Отборите на Локомотив Пловдив и ЦСКА 1948 не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Лукас Масоеро откри резултата още в петата минута, но Момчил Цветанов си отбеляза автогол и върна паритета в 15-ата минута, като този резултат остана непроменен до края.

Антон Узунов
88 снимки

Този двубой бе официален дебют за Александър Тунчев начело на "смърфовете" след напускането на Бруно Акрапович. Двубоят беше изпълнен с доста нервни моменти и често се стигаше до спиране на играта заради многото нарушения. И двете попадения паднаха още през първата част, а домакините трябва да съжаляват повече, след като през второто полувреме бяха по-добрият отбор на терена и създадоха няколко чисти ситуации за победно попадение, но страхотни изяви направи вратарят на "червените" Даниел Наумов.

С това равенство Локомотив остава на втората позиция в класирането с актив от 24 точки, докато ЦСКА 1948 са четвърти с 20 пункта. В следващия кръг за възпитаниците на Тунчев имат градско дерби срещу Ботев Пловдив, а тези на Красимир Балъков също срещат градски опонент - този на ЦСКА.

Домакините започнаха отлично двубоя, като опитаха натиск още в първите секунди. Те опитаха атака отляво, при която Момчил Цветанов центрира в наказателното поле, но Димитър Пиргов изби в корнер. След неговото изпълнение не последва нищо по-опасно.

В петата минута обаче резултатът бе открит. Парвиз Умарбаев и Лукас Салинас разиграха късо след изпълнение на корнер, а таджикистанецът центрира в наказателното поле, където на първа греда Лукас Масоеро се извиси и с глава отбеляза във вратата на Даниел Наумов.

В следващите минути ЦСКА 1948 опита да тръгне по-смело в предни позиции, като изпълни две статични положения, които обаче не донесоха очаквания резултат.

Четвърт час след началото на мача обаче "червените" успяха да изравнят, но не и без малко доза късмет. Топката бе центрирана отляво в наказателното поле на Локомотив, където Масоеро отклони с глава назад, а Момчил Цветанов опита да изчисти, но прати топката в собствената си врата.

В 23-ата минута гостите организираха опасна атака, при която Георги Русев проби през центъра и реши да комбинира наляво с Галин Иванов, който влезе в наказателното поле и стреля силно, но над вратата.

Секунди след това гостите имаха претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от главния съдия Георги Давидов. Неразбирателство между играчите на Локомотив и стража Мартин Луков доведе до ситуация, при която Марио Топузов отне топката пред погледа на Милош Петрович, а бранителят задържа своя опонент. Сигнал не последва, а щабът на ЦСКА 1948 имаше сериозни претенции срещу отсъждането.

Локомотив Пловдив - ЦСКА 1948 / efbet Лига, 13-и кръг, 22.11.2020 г.

източник: Антон Узунов

В 38-ата минута Даниел Младенов центрира отдясно, а Мартин Камбуров не успя да играе с топката. Тя стигна до Георги Русев, който стреля от движение извън наказателното поле, но доста неточно.

Две минути след това футболистите на ЦСКА 1948 получиха право да изпълнят пряк свободен удар от около 30 метра. Галин Иванов стреля, но над вратата на Мартин Луков.

В 41-ата минута след добра атака на домакините Димитър Илиев получи отдясно и комбинира с Карагарен пред наказателното поле, като нападателят опита опасен удар, който обаче бе блокиран от Галин Иванов.

Втората част започна с натиск на ЦСКА 1948. В 48-ата минута те получха добър шанс, като Марио Топузов изпревари Милош Петрович отдясно в наказателното поле на Локомотив и подаде за Галин Иванов, който стреля моментално и силно, но топката прелетя малко в аут. Две минути след това далечен изстрел на Георги Русев излезе в аут.

В следващите минути обаче Локомотив създаде три чисти ситуации за попадение, но не успя да реализира нито една от тях.

В 52-ата минута Георги Минчев бе изведен чудесно на скорост в половината на гостите от Салинас, но си затвори ъгъла за стрелба и потърси подаване за Илиев, но Георги Русев се върна и пресече паса.

Две минути по-късно Бирсент Карагарен центрира отдясно в наказателното поле, а Минчев засече топката, но Наумов успя да се намеси блестящо.

В 57-ата минута пък Митко Илиев опита да изведе Минчев сам срещу вратаря, но след рикошет топката попадна в Лукас Салинас, който се озова очи в очи с Наумов. Бразилецът нанесе удар, който обаче бе спасен от стража на гостите с тяло.

Следващите минути темпото спадна и двата отбора не създадоха нищо по-опасно.

В 78-ата минута Димитър Илиев стреля в наказателното поле, но без да затрудни вратаря Наумов.

Пет минути преди края на редовното време Карагарен центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, а Диниш Алмейда стреля с глава, но над вратата. Малко след това отново Алмейда игра с глава в наказателното поле след центриране от корнер на Цветанов, но слабо и Наумов улови.

До края опасни ситуации липсваха и срещата завърши при равенство - 1:1.

FT ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – ЦСКА 1948 1:1 | КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

1:0 Лукас Масоеро 5'

1:1 Момчил Цветанов (автогол) 15'

Стартови състави на двата отбора:

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 71. Мартин Луков - 20. Милош Петрович, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирснет Карагарен, 34. Петър Витанов, 10. Парвиз Умарбаев, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев (к), 19. Георги Минчев

Старши треньор: Александър Тунчев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов - 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 10. Васил Шопов, 70. Георги Русев, 33. Галин Иванов, 17. Даниел Младенов, 7. Марио Топузов, 9. Мартин Камбуров (к)

Старши треньор: Красимир Балъков

Главен съдия: Георги Давидов, град Велико Търново

Стадион: „Локомотив“, град Пловдив