Отборът на Лудогорец постигна втора победа по време на подготвителния си лагер в Турция. Родният шампион се наложи с 2:1 над първенеца на Грузия Динамо Тбилиси. Матиас Тисера и Антон Недялков бяха точни за разградчани в Белек. Това бе втори успех за „орлите” по време на лагера им в южната ни съседка. Преди това възпитаниците на Анте Шимунжда се наложиха с 3:2 над Цървена звезда, допунаха поражение от германския Хановер и направиха равенство 1:1 с полския Заглембе.

start-photo.bg
58 снимки

След само няколко секунди игра, Жоржиньо бе съборен в наказателното поле на Динамо и поиска дузпа, но такава не бе отсъдена от главния рефер на срещата. Футболистите на Динамо отговориха с пряко свободен удар и изстрел на Гонсалвеш, който обаче не затрудни Слуга.

Последваха няколко силни минути на разградчани, които доведоха до два поредни корнера пред вратата на грузинците, но не и опасен удар.

Резултатът в мача бе открит в 14-ата минута, когато Лудогорец получи правото да изпълни дузпа. Матиас Тисера би фаулиран в наказателното поле на грузинците, а главният рефер на двубоя нямаше какво друго да направи, освен да посочи бялата точка. Самият Тисера застана зад топката и не сгреши за 1:0.

В 20-ата минута Динамо имаше добра възможност да сътвори нещо опасно пред вратата на Слуга, но заученото изпълнение на свободен удар не се получи и топката излезе в аут далеч от вратата.

Постепенно играчите на Динамо Тбилиси успяха да изнесат играта в половината на Лудогорец и по-често да поглеждат към вратата на Симон Слуга. Опасни удари към стража на разградчани обаче почти липсваха.

Пет минути преди почивката Гонсалвеш фаулира Жоржиньо в близост до наказателното поле на Динамо. Спас Делев застана зад топката и центрира остро в пеналта, където бранител на грузинците успя да изчисти с глава.

В ответната атака играчите на Динамо пробваха да си изпросят 11-метров наказателен удар, след като Барнс Осеи падна в наказателното поле след съприкосновение с Мануел Шоу, но вместо дузпа, главният рефер отсъди симулация и показа жълт картон на играча на грузинците.

На почивката Анте Шимунджа извърши четири промени в състава си, като в игра се появиха младият вратар Юмит Хабил, Оливие Вердон, Антон Недялков и Педро Нареси.

Втората част започна със статично положение за Динамо, което обаче не донесе проблеми за българския страж.

В 53-ата минута вратарят Юмит Хамил организира опасна атака за Лудогоерц, опитвайки се да намери в предни позиции Тисера. Аржентинецът се пребори за топката и опита да комбинира със свой съотборник пред наказателното поле. След последвалото разиграване, Табидзе игра с ръка, а българският тим получи правото да изпълни свободен удар. Спас Делев стреля опасно, но покрай вратата.

Три минути по-късно Мануел шоу отправи страховит шут към грузинската врата, но прати топката на сантиметри над напречната греда.

Малко повече след час игра, наставникът на Лудогорец Анте Шимунджа направи нови четири промени в състава си. На терена се появиха Кирил Десподов, Фон Витри, Доминик Янков и Бърнард Текпетей.

В 68-ата минута дойде и едно от най-чистите положения за тима на Динамо. Паркадзе бе изведен зад отбраната на Лудогорец, но изстрелът му по диагонала бе спасен с крак от Юмит Хабил. Още в следващата атака разградчани бяха много близо до това да удвоят преднината си, но този път Тисера нямаше късмет пред гола. Недялков получи отляво и центрира остро към аржентинеца, който стреля без подготовка, но покрай вратата. Две минути по-късно Тисера отново обстрелва противниковата врата, но този път стражът на тима от Тбилиси се намеси и спаси.

В 73-ата минута късметът покри тима на Лудогорец. След атака отдясно, топката бе пратена във вратарското поле, където футболист на грузинците стреля силно, но коженото кълбо срещна напречната греда.

Грузинците все пак стигнаха до изравнителното попадение в 76-ата минута след груба вратарска грешка. Футболистите на Динамо получиха правото да изпълнят свободен удар доста встрани от българската врата. Зад топката застана Омар, и когато всички очакваха центриране в наказателното поле, нидерландецът реши да стреля в близкия ъгъл. Хабил не успя да реагира много добре и допусна топката да влети в мрежата му за 1:1.

След попадението на грузинците, българският шампион отново взе нещата в свои ръце и успя да упражни натиск над своя противник. След поредица корнери пред вратата на Динамо, „орлите” все пак успяха да стигнат до заветния гол, който им осигури победата. Кирил Десподов центрира остро на близката греда, където Антон Недялков с глава отклони топката в мрежата за 2:1.

FT ЛУДОГОРЕЦ – ДИНАМО Тбилиси 2:1

1:0 Тисера 14', 1:1 Омар 76', 2:1 Недялков 88'

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 5 Георги Терзиев, 32 Игор Пластун, 22 Франко Русо, 14 Дени Групер, 23 Мануел Шоу, 6 Якуб Пьотровски, 20 Нонато, 10 Матиас Тисера, 90 Спас Делев, 17 Жоржиньо

Динамо Тбилиси: 30 Куталадзе, 2 Мали, 4 Хвадагиани, 5 Меквабишвили, 7 Шкиртладзе, 13 Табидзе, 22 Гонсалвеш, 16 Осикмашвили, 18 Осеи, 23 Киркитадзе, 24 Кобури