Отборите на Локомотив Пловдив и Арда не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0 в първи мач от плейофната фаза на efbet Лига. Двубоят беше много открит, а двата тима създадоха куп положения, които обаче така и не успяха да ги реализират.

Антон Узунов
81 снимки

Системата ВАР също беше причина за запазването на нулевото равенство, тъй като се намеси при две важни ситуации през първото полувреме. Първо, гол на Тонислав Йорданов беше отменен още в петата минута, а след това, в 26-ат, ВАР отново се намеси след грешка на съдията Димо Димов, който показа директен червен картон на вратаря на Локомотив Илко Пиргов.

Срещата беше и дебютна за новия наставник на „смърфовете“ Александър Томаш. Любопитно е да се отбележи, че двата отбора завършват четвърти пореден мач без да си отбележат гол на стадиона в пловдивския парк „Лаута“.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Белчев: Още не сме говорили за договора ми с ръководството

Томаш след дебюта си: Имаше нерви и страх в играта, но с времето ще се подобряваме​

Пиргов: Да успокоя "доброжелателите" - нямаме финансови проблеми

Първият шанс за някои от двата отбора дойде още във втората минута и бе на сметката на гостите от Кърджали. След изпълнение на ъглов удар за Арда, топката беше центрирана на далечната греда, където играч на гостите свали за Лъчезар Котев, който стреля с глава, но слабо и в ръцете на вратаря Илко Пиргов.

Гостите помислиха, че са открили резултата в петата минута, когато Тонислав Йорданов прати топката във вратата на Пиргов. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката, като Котев пресира добре Райън Бидунга и отне. Той напредна, след което изведе Тонислав Йорданов. Нападателят залъга Бидунга и отбеляза във вратата. Попадението обаче прегледано със системата ВАР, която отсъди, че Йорданов е бил в положение на засада при паса на Котев, а голът - отменен.

В деветата минута Ел Мами Тетах получи отляво в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но в аут.

Поредна грешка на „черно-белите“ в 15-ата минута доведе до това Тонислав Йорданов да опита да прехвърли Илко Пиргов от сериозна дистанция, но неуспешно.

Локомотив погледна по-смело към вратата на своя опонент и в 21-ата минута Александър Василев напредна отляво към наказателното поле, влезе в него и стреля, но над вратата.

В 25-ата минута се стигна до доста спорна ситуация, която обаче завърши справедливо. Ел Тетах беше изведен зад защитата на „смърфовете“, а Пиргов излезе пред наказателното си поле и направи шпагат, с който изби топката. Главният съдия обаче спря играта и вдигна директен червен картон за вратаря на Локомотив, което отприщи сериозно гнева на всички в щаба и феновете на домакините. Ситуацията беше разгледана със системата ВАР, която ясно показа, че Пиргов играе с топката и дори не може да бъде отсъдено и нарушение, а червеният картон беше отменен.

След точно половин час игра Арда пропусна нова чудесна възможност да открие резултата. Йорданов даде прекрасен извеждащ пас за Светослав Ковачев, който се измъкна зад изнесената доста напред защита на домакините, след което стреля ниско към далечния ъгъл, но покрай дясната греда на Пиргов.

В 39-ата минута далечен изстрел на Ковачев завърши в ръцете на Пиргов.

Три минути след началото на втората част Локомотив пропусна хубава възможност да открие резултата. Дълга топка беше пратена зад защитата на Арда отдясно, вратарят Мартин Луков се поколеба дали да излезе и да пресече, а Преслав Боруков успя да стигне до нея да стреля от малък ъгъл, но над вратата.

В 51-ата минута Лъчезар Котев се завъртя добре на границата на наказателното поле отляво и стреля технично към далечния ъгъл, но Пиргов спаси.

Седем минути след това домакините имаха нов шанс за попадение. Петър Витанов намери отляво Александър Василев, който пък комбинира с непокрития в наказателното поле Венсан Марсел. Французинът отправи изстрел, но топката срещна тялото на съотборника му Боруков.

В ответната атака пък появилият се преди секунди Христо Иванов направи чудесен рейд в половината на Локомотив, стигна до границата на наказателното поле и стреля, но право в Пиргов.

"Черно-белите" натиснаха сериозно в следващите минути и се настаниха трайно в половината на Арда. В 61-ата минута Александър Василев стреля по земя отляво до границата на наказателното поле, но в ръцете на Луков.

В 67-ата минута Тонислав Йорданов стреля директно от пряк свободен удар на чудесна позиция пред наказателното поле, но Пиргов беше покрил десния си ъгъл и улови.

Петнадесет минути преди края на редовното време Василев центрира меко в наказателното поле, където Боруков опита ефектно изпълнение с удар над глава, но прати топката над вратата на Луков.

До края на мача темпото на игра спадна, нови положения липсваха и срещата завърши без голове за четвърти пореден път между двата отбора на стадион "Локомотив".

FT | ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – АРДА  0:0

Отменен гол: Тонислав Йорданов (Арда) 5'