Арда победи Берое с 1:0 в среща от последния кръг в плейофната група за разпределение на местата от седмо до десето в efbet Лига. Домакините откриха резултата още в 10-ата минута чрез Светослав Ковачев. В края на двубоя Симеон Мечев пропусна дузпа, нацелвайки напречната греда. Въпреки загубата заралии се класираха за решителния бараж за място в Лигата на конференциите срещу Ботев Пловдив в Коматево, след като Локомотив Пловдив завърши при равенство 1:1 с ЦСКА 1948  на "Лаута". От своя страна Арда остана на десетото място в крайното класиране.

Берое Арда

източник: Sofascore.com

Гостите стартираха по-добре двубоя и държаха контрола на топката в началните минути. В 5-ата минута Абубакар Тунгара напредна в половината на домакините, след което стреля опасно над вратата, но нападателят на заралии бе в положение на засада. Постепенно Арда погледна по-смело към вратата на Генадий Ганев и три минути по-късно вратарят улови пресечена топка от Бен Юсеф след центриране на Светослав Ковачев.

В 10-ата минута "сините" откриха резултата. Светослав Ковачев получи от Милен Желев от тъч в наказателното поле. Крилото овладя, след което преодоля Бен Юсеф и с красив изстрел по земя в долния десен ъгъл реализира.

Гостите опитаха да реагират на агресивната игра на домакините и в 20-ата минута Симеон Мечев центрира от фаул в наказателното поле, където Бен Юсеф стреля с глава, но слабо и в ръцете на Васил Симеонов. Берое продължи с по-активната си игра и пренесе играта почти изцяло в половината на домакините, но не успяваше да застраши вратата на кърджалийци.

В 38-ата минута Алиун Фал нахлу в наказателното поле. Крилото центрира остро, но Давиде Мариани не успя да нанесе удар с глава. Абубакар Тунгара достигна до топката и нанесе плътен изстрлел, който премина над вратата. Малко след това Даниел Генов стреля от малък ъгъл покрай вратата.

На почивката двамата треньори не направиха промени по съставите си и стартиралите 11-ки подновиха действията на "Арена Арда". Домакините създадоха първата възможност през втората част. Светослав Ковачев центрира от ъглов удар на далечната греда, където Милен Стоев стреля с глава над вратата.

Гостите започнаха да играят по-агресивно и притиснаха съперника си. В 56-ата минута Серкан Юсеин стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата. В 66-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Георги Динков срещу Светослав Ковачев, но след преглеждане на ситуацията с ВАР бе потъврдено първоначалното решение на главния съдия Георги Кабаков, че такава не трябва да бъде отсъдена.

В 74-ата минута Даниел Генов центрира остро в наказателното поле, където Абубакар Тунгара стреля с глава, но Васил Симеонов решително изби с една ръка в ъглов удар.

Четири минути по-късно главният съдия Георги Кабаков прегледа ситуация в наказателното поле на домакините с помощта на ВАР за нарушение на Петко Ганев срещу Бен Юсеф и посочи бялата точка. Симеон Мечев застана зад топката, но силният му изстрел прати топката в напречната греда.

В 83-ата минута Ел Мами Тетах проби по левия фланг и стреля в далечния ъгъл, но неточно. Дълбоко в добавеното време Абубакар Тунгара стреля с глава след центриране от ъглов удар над гредата.

АРДА - БЕРОЕ 1:0
1:0 Светослав Ковачев 10'

Стартови състави:

Арда: 36 Васил Симеонов - 4 Милен Стоев 5 Петко Ганев 8 Милен Желев 9 Тонислав Йорданов 10 Светослав Ковачев 17 Иван Коконов - 25 Давид Кики 33 Иван Тилев 77 Илия Юруков 80 Лъчезар Котев
Треньор: Емил Кременлиев

Берое: 33 Генадий Ганев - 5 Бен Юсеф 7 Даниел Генов 8 Абубакар Тунгара 10 Серкан Юсеин 11 Алиун Фал 15 Георги Динков - 16 Симеон Мечев 18 Давиде Мариани 20 Стив Фуртадо 43 Джонатан Перейра
Треньор: Петър Хубчев

Гл. съдия: Георги Кабаков
Стадион: "Арена Арда", Кърджали