Шампионът Лудогорец срази за 45 минути с категоричното 4:0 Царско село при домакинството си на „Хювефарма Арена” в репетиция преди дуела със Спортинг Брага от групите на Лига Европа.

И четирите гола за разградчани паднаха през второто полувреме, като Жосуе Са откри в 57-ата, а девет след това Пиерос Сотириу удвои актива на „зелените”. Алекс Сантана се разписа за 3:0 в 78-ата, за да може три преди края Кирил Десподов да оформи крайното 4:0 в Разград.

Успехът остави Лудогорец на върха в efbet Лига, като тимът е с 24 точки след 9 изиграни срещи, докато Царско село е на дъното с шест точки. Това бе повторен дебют за Любослав Пенев начело на Царско село, а любопитен факт е, че за първи път в треньорската си кариера Пенев допуска поражение от разградчани в мач от първенството.

Отзивите след мача:

Генчев: Винаги излизаме за победа, не делим съперниците​

Любо Пенев: Имаме достатъчно време да полираме някои неща

Десподов за разпрата с Царско село: Вината е моя, няма да се повтори

Лудогорец - Царско село

източник: sofascore.com

Във втората минута дойде първият удар в срещата. Той бе отправен от Бърнард Текпетей, който шутира от границата на наказателното поле, а топката се отби в бранител на столичани и отиде в ъглов удар. "Орлите" продължиха да контролират повече топката сравнение със своя опонент, но Царско село се затваряше много добре в защита и принуждаваше Лудогорец да разчита на удари от дистанция. Такива последваха до 20-ата минута от Клод Гонсалвеш и Кирил Десподов, но без проблеми за софиянци.

Антон Узунов
54 снимки

Четири преди края на първата част пък се видя добър момент за гостите, след като Васил Шопов показа добра техника в наказателното поле на Лудогорец и върна назад за Петър Атанасов, чийто удар бе отразен от Кахлина. Секунди след това Пиерос Сотириус опита да прехвърли технично Янко Георгиев, но стражът на Царско село бе подготвен и отрази опита на кипъреца.

В края на първото полувреме двата отбора се сдърпаха, след като Кирил Десподов елиминира с топка Ален Стеванович, а халфът на Царско село понечи да спъне българина. Това не се хареса на Десподов, който реагира и двамата започнаха да се бутат край тъчлинията. Двата отбора се скупчиха, а да защити Халилович се притече Иван Бандаловски, който издърпа Десподов. Звездата на "орлите" тръгна да рита бранителя, но се спря, а реферът Ивайло Ненков даде жълти картони на двамата българи, докато Халилович остана без предупреждение. Покрай цялата суматоха бе и Любослав Пенев, който с тяло опита да попречи на футболистите да продължат със страстите.

Домакините откриха резултата в Разград в 57-ата минута, след като Кирил Десподов прати брилянтно центриране в наказателното поле на гостите, а Жосуе Са се извиси и с глава прати страхотно топката във вратата на Царско село - 1:0.

В 64-ата минута "орлите" нацелиха гредата на съперника. Мавис Чибота бе оставен абсолютно непокрит на няколко метра пред голлинията на столичани, но топката срещна напречната греда на Царско село след удара му с крак. Две по-късно домакините вкараха втори гол в срещата. Кирил Десподов проби отдясно в наказателното поле на Царско село и върна назад по земя. Мавис Чибота технично прескочи топката, а Жордан Икоко стреля с левия крак, но Георгиев парира удара на бранителя на "орлите". Топката обаче стигна в Сотириу, който отблизо не можеше да сбърка - 2:0.

В 78-ата минута разградчани вкараха трети гол във вратата на столичани, след като влезлият като резерва Алекс Сантана отправи страхотен удар с десния крак, който бе неспасяем за Янко Георгиев - 3:0.

Царско село опита да вкара един гол във вратата на съперника си, но ударът на Милчо Ангелов в 82-ата бе отразен от Кахлина. Три преди края на редовното време разградчани вкараха още един гол във вратата на съперника. Царско село не успя да изнесе добре топката, а Стефан Баджи пресече и подаде за Десподов. Капитанът на "орлите" отправи силен удар с десния крак, който бе неспасяем за Георгиев - 4:0 за Лудогорец.

FT / ЛУДОГОРЕЦ - ЦАРСКО СЕЛО 4:0

1:0 Жосуе Са (57)

2:0 Пиерос Сотириу (64)

3:0 Алекс Сантана (78)

4:0 Кирил Десподов (87)

Рефер: Ивайло Ненков

Стадион: "Хювефарма Арена" (Разград)

Стартови състави:

Лудогорец: 71 Кристиан Кахлина 6 Шакил Пинас 8 Клод Гонсалвеш 11 Кирил Десподов 19 Пиерос Сотириу 22 Джордан Икоко 24 Оливие Вердон 25 Стефан Баджи 32 Жосуе Са 37 Бернард Текпетей 64 Доминик Янков

Треньор: Станислав Генчев

Царско село: 1 Янко Георгиев 3 Мартин Кавдански 6 Иван Бандаловски 8 Ален Стеванович 9 Милчо Ангелов 12 Лукас Диас 20 Петър Атанасов 22 Милан Йокич 25 Александър Александров 77 Луи Нганиони 93 Васил Шопов