление обаче топката рикошира в Александър Александров, промуши се между краката на Георгиев и премина голлинията въпреки усилията на Попадийн да я изчисти. Попадението беше прегледано със системата ВАР и беше зачетено.

В 87-ата минута Милчо Ангелов беше много близо до това да изравни резултата. Нападателят засече центриране отдясно с глава, но ударът му от границата на малкия пеналт излезе в аут.

Три минути по-късно 19-годишният Георги Николов се откъсна сам срещу вратаря на "царете", но си поведе твърде лошо топката и Георгиев съумя да я улови.

В даденото от рефера четириминутно продължение резервата Юлиян Ненов бе изведен очи в очи с Георгиев, но стражът на Царско село спаси удара на нападателя. Секунди след това, на обратната врата, Димо Бакалов не успя със своя удар и така не донесе поне точката за своя тим. Така приключи и двубоя.

FT | ЦАРСКО СЕЛО – БОТЕВ ВРАЦА 1:2

0:1 Мирослав Маринов 2'

1:1 Димо Бакалов 45'

1:2 Александър Александров (автогол) 81

Жълти картони: Виктор Василев (Ботев Враца) 6'; Миси Мезу (Царско село) 18'; Дориан Бабунски (Ботев Враца) 20'; Димо Бакалов (Царско село) 28', Милан Йокич (Царско село) 32'; Йоан Бауренски (Ботев Враца) 44', Валери Христов (Ботев Враца); Христо Попадийн (Царско село) 62'

Стартови състави на двата отбора:

ЦАРСКО СЕЛО (4-2-3-1): 1. Янко Георгиев - 25. Александър Александров, 32. Венцислав Василев, 6. Иван Бандаловски (к), 83. Христо Попадийн - 33. Милан Йокич, 10. Лъчзар Балтанов, 8. Ален Стеванович, 93. Васил Шопов, 7. Димо Бакалов - 29. Миси Мезу

Старши треньор: Антони Здравков

БОТЕВ ВРАЦА (4-2-3-1): 76. Красимир Костов - 77. Мартин Николов, 5. Костадин Ничев (к), 18. Илия Миланов, 2. Валери Христов - 6. Антонио Георгиев, 88. Йоан Бауренски - 11. Виктор Василев, 28. Красимир Тодоров, 15. Мирослав Маринов - 20. Дориан Бабунски