Славия победи с 1:0 Ботев в Пловдив в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Скъпоценния гол вкара Ивайло Димитров още в 14-ата минута. Така "белите" направиха много важна крачка към оцеляването, намалявайки разликата между двата отбора само на две точки.

Ботев Пловдив
4 снимки

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия лекар на Славия д-р Любен Ангелов.

Очаквано домакините стартираха по-активно, но опитите им да бъде намерен тарана Атанас Илиев с дълги подавания бяха лесно разгадани от бранителите на "белите". От своя страна Славия контраатакуваше при всяка възможност и още в 13-ата минута можеше да поведе в резултата.  Включилият се в атака Емил Виячки отблизо стреля с глава, но с чудесен рефлекс Георги Аргилашки изби, а при добавката на Калоян Кръстев се получи рикошет и топката излезе корнер.

Гостите поведоха в 14-ата минута, когато Ивайло Димитров засече с плонж центриране на Филип Антовски отдясно и не остави шансове на Аргилашки.

Славия продължи да атакува опасно и в 23-ата минута пропусна да вкара втори гол. Калоян Кръстев с глава от аутлинията върна топката към Макрилос, който шутира веднага, но Работов изби от голлинията.В 32-ата минута отлично центриране на Михаил Александров намери в наказателното поле Калоян Кръстев, чийто удар с глава рикошира във Виктор Генев и топката излезе в пореден ъглов удар.

Четири минути по-късно напрежението се пренесе пред отсрещната врата и домакините пропиляха страхотна възможност да изравнят. Страхотна изява обаче на Петър Патев, който изчисти топката пред Мите Цикарски във вратарското поле, запази аванса на Славия. В 42-ата минута истински снаряд на Филип Антовски от близо 30 метра затрудни максимално Георги Аргилашки. Вратарят на Ботев обаче успя да докосне топката, а след това му помогна и напречната греда.

Ботев Пд Славия

източник: sofascore.com

Шест минути след началото на втората част треньорът на домакините Азрудин Валентич направи две смени наведнъж. В игра влязоха възстановените след коронавирус Салиф Сисе и Мишел Еспиноса на мястото на един от централните бранители Станислав Работов  и Мите Цикарски. Ботев се опита да заиграе по-атакуващо, но положенията отново бяха пред вратата на Аргилашки.

В 60-ата минута Петер Макрилос се пребори за топката отляво и центрира меко във вратарското поле, където защитникът на домакините Младеновски с глава изчисти топката. Две минути след това Емил Стоев проби отдясно и намери Макрилос в наказателното поле, който шутира от движение, но в аут.

При една от редките си атаки Ботев можеше да изравни в 64-ата минута. Атанас Илиев стреля майсторски с глава, но топката кацна на напречната греда. Малко след това отново голмайсторът на "канарчетата" обстрелва вратата на Славия, след като бе оставен да овладее топката в наказателното поле. Ударът му обаче бе доста неточен и топката излиза в аут.

Домакините имаха и претенции за дузпа в 74-ата минута. След центриране отдясно на Филипов, Сисе игра с топката и след това тя срещна ръката на Георги Вълчев, но съдията Волен Чинков даде знак играта да продължи. Три минути преди края пред резервата Салиф Сисе се откри добра възможност за стрелба, но точността му изневери.

В последните минути наставникът на "белите" Златомир Загорчич накъса играта с няколко тактически смени и оторът му спокойно дочака последния съдийски сигнал.

БОТЕВ ПД - СЛАВИЯ 0:1

0:1 Ивайло Димитров (14)

Ботев Пд: 33. Георги Аргилашки, 5. Марио Младеновски, 4. Виктор Генев (к), 25. Станислав Работов, 28. Филип Филипов, 26. Мите Цикарски, 3. Па Конате, 10. Славчо Шоколаров, 21. Емануел Току, 22. Реда Рабей, 9. Атанас Илиев
Резерви: 1.  Янко Георгиев, 11. Кристиан Добрев, 13. Мишел Еспиноза, 14. Бисер Бонев, 17. Салиф Сисе, 19. Анвар Елионуси, 24.  Кевин Янсон
Треньор Азрудин Валентич

Славия: 13 Светослав Вуцов, 4. Петър Патев, 23. Емил  Виячки, 55. Андреа Христов (к), 19. Филип Антовски, 77. Георги Вълчев, 7. Петер Макрилос, 71. Емил Стоев, 70.  Михаил Александров, 14. Ивайло Димитров, 9. Калоян Кръстев
Резерви: 1. Георги Петков, 11. Владислав Узунов, 8. Димитър  Рангелов, 75. Надер Гандри, 3. Ертан Томбак, 73. Мартин Сораков, 83. Александър Златков