Берое и ЦСКА 1948 не излъчиха победител, завършвайки при резултат 3:3 в двубой от първата шестица на efbet Лига. Халфът на гостите Ивайло Чочев (36) откри резултата от дузпа, след като главният съдия Георги Давидов взе решението след помощта на ВАР. Дълбоко в добавеното време на първото полувреме реферът за втори път взе решение с помощта на системата за видеонаблюдение и показа втори жълт и съответно червен картон на Ивайло Чочев. В началото на втората част столичани удвоиха преднината си чрез Георги Русев (55), който също се разписа от дузпа, но две минути по-късно заралии намалиха резултата с попадение на Мартин Камбуров. Георги Русев реализира второто си попадение в мача след красиво изпълнение, но Берое отново намали чрез Ибрахима Конте. Заралии стигнаха до равенството с гол на Алиун Фал седем минути преди края на двубоя.

lap.bg
25 снимки

С постигнатото равенство класирането в първата шестица не се промени и ЦСКА 1948 продължава да бъде на петата позиция с актив от 40 точки, докато Берое е шести с една по-малко.

Берое ЦСКА 1948

източник: Sofascore.com

Домакините стартираха агресивно срещата и още във 2-ата минута Мартин Камбуров получи в наказателното поле, но нападателят не успя да нанесе силен изстрел и Даниел Наумов улови. При ситуацията заралии имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Симеон Петров, но главният съдия Георги Давидов бе категоричен, че такава не трябва да бъде отсъдена.

Гостите опитаха да пренесат играта в по-предни позиции и на два пъти с бързи флангови атаки притесниха защитата на Берое. В 8-ата минута Ибрахима Конте опита да нанесе изстрел от удобна позиция, но Денислав Александров се върна в отбрана и успя да предотврати опасността.

В 10-ата минута Марио Топузов получи в наказателното поле, след което на три пъти пормени посоката пред погледа на Александър Василев. Крилото намери пролука и нанесе изстрел, но Душан Перниш рещително улови.

"Зелено-белите" продължиха да бъдат по-активния отбор на терена, но в началните минути липсваха опасностите пред Даниел Наумов.

В 19-ата минута Ибрахима Конте стреля от пряк свободен удар в близкия ъгъл, но Даниел Наумов внимаваше и улови.

Три минути по-късно се получи разбъркване в наказателното поле на домакините след центриране на Денислав Александров. Марио Топузов успя да овладее и нанесе изстрел, но Теди Мезаг великолепно блокира изстрела и кълбото излезе в ъглов удар. След последвалия корнер Димитър Пиргов стреля с глава, но много неточно.

В 30-ата минута Денислав Александров проби отлично по левия фланг, след което промени посоката и навлезе навътре. Крилото нанесе изстрел, но топката прелетя над вратата. Минута по-късно гостите организираха скоростна контраатака. Ангел Бастунов подаде отлично към Денислав АЛександров на далечната греда. Крилото нанесе изстрел, но Александър Цветков се хвърли в краката му и изби в ъглов удар. Главният съдия Георги Давидов получи сигнал, че в ситуацията е можело да има дузпа и прегледа положението с помощта на ВАР. Реферът прегледа ситуацията и категорично посочи бялата точка. Зад топката застана Ивайло Чочев и с изстрел в средата на вратата реализира.

Берое опита мигновено да се върне в резултата, но по този начин оставяше големи пространства за съперника си. При поредната контраатака на гостите се стигна до нова опасност за Душан Перниш. Денислав Александров нанесе изстрел от границата на наказателното поле, но топката прелетя над вратата.

Дълбоко в добавеното време на първото полувреме главният съдия Георги Давидов прегледа нова ситуация с помощта на ВАР. Реферът получи сигнал, че Ивайло Чочев може да получи потенциален червен картон. Реферът взе решението си и показа втори жълт и съответно червен картон на халфа за удар с лакът срещу Александър Цветков.

На почивката нито един от двамата треньори не направи промени по състава си. Домакините стартираха агресивно второто полувреме и упражниха натиск в началните минути. В 49-ата минута Ибрахима Конте получи в наказателното поле и отправи изстрел в близкия ъгъл, но топката излезе в аут.

В 55-ата минута главният съдия Георги Давидов за втори път посочи бялата точка за нарушение на Мартин Камбуров срещу Симеон Петров. Зад топката застана Георги Русев и с красив изстрел в горния ляв ъгъл удвои преднината на тима си.

Две минути по-късно Берое намали резултата. Алиун Фал проби в наказателното поле, след което подаде към непокрития Мартин Камбуров. Нападателят не успя добре да си овладее топката, но след това безкомпромисно реализира.

Веднага след попадението голмайсторът на домакините отново имаше добра възможност за попадение, но изстрелът му с глава премина покрай вратата.

В 67-ата минута ЦСКА 1948 реализира и трето попадение във вратата на Душан Перниш. Георги Русев се възползва от грешка при излизането на словашкия вратар и много красиво го прехвърли почти от централната част на терена.

Но Берое отново успя да реагира мигновено и след три минути намали отново резултата. Александър Цветков изведе отлично Мартин Камбуров зад гърба на защитата. Нападателят овладя и без капка егоизъм подаде към Ибрахима Конте, който отблизо реализира.

Домакините продължиха да действат на високи обороти и в 79-ата минута Даниел Наумов направи решително спасяване след тежък изстрел на Ибрахима Конте.

В 83-ата минута Берое стигна до равенството. Ибрахима Конте центрира в наказателното поле, където Кукула свали с глава към Алиун Фал, който отблизо реализира.

Четири минути по-късно Даниел Наумов направи поредното си решаващо спасяване след изстрел отблизо на Мартин Камбуров. Домакините продължиха да притискат съперника си, но изстрели на Камбуров и Кукула не намериха целта, а веднъж решително се намеси и Димитър Пиргов.

До края на двубоя Берое имаше още две добри възможности чрез Мартин Камбуров и Кукула, но резултатът остана непроменен.

БЕРОЕ - ЦСКА 1948 3:3/КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА

0:1 Чочев 36'-д.

0:2 Русев 55'-д.

1:2 Камбуров 57'