Спасилият се в последния момент през миналия сезон в efbet Лига – Ботев Враца, стартира ударно новата кампания и победи деветкратния шампион Лудогорец с 3:1 в първия кръг от новия шампионат на страната ни. Врачани демонстрираха много качествен футбол, докато Лудогорец не съумя да влезе максимално добре по време и логично допусна три попадения.

Като цяло представянето на възпитаниците на Павел Върба бе катастрофално. Това е първа победа на врачани над днешния си съперник в историята на клуба от северозападна България.

За слабия мач допълнително спомогна и изгонването на капитана на „орлите” – Светослав Дяков, който бе изваден от терена в 33-ата минута. След оставането на гостите с 10 човека дойдоха и трите гола. В 43-ата Валери Домовчийски откри резултата, а две след старта на второто полувреме Даниел Генов удвои. В 82-ата минута Петър Атанасов вкара третия гол за домакините, а в добавеното време Каули Оливейра върна един гол от дузпа за гостите от Разград.

51 снимки

В петата минута дойде първият удар в срещата. Бърнард Текпетей отправи мощен диагонален шут отляво с десния крак, но Венцислав Керчев сложи крака на пътя на топката. Две по-късно пък се видя атака на Ботев Враца, в която за малко Григоре да си отбележи автогол. Страхотен рейд отдясно на Петър Атанасов, а звездата на Ботев пусна остър успореден пас за Даниел Генов. Драгош Григоре сложи крака си преди тя да стигне до Генов, а топката премина опасно близо встрани от вратата, пазена от Ренан.

След 14 минути игра  Ботев Враца създаде поредното си бързо нападение отдясно. Даниел Генов пусна чудесен пас към Петър Атанасов, но с блестящ шпагат Гоерги Терзиев изчисти в корнер и спаси шампиона от сигурен гол във вратата му. В 33-ата минута втори жълт картон, следователно червен, получи капитанът на Лудогорец Светослав Дяков. Той изгуби контрола върху топката, а Даниел Генов яоткрадна. Дяков задържа с две ръце съперника и реферът Попов изгони опитния благоевградчанин.

Павел Върба реагира с корекция в схемата на отбора си, изваждайки от игра Якуб Швиерчок, а на негово място влезе Баджи в 42-ата минута. Само 60 секунди по-късно домакините откриха резултата, след като Даниел Генов центрира отдясно за Домовчийски. Той избяга от Сисиньо и засече топката от няколко метра, правейки безпомощен Ренан.

Само две минути след старта на втората част домакините удвоиха актива си чрез Даниел Генов. Първо Аласан Н'Диайе надскочи Абел Анисе и стреля с глава след корнер, ала Ренан отби топката. Тя се върна в Генов, който с десния крак прониза бразилеца.

Ботев продължи да бъде по-активният отбор на стадиона под връх Околчица. В 64-ата минута Даниел Генов и Петър Атанасов останаха срещу Терзиев и Григоре. Генов отправи удар с вътрешната част на крака си, а кълбото се отби в левия страничен стълб на Ренан. Осем минути преди края на редовното време врачани вкараха третия си гол срещу деветкратния шампион на България. Домакините увеличиха своята преднина, след като Петър Атанасов получи центриране отляво и сложи крака си по топката, която влетя във вратата на Ренан.

В добавеното време на срещата гостите получиха дузпа, след като фаулиран в наказателното поле бе Доминик Янков. Каули Оливейра отправи хубав удар и върна един гол, но това бе всичко от "зелените". По този начин Лудогорец не показа нужното качество преди бъдещите битки в Шампионската лига, които вече "чукат на вратата".

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Костов, 24. Н’Диайе, 81. Зехиров, 30. Домовчийски, 37. Керчев, 9. Генов, 6. Гаджев, 14. Буров, 18. Миланов, 8. Лагоа, 10. Атанасов

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 21. Григоре, 3. Недялков, 18. Дяков, 12. Анисе, 13. Чибота, 37. Текпетей, 95. Каули, 10. Шверчок