Левски победи с 2:1 Черно море в мач от 33-ия кръг на efbet Лига и си осигури минимум бараж за място в евротурнирите. "Сините" се изравниха по точки с ЦСКА 1948, но са 4-и в класирането заради предимство на "червените" в преките двубои. Варненци вече са 7 точки зад тях при оставащи два кръга до края на първенството. Рикардиньо беше героят за Левски в петъчната вечер с два гола за успеха (20, 71). Той направи обрата пълен, след като Матеус Машадо изведе гостите напред още в 12-ата минута. Преди второто попадение на "сините", гостите пропиляха две отлични възможности пред вратата на Пламен Андреев, който в добавеното време удържа трите точки, спасявайки шут на Атанас Илиев от пряк свободен удар.
И двата отбора влязоха доста агресивно в двубоя, но първи удариха гостите. В 12-ата минута Даниел Димов притисна Филип Кръстев, който загуби топката, която бързо бе подадена към Виктор Попов. Защитникът на Черно море намери Матеус Машадо, който изпревари Сонко Сундберг и с удар в долния десен ъгъл откри - 0:1.

Отговорът на Левски не закъсня и пет минути по-късно равенството бе възстановено. Цунами напредна отляво и пусна към Уелтон, който с успоредно подаване задължи  Рикардиньо да прати топката зад гърба на Дюлгеров - 1:1.

В 22-ата минута трибуните избухнаха с претенции за дузпа. При една контраатака на "сините" първо Роналдо, а след това и Рикардиньо паднаха в наказателното поле на Черно море, но Георги Кабаков беше категоричен, че не е имало нарушение на правилата.

В добавеното време на първата част Ивелин Попов пропусна да направи пълен обрат. Поредният пробив на Уелтън отляво завърши с отлично подаване по земя към точката на дузпата, където бе Попов. Ветеранът шутира, но не достатъчно силно и това позволи на Иван Дюлгеров да избие с крак.

"Моряците" започнаха втората част с една промяна в състава - получилият жълт картон Цветомир Панов отстъпи мястото си на Едгар Пачеко. Това пък наложи връщането на Александър Василев отляво на отбраната. Първите минути след почивката бяха за домакините, които обаче трудно стигаха до голови положения. Може би затова Андриан Краев в 56-ата минута опита да изненада Иван Дюлгеров с бомбен шут, който все пак уловен от стража на Черно море, макар и от втори опит. Две минути след това центриране на Едгар Пашеко стигна до Мазир Сула, чийто удар бе блокиран от Цунами. При добавката на  Алекс Фернандес пък топката излезе в аут.

"Моряците" се разминаха с автогол в 61-ата минута, след като Васил Панайотов подложи крак при остро центриране на Уелтън и топката мина опасно близо покрай вратата на Дюлгеров. Последваха силни минути за Черно море, който на два пъти пропусна златни шансове. Грешка на Филип Кръстев в центъра на терена в 64-ата минута позволи на Мазир Сула да му отнеме топката и да пусне към Едгар Пашеко, който обаче шутира неточно. Пет минути по-късно Матеус Машадо пропусна топката за Алекс Фернандес, който шутира, но над напречната греда.

20 минути преди края Ивелин Попов отстъпи мястото си на Илиян Стефанов и секунди по-късно Левски поведе. Поредно центриране на Уелтон бе избито от Дюлгеров пред Илиян Стефанов, но недостатъчно добре и топката кацна на главата на Рикардиньо, който прати топката под гредата - 2:1.

Дълбоко в добавеното време на мача Черно море получи правото да изпълни пряк свободен удар и Атанас Илиев заложи на силата, но Пламен Андреев не трепна и изби, а с това и надеждите на варненци за Европа рухнаха.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 2:1